Draci míří potvrdit důležité vítězství s Hodonínem na led poslední Opavy

Draci míří potvrdit důležité vítězství s Hodonínem na led poslední Opavy

Jaroslav Svoboda, pondělí 1.1.2018
Na přelom kalendářních roků 2017 a 2018 nebere druhá liga žádný zřetel. Předposlední den starého roku hostili Draci ve vítězném utkání druhý Hodonín, hned třetí lednový den roku nového pak na šumperský tým čeká další výzva. Pavel Hulva musí připravit své svěřence na duel v prostředí, které sám velmi dobře zná. Šumperský tým nastoupí po měsíci opět venku, tentokrát na půdě posledního týmu tabulky, Opavy. Zápas začne ve středu 3. ledna v 18:00 a nabídne jej v textové online reportáži i server www.onlajny.com.

Draci pojedou do Opavy po velmi důležitém vítězství v domácím utkání proti Hodonínu. Šumperk přehrál druhý tým tabulky 5:3 a stáhli manko právě na Drtiče na rozdíl čtyř bodů. Ještě lépe tento fakt vyzní při dodání skutečnosti, že Hodonín ve chvíli, kdy Šumperk nastoupí na stařičkém opavském stadionu, bude odpočívat. Ztráta tak rázem může být jen jednobodová, načež se boj o druhé místo rozpoutá na plné obrátky.

Trápení někdejšího extraligisty

Opavský hokej zatím zažívá sezónu v pravdě hororových parametrů. Slezan sbírá body opravdu ojediněle, z posledních patnácti kol urval jen dva zoufalé body. A poslední výhru vybojovala Opava 18. října 2017. Nutno dodat, že v domácím souboji proti Drakům.

Ti to Opavě zcela vrátili v posledním odehraném vzájemném duelu. Šumperk zostudil soupeře vítězstvím 13:5.

Kromě onoho jednoho zaváhání Draci vyhráli všechna zbývající vzájemná utkání aktuální sezóny. A konec základní části se blíží. I proto bude nadcházející duel velmi důležitý a ačkoliv může pozice obou klubů navozovat dojem snadné práce, nebude tomu tak. Slezan povede do boje v pozici trenéra Zdeněk Pavelek, který v sezóně 2009/2010 odehrál šest utkání za Šumperk. Pak zamířil ale do Opavy, kde působil několik let jako hráč a nyní tedy v průběhu sezóny převzal tým i jako trenér.

V brance Opavy působí Dušan Šafránek, šumperský odchovanec. V týmu pak naskakují i dva zahraniční hokejisté, Maďar Zsolt Kiss a Rus Vadim Vilinskij, teprve osmnáctiletý talent, který na sever Moravy přišel z Čerepovce. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Lukáš Černý, mezi klíčové hráče patří i Petrové Seidler a Wolf.

Opavané čekají na vítězství již 15 zápasů a věřme, že jejich čekání bude pokračovat. Utkání v Opavě začne v 18:00 ve středu 3. ledna, živě jej nabídne server www.onlajny.com. Jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Václav Šutara, pomáhat mu budou Přemysl Bartek a Mikuláš Dohnal.

Foto: Věra Václavková