Čeká nás šlágr kola! Draci přivítají ostravský RT TORAX

Čeká nás šlágr kola! Draci přivítají ostravský RT TORAX

Dominik Mihailescu, pátek 24.11.2017
V rámci třiadvacátého kola nastoupí šumperští hokejisté proti aktuálnímu lídrovi druholigové tabulky - HC RT TORAX Poruba. Je známo, že celek trénuje bývalý kouč Draků Aleš Flašar. Společně s ním se o tým stará Tomáš Sršeň. Co se týče výsledků, tak evidentně spolupráce obou koučů Porubě svědčí. Vždyť Ostravané od začátku sezóny prohráli pouze dva zápasy. Zajímavostí také je, že v soupeřově drese nastupuje hned pět bývalých hráčů Šumperka. Kteří to jsou? To najdete v našem článku, který rozebírá jednotlivé posty Poruby.

Brankáři:

Snad nejznámější jméno pro šumperského fanouška je HYNEK KŮDELA. Brankář, který odehrál předchozí sezónu za Draky, stojí nyní mezi třemi tyčemi v brance soka z Ostravy. Kůdela je nasazován do většiny zápasů a drží si třetí nejlepší průměr v lize (2,65 branek na zápas). V posledním utkání dostal příležitost Andreas Kubáň. Ten se může pochlubit nulou z předchozího mače, kde vychytal všech devětadvacet střel kopřivnické Tatry. Kdo začne v brance dnešní utkání? Favorit je i nadále prvně jmenovaný gólman.


Kůdela dnes bude naopačné straně bariéry
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Obránci:

V lajnách beků aktuálně nastupují dva hráči, kteří brázdili na ledové ploše v drese Šumperka. Všichni si určitě vzpomenou na skvělého beka Michaela Janotu. Ten si před začátkem ligy několikrát rýpl v rozhovoru s ostravským redaktorem Reném Chylou do šumperského hokeje. „Se Šumperkem se Poruba srovnávat asi momentálně moc nedá, když nemají ani stadion,“ řekl s úsměvem ve tváři bek RT Toraxu.

Luboš Adam je druhý z dvojice obránců. Ten dostal v 19. kole v utkání s Bobry trest ve hře. Dle disciplinární komise se jednalo o nesportovní chování, a tak si bek hostujícího mančaftu nezahrál jeden zápas. Nutno podotknout, že Janota s Adamem patří v Porubě do trojice nejproduktivnějších zadáků. Tím nejlepším je Marek Kaluža (2+13).


Kapitán Šumperka Tomáš Sedlák bude mít dnes jistě spousty práce
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Útočníci:

Zajímavé je to, že první tři nejproduktivnější hráči druhé ligy jsou právě muži z Poruby. Jiří Zdeněk vévodí této tabulce (13+14), na záda mu dýchá Tomáš Káňa (9+16). Třetí příčku uzavírá Vladimír Luka (15+8). Nutno podotknout, že poslednímu jmenovanému dýchá na záda šumperský Michal Vymazal.

V trikotu Poruby se prohání také Marek Haas a Lukáš Finsterle. Prvně jmenovaný působil v Šumperku dlouhých devět sezón, takže jej zná spousta příznivců domácího celku. Na zimním stadionu stále vidíme fanoušky, kteří mají dres s jeho jmenovkou. Finsterle hrál v mančaftu Draků jednu sezóny, poté odešel do EBEL ligy, kde hrál za Znojmo.


Marek Haas, co by kapitán výběru Šumperka, v sezóně 2015-2016
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Zápas, na který se těší spousta fanoušků, začne v pět hodin odpoledne. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.cz nebo na stránkách naší televize www.lifetv.cz. V živém přenose se můžete těšit na komentář utkání a na zajímavosti ze střídačky domácího a hostujícího celku během zápasu.


Bude Poruba klečet na domácích? Nebo Draci vyhrají?
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)