PAVEL HULVA: Věděli jsme, že se soupeř musí vrátit na led, jinak by dostal pokutu

Martin Schwarz, čtvrtek 14.12.2017
Vyhrocený závěr nabídlo středeční utkání mezi Šumperkem a Novým Jičínem. Draci nad tabulkovým sousedem vedli jednoznačně 5:0, nic nenasvědčovalo dramatickému konci. Jenže opak byl pravdou. Výsledkové drama se sice nakonalo, nicméně pozdvižení způsobil hostující výběr, který necelých deset minut před závěrečnou sirénou opustil - pravděpodobně pro nesouhlas s výkony rozhodčích - střídačku a zamířil do kabin. I když se nakonec duel dohrál, málo vídaný jev zanechal na domácí straně pachuť. „Nemám z dnešního chování Nového Jičína vůbec dobrý pocit, z jejich strany to bylo ostudné,“ hodnotil další domácí bitvu trenér Draků PAVEL HULVA.

Další jednoznačný zápas, Nový Jičín jste porazili 8:0. Ale kde se duel zlomil? Minimálně v první třetině diváci sledovali výsledkově vyrovnané klání…
Začali jsme dnes pomaleji než jindy, ale pořád jsme měli zápas pod kontrolou. Utkání se zlomilo ve chvíli, kdy se nám na začátku druhé třetiny podařilo proměnit trestné střílení a zvýšit na 3:0. Hrajeme doma velmi dobrý hokej, máme kvalitní pohyb, tvoříme si přesilové situace a taky využíváme přesilovky. Akorát mě zaráží výkon soupeře. Za stavu 5:0 začnou hrát zbytečně agresivně, přitom spoustu kluků od nich z nám už z dorostu ve Vítkovicích. Je to i obrázek společnosti, jak rodiče vychovávají děti k hokeji. Děti pořád někde tlačí, ač na to nemají. Potom jsou frustrovaní z prohry a takhle to dopadá. Hrozné, mám z Nového Jičína špatný pocit, z jejich strany ostudné chování.

Nepřišlo vám, že soupeř některé zákroky přeháněl už během první třetiny?
Nemají kvalitu, takže se to snaží nahrazovat něčím jiným. Ale hrají hnusně, jsem z toho opravdu zklamaný, takové věci by se neměly stávat.

Překvapilo vás, když soupeř odešel ve třetí třetině do šatny?
To byl podle mě výkřik ze zoufalství.

Předčasný úprk. Hráči Nového Jičína odešli v průběhu třetí třetiny do kabin, nakonec se ale vrátili

Chystali jste se po zmiňovaném odchodu hostů na konec zápasu, nebo vám bylo jasné, že se ještě Ďáblové vrátí?
Podle regulí soutěže víme, že museli přijít zpátky z kabiny na led, jinak by dostali pokutu. Já jen hráče nabádal, abychom zápas dohráli v klidu. Nemá cenu se s takovým soupeřem zaobírat, tohle je prostě špatně.

Nezvažoval jste v závěru, že byste pošetřil síly hlavních tahounů?
Snažil jsem se dávat více prostoru čtvrté lajně. Ale sedět nikoho nenechávám, hráči si potřebují zvyknout na zátěž. Přijde play-off a tam musíme být stoprocentně připraveni.

Valašské Meziříčí i Nový Jičín porazily Porubu. Pak ale oba týmy přijely do Šumperka a schytaly tady debakl. Čím si to vysvětlit?
Proti Porubě hráli Novojičínští doma, tam hrají zase trošku jiný hokej. Tady si stěžují, že rozhodčí pískají proti nim, u nich popravdě taky není žádná sranda hrát. Věří si, a navíc rozhodčí v soutěži jsou velmi špatní. I když pravda, dnes to nějak zvládli, ale stav není ideální.