Je tu šance přiblížit se Hodonínu na kontakt, Draci přivítají Opavu

Jaroslav Svoboda, pátek 26.1.2018
Další příležitost přiblížit se Hodonínu na rozdíl pouhého jednoho bodu mají šumperští hokejisté. V domácím prostředí přivítají poslední celek tabulky, HK OPAVA. Jenže, právě s Opavou Šumperk letos již dvakrát padl a ztratil nyní velmi chybějících šest bodů. Obě tato selhání se však odehrála v Opavě, v domácím prostředí Draci mají se slezským celkem stoprocentní bilanci. A tu budou chtít určitě v sobotu 27. ledna natáhnout. Zápas začíná v 17:00.

Bude již tentokrát Šumperk dýchat Hodonínu na záda?

Téměř celou sezónu je pořadí v druholigové soutěži dané. Na čele, vyjma pár kol, je ostravská Poruba, stíhaná druhým Hodonínem. Draci pak, zvláště vinou úvodu soutěže, kdy hráli všechna utkání kvůli rekonstrukci stadionu venku, postupně mažou manko. A nyní mají další možnost přiblížit se k druhému místu, které zajišťuje přímou účast v semifinále, na rozdíl jediného bodu.

Hodonín má totiž volno, na Draky náskok čtyř bodů. Na dálku tak budou sledovat, jestli se Jozefu Zavadilovi povede na šumperské střídačce i v jeho druhém utkání po návratu k Drakům.

Vydřené vítězství i osmnáctibranková divočina

Ve dvou předchozích vzájemných utkáních, které se hrály na šumperském ledě, pokaždé zvítězili Draci. Nejprve těsně 3:1, když tehdejší hlavní trenér Opavy a někdejší hráč Draků Marek Harazim zvolil taktiku, která nadělala favoritovi problémy. Slezané se prezentovali urputným a bojovným hokejem založeným na pečlivé obraně. V závěru druhé třetiny dokonce hosté srovnali na 1:1, Šumperk přesto urval vítězství. Ve třetí třetině rozhodli o zisku tří bodů Jiří Půhoný a Jakub Müller.

To druhý zápas se nesl ve zcela jiném rytmu. Už v 15. minutě vedli Draci 5:0 a nakonec se skóre vyškrábalo na divokých 13:5. Plných pět kanadských bodů si v utkání připsal Jiří Půhoný, autor hattricku. Vítězný gól vstřelil již ve 21. minutě Tomáš Sedlák. Hosté v zápase dvakrát střídali brankáře.

Se stejným soupeřem se Draci již třikrát utkali i na jeho ledě, dvakrát však odjeli s prázdnou. Vyhráli jen hned v prvním vzájemném duelu sezóny, když ve Slezsku uspěli poměrem 6:1. Všechna vítězná utkání proti Opavě pak mají jednu spojitost. Draci uspěli vždy, když se střelecky prosadil Jiří Půhoný. Tak snad se další branky dočká i v šestém vzájemném souboji hokejového ročníku 2017/2018.

S Opavou dorazí i loňský Drak Jan Fišera

Opavský dres v této sezóně obléklo již 32 hráčů do pole, mezi nimi i Jan Fišera, který ještě vloni oblékal šumperský dres. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Lukáš Černý, často bodují také Jakub Vítek, Petr Seidler, Rostislav Vaněk i obránce Dominik Rudl.

Šestý šumpersko-opavský duel sezóny proběhne v sobotu 27. ledna 2018. Hlavním rozhodčím utkání bude Tomáš Cabák, na čarách pak dvojice Marek Bubela a Michal Zedník. Ve zbývajících dvou utkáních kola navštíví Valašské Meziříčí zimní stadion vedoucí Poruby a v Kopřivnici se odehraje derby domácího celku s Novým Jičínem.

Šumperský zápas nabídne opět v živém přenosu televizní stanice www.lifetv.cz, textový online přenos pak server onlajny.com. Přijďte však podpořit šumperské hokejisty na zimní stadion a pomoci jim vybojovat velmi užitečné tři body.