Naposledy v roce venku, Šumperk zajíždí na led tabulkového souseda

Naposledy v roce venku, Šumperk zajíždí na led tabulkového souseda

Martin Schwarz, čtvrtek 30.11.2017
Poslední utkání Draci odehráli minulý víkend proti Porubě, od té doby nabírají síly do příštích bojů. Středeční kolo pro ně totiž nachystalo volný los. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy za sebou mají šest domácích duelů, v nichž zapsali úctyhodných pět vítězství v základní hrací době. Tentokrát se ale, vůbec naposledy v tomto kalendářním roce, představí před fanoušky soupeře. Šumperk vyrazí na jižní Moravu, kde jej vyzve výběr SHK HODONÍN. Modrožlutí v tabulce na druhé Drtiče ztrácejí pět bodů a vzájemný souboj skýtá dobrou možnost, jak jejich náskok snížit. Utkání SHK Hodonín – Draci Šumperka začíná v sobotu 2. prosince od 17:00 hodin. Sledovat jej můžete i na serveru onlajny.com.

Šest zápasů bez přerušení. Tak dlouho si šumperští užívali pohody vlastního zimního stadionu. A po víkendové návštěvě Hodonína je čeká úplně stejně dlouhá šňůra domácích duelů. Severomoravané by ale rádi dovezli bodový zisk také z venkovního prostředí. Už jen proto, že s Drtiči mají zatím velmi pozitivní bilanci, tu by bylo dobré potvrdit. Na partu Romana Čechmánka narazili třikrát a třikrát ji také porazili. Dvakrát nedaleko slovenských hranic, jednou pod vrcholky Jeseníků.

Hodonín naplňuje předsezónní papírové předpoklady a také na přelomu listopadu a prosince zůstává na předních místech tabulky druhé ligy – skupiny Východ. Více bodů než Drtiči posbírala pouze suverénní Poruba. Právě ostravskému celku tento týden ve středu podlehli poměrem 2:5, RT TORAX tak ukončil sérii čtyř zápasů po sobě, v nichž Hodonínští neztratili ani bod. Přitom ještě předtím (v období od 1. do 8. listopadu) stejná družina třikrát za sebou padla, náš příští sok zažívá hodně proměnlivé výsledky. Jihomoravany od začátku sezóny zdobí, podobně jako Šumperk, výborná ofenziva. Kromě Porubských nedal nikdo více branek (86).

Drtičům se dařilo převážně ve druhé polovině měsíce listopadu. Postupně si vyšlápli na Opavu (5:1), Valašské Meziříčí (1:0), Nový Jičín (5:2) a Kopřivnici (7:5), tažení modrooranžových zastavila až zmíněná Poruba. Ve vzájemných kláních Šumperka a Hodonína pokaždé slavili Draci. Ze zimního stadionu Václava Nedomanského dovezli pět z možných šesti bodů a další výhru za plný počet přidali v úvodním domácím střetnutí ročníku 2017-18, když Čechmánkovy muže přehráli 4:2.


Draci se proti Hodonínu mohli radovat už třikrát, Drtiči jsou jejich oblíbeným soupeřem
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Po jednadvaceti zápasech základní části vede kanadské bodování Hodonína Michal Romančík (11 + 8), který je společně s Jakubem Kadlecem (11 + 7) nejlepším střelcem týmu. Po osobní stránce může být spokojený i Daniel Vaněk (6 + 12), nebo jeho kolega Jakub Sajdl (4 + 11). Mezi obránci nejlépe vystupuje velezkušený Pavel Mojžíš (4 + 13), doplňovaný Jakubem Peslarem (3 + 12) a Janem Sedlákem (3 + 12). K drtivé většině utkání svého týmu vyrukoval brankář Ondřej Haloda (3.06 obdržených branek na utkání), zápas na ostravském kluzišti ovšem nedochytal.

Draci se nacházejí ve výsledkové, herní a tím pádem i psychické pohodě. Kromě Kopřivnice před vlastním publikem porazili všechna mužstva východní skupiny. Asi nejraději šumperští fanoušci vzpomínají na zatím poslední střetnutí proti Porubě, v němž modrožlutí favorita smetli bez zaváhání 7:1. Statistikám Draků vévodí útočník Jiří Půhoný (11 + 13), jenž střílí ze všech nejvíce branek. Následují ho Vladimír Cink (10 + 14), Michal Vymazal (4 + 19) a Daniel Vachutka (8 + 14). Výbornou formu předvedl v domácích duelech brankář Vlastimil Lakosil.

Přenese si Šumperk pohodu z domácího prostředí i na hodonínský zimák? Utkání SHK Hodonín - Draci Šumperk odstartuje v sobotu 2. prosince od 17:00 hodin. Pokud se k zápasu nevypravíte osobně, můžete jej sledovat na serveru onlajny.com.

SHK Hodonín - Draci Šumperk

2. 12. od 17:00 hodin | Zimní stadion Hodonín | Šumperk
vstupné: 60 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Půhoný, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer.
Hodonín: Haloda O. (25. Kotvan) - Sedlák, Miklík, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš, Sajdl - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Černohous, Venclík.