Ukončí Draci venkovní strádání? Letí k Bobrům, kteří významně posílili

Ukončí Draci venkovní strádání? Letí k Bobrům, kteří významně posílili

Martin Schwarz, úterý 30.1.2018
To bude ještě drama! Drakům zbývá do konce základní části odehrát osm utkání, přičemž ztrácejí ze třetího místa dva body na druhý Hodonín. A polevit nemůže ani první Poruba, přestože má vybudovaný zajímavý náskok. Aby mohli svěřenci kouče Zavadila o ždibec více pomýšlet na automatický postup do semifinále, potřebovali by v následujícím kole porazit tým VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ. Valaši napravili bídnou bilanci z první poloviny ledna, když v posledních třech duelech dvakrát vyhráli. Co předvedou tentokrát? Utkání HC Bobři Valašské meziříčí – Draci Šumperk startuje ve středu 31. ledna od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Čtyři domácí duely za sebou a čtyři vítězství. Šumperk znovu potvrdil, že před vlastním publikem ztrácí body jen výjimečně. Ačkoli poslední Opava dotáhla Draky do samostatných nájezdů a dala najevo, že patří k jejich nejméně oblíbeným vyzyvatelům, čekají modrožlutí na přemožitele od 10. ledna. Tehdy padli těsně 2:3 na kolbišti Nového Jičína. Nyní parta kolem kapitána Tomáše Sedláka vyrazí do Valašského Meziříčí, kde touží přetrhnout sérii pěti venkovních nezdarů.

Náš středeční soupeř má, stejně jako Draci, stále o co bojovat. Ztrátu sedmnácti bodů na Šumperk bude stahovat jen těžko, ale čtvrtá příčka je pro Bobry reálná. Vlastní o čtyři body méně než Nový Jičín. Přitom ten, kdo skončí právě na čtvrtém místě, si ve čtvrtfinále zajistí významnou výhodu v podobě začátku série na domácím kluzišti. A to není málo. Valašské Meziříčí prožilo poměrně kritický leden. O první zisk do tabulky v kalendářním roce 2018 usilovalo až do 20. ledna, tenkrát procitlo u Ďáblů v Novém Jičíně. Načež doma těsně ztratilo s Kopřivnicí (3:4), avšak náladu si spravilo hodnotným vítězstvím v Porubě (3:2). Vzájemná střetnutí Draků a Bobrů hovoří jednoznačně pro Severomoravany, jež uspěli čtyřikrát z pěti případů.

Na Valašsku nenechávají nic náhodě. Nedávno přivedli posilu do brankoviště, z Opavy přicestoval velezkušený lapač puků a bývalý brankář Šumperka Dušan Šafránek. Odchytal zmíněný mač proti Porubě, vedl si znamenitě. Tím změny na bobří soupisce neskončily. Mužstvo trenéra Jiřího Weintritta doznalo dalších úprav, vedení klubu opět lovilo v Opavě. Hned třikrát! Oficiální web našeho příštího soka oznámil v neděli 28. ledna příchod jednoho beka a dvou forvardů. Ze Slezanu (Opavské naděje na postup dávno pominuly) přispěchali na pomoc Dominik Rudl (obránce), Petr Seidler a Rostislav Vaněk (oba útočníci). Dle dostupných informacích se všichni představí už ve středu proti Šumperku.


Draci vědí, jak Bobrům dávat góly. Porazili je už čtyřikrát
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Kanadskému bodování Valašského Meziříčí panuje především dvojice útočníků. Nejlepší střelec Jakub Pořický (19 + 20) a nejlepší nahrávač Petr Dvořák (13 + 25). Daří se také bývalému Drakovi Tomáš Bruncovi (14 + 9) nebo jeho kolegovi Josefu Daňkovi (10 + 12). Z obránců je na tom po statistické stránce nadprůměrně Michal Žák (3 + 13), podporovaný Vladimírem Váňou (3 + 11). V brankovišti strávil většinu času Lukáš Plšek (úspěšnost zákroků 88,59 %), teď mu ale vyrostla konkurence v podobě Dušana Šafránka.

Draci potřebují nutně přivézt body z venkovního prostředí, mimo domácí svatostánek se jim dlouhodobě nedaří. Naposledy zvítězili 25. října v Novém Jičíně, od té chvíle oslavují pouze od střechou šumperského zimáku. V popředí kanadského bodování týmu zůstává s velkým náskokem Jiří Půhoný (23 + 29), který střílí i nejvíce branek a pod minulým vítězstvím nad Opavou se podepsal dvěma trefami. O moc hůře na tom v počtu nasázených gólů není Daniel Vachutka (18 + 26), Michal Vymazal (7 + 34) zase často asistuje. Mezi obránci dominuje kapitán Tomáš Sedlák (11 + 26).

Další důležitý boj o případný posun na druhou příčku tabulky druhé ligy – skupiny Východ je na programu ve středu 31. ledna od 18:00 hodin. Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk můžete sledovat díky textovému přenosu na serveru onlajny.com.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk

31. 1. od 18:00 hodin | Zimní stadion Valašské Meziříčí | Valašské Meziříčí
vstupné: 60 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z posledních utkání

Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Žák – Brunec, Hořanský, Studený, Pořický, Kuchařík, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.
Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Skopal, Kovařík, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.
Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie