Je to tady, Draci mají nového trenéra

Je to tady, Draci mají nového trenéra

Tomáš Ostřanský, pondělí 22.1.2018
Velezkušený trenérský doyen, který naposledy vedl slovenský extraligový celek ze Žiliny, dlouhou dobu pracoval pro Brumov-Bylnici a je spoluautorem odborné publikace Manuál hokejového trenéra, která obsahuje více než pětistovku tréninkových cvičení. Je lektorem, který o hokeji přednáší doma či v zahraničí, dokonce i v daleké Jižní Koreji. Přestože sám věřil, že jeho trenérská kariéra už bezpečně visí na hřebíku, a přestože Šumperk před jedenácti lety neopouštěl úplně v nejlepším, tak se staronovým hlavním trenérem pro zbytek sezóny stává pan Jozef ZAVADIL.

V rozhovoru pro Life TV ze 13. ledna odpovídal ředitel klubu Vladimír Velčovský také na otázku, zda někdy litoval, když odvolal trenéra. Odpovědí mu bylo, že nelitoval, ale že v souvislosti s odvoláním trenéra Hulvy jej napadlo jméno Jožo Zavadila. Trenéra, který byl odvolán z prvního místa tabulky. Tedy ne za sportovní výsledky, ale za jeho vystupování směrem k médiím a veřejnosti. Neopomněl rovněž připomenout, že hráči, kteří nepracují na sto procent, mohou mít s tímto trenérem potíže. Vladimír Velčovský tak vcelku nepostřehnutelně naznačil, kdo je v jeho hledáčku pro místo hlavního trenéra A týmu.

Také dnes Vladimír Velčovský potvrdil, že na Jozefa Zavadila vsadil jako na krizového manažera, který má nepřeberné trenérské zkušenosti, vyžaduje po hráčích maximální nasazení a disciplínu a dokáže je patřičně namotivovat: „Trenér Zavadil tehdy bral svoje odvolání jako určitou křivdu. S odstupem času jsem mu v tom dokázal dát do určité míry za pravdu. Rozjel jsem se za ním do Dubnice nad Váhom a nakonec jsme jeho výpomoc Šumperku domluvili, byť už sám nepředpokládal, že by se takto aktivně do dění v mužském hokeji ještě někdy zapojil,“ dodává ředitel šumperského klubu.


Vizitka trenéra

Jozef Zavadil podělil svoji kariéru mezi Česko a Slovensko, na jednu sezónu si rovněž odskočil do polského Sosnovce. Ve slovenské extralize vedl celky Dubnice nad Váhom a Žiliny, v Česku zažil úspěch v Olomouci, kterou dovedl k postupu do první ligy v roce 2003. Pod postupem do první ligy je výrazně podepsán rovněž v Šumperku, byť v závěrečné fázi sezóny 2006/2007 vedl mužstvo Jindřich Setikovský.

Novým trenérem Draků je trenérský doyen Jožo Zavadil. Více info za chvíli na webu - www.dracisumperk.cz #Draci #dracivsrdci

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Po odchodu ze Šumperka vedl juniorku Dubnice nad Váhom, polský Sosnovec nebo Velké Meziříčí. V Brumově-Bylnici se stal šéftrenérem klubu a na starosti měl také lavičku tamního seniorského týmu. Jeho zatím poslední štací byla extraligová Žilina, kterou provedl v roce 2014 letní přípravou a týmu následně šéfoval v osmi soutěžních duelech. Následně požádal vedení slovenského klubu o uvolnění z funkce ze zdravotních důvodů. Od pondělí 22. ledna je letos sedmdesátiletý Jozef ZAVADIL trenérem šumperských Draků.

Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie