Prohlášení hokejového klubu Draci Šumperk k událostem během utkání Kopřivnice - Šumperk

Prohlášení hokejového klubu Draci Šumperk k událostem během utkání Kopřivnice - Šumperk

Klub, sobota 10.3.2018
Hokejový klub Draci Šumperk cítí povinnost reagovat na události, které se staly v průběhu 4. utkání předkola play-off mezi týmy HC Tatra Kopřivnice a Draci Šumperk. Předem je potřeba zdůraznit, že více než sportovní prohry nás bolí vědomí, že nejste schopni nijak zabránit fyzickému útoku vůči šumperským fanouškům. Bezmocně jsme museli přihlížet napadení našich příznivců v jejich sektoru, který nebyl nijak hlídán a pořadatelská služba dorazila s několikaminutovým zpožděním, až již byl agresivní útok dokonán. Naprostý nezájem pořadatelského klubu ochránit právě naše příznivce, kteří byli v průběhu druhé přestávky utkání napadeni domácími diváky, aniž by jakkoliv zasáhla pořadatelská služba, je zarážející, dehonestující a nutí nás k myšlenkám, že tým HC Tatra Kopřivnice nemá vůči soupeřům a jejich příznivcům žádnou úctu.

Zmiňované napadení je jen špička ledovce v seznamu pochybení pořadatelské služby. Ta totiž hned po napadení bagatelizovala jeho závažnost. Navíc neadekvátně reagovala na žádost šumperských příznivců o to, aby domácí agresivní diváci byli ze sektoru vyvedeni. Naopak, osočili se znovu na šumperské fanoušky.

Během utkání došlo několikrát k zaházení střídačky šumperského klubu různými předměty, i ke snaze některých agresivních diváků dostat se přímo do blízkosti samotných hráčů i realizačního týmu.

K dalšímu útoku od diváků sympatizujících s domácím celkem, a to nejen formou vulgárního urážení, avšak opět také házením předmětů, došlo při odchodu hráčů do kabin po skončení utkání. Někteří příznivci se navíc snažili v nikterak nestřeženém a nehlídaném sektoru dostat přes zábradlí až přímo k hráčům, je velké štěstí, že se tak nestalo.

Nezvládnutí pořadatelské služby se projevilo i přímo během utkání s dopadem na dění na ledě. Ať už šlo o zaházení ledové plochy různými předměty, mimo jiné i během samostatných nájezdů ve chvíli, kdy se na exekuci chystal šumperský hráč Tomáš Sedlák, či v nadměrném použití pyrotechniky v sektoru domácích příznivců. K použití dělobuchů docházelo opět mimo jiné v klíčových momentech celého utkání a opět toto chování považujeme za zdraví ohrožující, taktéž ovlivňující průběh zápasu.

S odkazem na výše uvedené události považujeme zajištění utkání ze strany domácí pořadatelské služby jako naprosto neadekvátní a diletantské, a to s ohledem na ochranu zdraví všech účastníků, nejen tedy samotných aktérů, ale i šumperských příznivců. Pevně věříme, že vedení hokejového klubu HC Tatra Kopřivnice vyvede z tohoto prohřešku interní důsledky a věříme, že nikdy v budoucnu se nebudeme muset obávat o zdraví našich hráčů a příznivců během zápasů pořádaných celkem HC Tatra Kopřivnice.

S čistým svědomím upozorňujeme příznivce HC Tatra Kopřivnice, kteří se aktivně podíleli na napadení šumperských fanoušků, že si vymezujeme právo nevpustit tyto osoby na zimním stadión během pátého utkání celé série. Jednáme tak s ohledem na zachování jejich i všeobecného bezpečí na zimním stadionu, za což jakožto pořadatel utkání odpovídáme.

Našim příznivcům chceme ze srdce poděkovat za podporu v dosavadním průběhu celé série a věříme, že v neděli společně úspěšně dotáhneme tento těžký boj do zdárného konce! Zároveň bychom chtěli apelovat na naše příznivce, aby se stranili možných odvet vůči příznivcům hostujícího týmu, podpořili nás bouřlivě, avšak v rámci sportovního ducha. Nesnižujme se k provokacím a k jejich oplácením.

Děkujeme!