Do Šumperka míří Bobři, Draci chtějí zapomenout na zápas v Opavě

Do Šumperka míří Bobři, Draci chtějí zapomenout na zápas v Opavě

Tomáš Ostřanský, pátek 5.1.2018
Draci v minulém utkání na opavském ledě ztratili velmi důležité body v boji o konečné umístění a nasazení do play-off. Proti Bobrům tak budou chtít svoji ztrátu napravit a udržet se na dohled druhého místa druholigové tabulky ve východní skupině. Také Valašské Meziříčí by si ale rádo spravilo chuť, když v posledním zápase doma nestačilo na vedoucí Porubu.

Draci budou hájit domácí formu

Zatímco venku jsou výkony Draků leckdy poněkud rozpačité, doma je situace o poznání veselejší. Na domácím kluzišti jsou borci ze Šumperka nejlépe střílejícím týmem celé skupiny, zároveň také týmem s nejlepší obranou. Proti Bobrům tak body rozhodně ztratit nechtějí. Zvlášť po kolapsu z Opavy, kdy nedokázali přetlačit houževnatě bránícího soupeře, který před tímto zápasem 15 kol za sebou nedokázal zvítězit. Ve hře je totiž pořád druhá příčka v tabulce, která znamená přímý postup do semifinále play-off a výhodnější nasazení pro domácí zápasy.

Ofenzivu Šumperka stále táhne Jiří Půhoný s úctihodnou bilancí 27 zápasů a 42 bodů za 19 vstřelených branek a 23 asistencí. Výbornou potenci mají rovněž Daniel Vachutka (36 bodů, 14+22) nebo Michal Vymazal (34 bodů, 4+30). Za útočníky potom příliš nezaostává dvojice obránců Tomáš Sedlák (31 bodů, 10+21) s Jakubem Schejbalem (23 bodů, 7+16).

Valaši bojují o čtvrté místo

Také Bobři bojují o výhodnější nasazení do play-off. Čtvrtou příčku prozatím drží novojičínští Ďáblové, ovšem jednobodová ztráta není pro hokejisty Valašského Meziříčí nic neřešitelného. Jenže proti Šumperku letos nezískávají body nijak snadnno. Respektive zatím získali pouze tři, za domácí vítězství ve 13. kola.

Valašský tým bodově táhne trojice útočníků Jkub Pořický (32 bodů, 16+16), Petr Dvořák (30 bodů, 12+18) a Tomáš Brunec (17 bodů, 10+7). V Bráně se poměrně rovnoměrně střídá trojice Michal Šurý, Lukáš Plšek a Daniel Bechný. V posledních zápasech potom dostával příležitost právě posledně jmenovaný.


Draci Šumperk - Bobři Valašské Meziříčí

6. 1. od 17:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com
video přenos: LifeTV

Sestavy z posledních utkání

Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer.
ValMez: Bechný (Plšek) – Žák, Mikel, Báchor, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Hajda – Brunec, Dvořák, Hořanský – Pořický, Daněk, Kývala – Mir. Varga, Pokorný, D. Varga – Martiník.