Vyřazovací část je tady, první překážkou je Kopřivnice

Tomáš Ostřanský, pátek 2.3.2018
Šumperští Draci skončili po základní části na třetím místě tabulky. Pro případné semifinále, kam se však musí nejprve probojovat přes houževnatou Kopřivnici, tak nebudou mít výhodu domácího prostředí. A právě v úspěšnosti domácích zápasů hokejisté Šumperka kralovali celé lize, zatímco v bodovém zisku z venkovních utkání skončili daleko za prvními dvěma týmy. V předkole však Draci začínají v domácím prostředí, jdou od boje z pozice favorita a určitě budou spoléhat na zaplněné tribuny šumperského zimáku.

Jak to Drakům šlo doma a venku

V domácích zápasech Draci nastříleli nejvíce branek a inkasovali jich nejméně z východní skupiny. Nasbírali nejvíce vítězství i bodů a rozdíl skóre činí 75 ve prospěch vstřelených gólů.

Zato v utkáních na hřišti soupeře Draci tápali. Díky dvaadvaceti bodům z jedenadvaceti zápasů se v tabulce venkovních utkání umístili přesně uprostřed, tedy na čtvrté příčce. Zatímco Poruba i Hodonín dokázali venku vybojovat shodně po jedenácti tříbodových výhrách, Draci nasbírali plný počet bodů pouze šestkrát.

Jak to Drakům šlo proti Kopřivnici

1. kolo - Šumperští se s Kopřivnicí poprvé střetli hned v prvním soutěžním utkání sezóny. A nebyl to zápas, na který by chtěli pod Jeseníky vzpomínat. Premiéra zkušeného gólmana Adama Vrby skončila po 34 minutách. To měl na kontě čtyři inkasované branky a přepustil své místo Renému Svobodovi, který inkasoval rovněž čtyři branky a draci odjížděli po výsledku 8:5 pro Kopřivnici bez bodu. Pro Adama Vrbu byl tento zápas posledním v brance Draků. René Svoboda se dočasně ujal pozice jedničky a zanedlouho na Moravu dorazil velezkušený Vlastimil Lakosil. Na Vrbu tak vyšel černý Petr a v Šumperku skončil.

8. kolo – Ani druhý vzájemný zápas nezačal pro Šumperk dobře. Ve 31. sekundě se v Lakosilově síti třepotal první kotouč z hole Martina Tomáška. O 13 vteřin později však bylo srovnáno, když zavěsil Jakub Lehečka. Ve 13. minutě se Šumperk ujal vedení díky Danielu Vachutkovi a vedení už nepustil. Draci tentokrát z Kopřivnice odvezli všechny body za vítězství 5:3.

15. kolo – Ani tentokrát to na kopřivnickém ledě nebylo vůbec jednoduché. Draci šli sice do dvoubrankového vedení díky Sedlákovi se Schejbalem, jenže Tatra dokázala ještě do konce první třtiny vyrovnat. Petr Gewiese sice dostal Draky opět do vedení, jenže domácí dokázali nejprve vyrovnat a ve 49. minutě dokonce otočit stav utkání. Bod za remízu pro Šumperk zachraňoval 2 minuty před koncem Lubomír Kovařík. Když už to pomalu vypadalo na nájezdy, rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Ondřej Sluštík a Draci opět nejeli úplně zvesela.

22. kolo – V tomto zápase dosáhl obránce Tomáš Sedlák pětistého soutěžního utkání za Draky. A pohříchu to bylo to jediné, co bylo ke slavení. Draci byli totiž v útoku poněkud jaloví, byť svého soupeře výrazně přestříleli. Na branku Macha ze 37. minuty zareagoval až Jakub Schejbal v minutě 52. O sedm minut později však přišlo něco, co se vidí pouze zřídka. Kofroň z půlky nahodil vysoký kotouč. Lakosil jej hledal, hledal…až jej našel za svými zády v bráně. Když v poslední sekundě promáchnul Schejbal, bylo jasné že Tatra si odveze 3 body za výhru 2:1.

29. kolo – Zcela opačný příběh mělo následující vzájemné střetnutí. Borci ze Šumperka soupeře k ničemu nepustili, sami potom dokázali dostat puk do sítě pětkrát…

36. kolo – Tentokrát to naopak bylo jako přes kopírák. Alespoň výsledkově. Utkání totiž ozdobily celkem 4 vyšší tresty a na ledě to místy poněkud jiskřilo. Draci utkání rozhodli čtyřmi góly ve druhé periodě. Když k tomu připočteme první branku ze začátku zápasu, byly to další tři body, které zůstaly v Šumperku

43. kolo – Poslední vzájemné měření sil se odehrálo opět na ledě Šumperka. Opět skončilo poměrně vysokým rozdílem a opět si všechny body nechali domácí. Svému soupeři dokázali borci ze Šumperka nasázet šest branek, naopak Kopřivnici povolili pouhý jeden přesný zásah. Výhra 6:1 a další tři body.

Hráči versus Kopřivnice

Mezi Brankáři je situace poměrně jasná. V jednom utkání se Adam Vrba s René Svobodou podělili o 8 branek rovným dílem, ve zbylých šesti zápasech chytal Vlastimil Lakosil a obdržel celkem 11 branek s průměrem 1,8 obdržených branek na zápas. Dvakrát potom Lakosil udržel čisté konto.

Nejvíce bodů proti Tatře nasbíral Michal Vymazal, který rovněž tomuto soupeři nastřílel nejvíce branek, a to pět. Nejlepším nahrávačem je potom Lubomír Kovařík.