Druhý zápas přípravy je tady, Draci jdou na Vítkovice

Druhý zápas přípravy je tady, Draci jdou na Vítkovice

Tomáš Ostřanský, Dominik Mihailescu, pátek 11.8.2017
Dnes od 16:00 nastoupí hokejisté Šumperka k dalšímu utkání turnaje O pohár RT TORAX. Soupeřem jim tentokrát bude kombinovaný tým juniorky a širšího kádru mužů Vítkovic, pojmenovaný HC Vítkovice Ridera U23. Vítkovice si ve středu poradili s Polskem U23 8:1, Draky tak podle všeho čeká daleko vyrovnanější boj, jehož vítěz postoupí do sobotního finále proti domácí Porubě.

Draci Šumperk vs. HC Vítkovice Ridera U23, 11. 8. 2017 od 16:00, RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba. Vstupné 30 Kč

Zatímco včerejší zápas byl pro Draky relativně snadným vstupem do zápasového kolotoče, kombinovaný tým Vítkovic už bude větším oříškem. Jelikož vítkovická juniorka má na víkend naplánovaný turnaj v Pardubicích, svolil trenér A-mužstva a generální manažer Jakub Petr k uvolnění některých hráčů právě pro zápolení v Porubě.

Vítkovice mají ve své sestavě i jedno jméno, které se prohánělo v šumperském dresu. Tím je chorvatský bek Ivan Puzič, který v dresu Draků odehrál čtyřiadvacet utkání. V minulé sezóně reprezentoval trikot Poruby. V prvním zápase výběru Ridery se dokázal dvakrát prosadit odchovanec královehradeckého hokeje Filip Kuťák. Ten prošel i několika výběry mládežnické reprezentace, v jedné dokonce získal stříbrnou medaili. Konkrétně s výběrem osmnáctiletých vybojoval tuto placku na mistrovství světa. V posledním utkání se v brance objevil Matyáš Daňa. Šestadvacet zápasů a průměr 3,67 gólů na zápas. To jsou statistiky tohoto devatenáctiletého gólmana.

Pokračujeme druhým dnem turnaje O pohár RT TORAX! #druhyzapas #matchday #Draci #DraciSumperk #dracivsrdci #SUMvVIT

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Zápas bude reprízou loňského boje o bronz. Ten vyhráli Draci 2:1 po gólech Tomáše Sedláka a Radka Fischera. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, můžete jej sledovat na webu onlajny.com.