Aleš Flašar v Šumperku končí, bere si brankáře Kůdelu

Aleš Flašar v Šumperku končí, bere si brankáře Kůdelu

Tomáš Ostřanský, středa 19.4.2017
Trenér Flašar Draky převzal těsně před začátkem sezóny 2016/2017. Tým dokázal konsolidovat a vyválčit s ním celkové třetí místo. Dlouho to vypadalo na prodloužení úspěšné spolupráce, ale nakonec se vzájemné cesty po tomto druholigovém ročníku rozejdou. Hynek Kůdela přišel v průběhu sezóny z Českých Budějovic, aby se okamžitě stal jasnou brankářskou jedničkou. Také on v týmu končí.

Klub nabídl Aleši Flašarovi novou smlouvu za vylepšených podmínek. Stejně tak Hynku Kůdelovi. Nicméně, oba se rozhodli přijmout výzvu z ostravské Poruby, která zbrojí na nejvyšší hokejovou soutěž v Polsku a na čas tak hodlá opustit tuzemská kluziště. "Pan trenér Flašar se rozhodl využít atraktivní nabídku Poruby, která má v plánu hrát polskou extraligu. Náš klub není v současné době schopen po všech stránkách této nabídce čelit. Stejné je to i v případě Hynka Kůdely. Bohužel. Budeme muset hledat, a také hledáme, adekvátní náhrady. Žádná konkrétní jména ovšem zatím prozradit nemohu," uvedl pro naši redakci ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Když v létě z nenadání skončil trenér Radek Kučera, našel klub prakticky okamžitě náhradu v podobě Aleše Flašara. Následovala studená sprcha v domácím přípravném zápase se Vsetínem, který Draci prohráli  3:10 a nikdo moc nevěděl, co od sezóny vlastně čekat. Následoval první soutěžní zápas, který měl zároveň slavnostně otevřít novou ledovou plochu. Jenže ten byl předčasně ukončen kvůli nepřízni počasí a mlze v prostorách stadiónu.

Jenže v té době to začalo Drakům jít. V kabině se utvořila dobrá parta a účelný hokej bez zbytečných složitostí znamenal po základní části 25 vyhraných utkání se skóre 165:133. Se začátkem play-off se podařilo nejprve ve čtvrtfinálové sérii přetlačit odhodlané Bobry z Valašského meziříčí a v semifinále Draci nestačili právě na Porubu, když série čítala maximální porci pěti vyrovnaných zápasů.

Hynek Kůdela nastoupil poprvé 21. ledna, když střídal Reného Svobodu v prohraném zápase v Opavě (35. kolo, 3:6). Od té doby, až do konce základní části, zaznamenali Draci pouze jedinou prohru po samostatných nájezdech, a to v Kopřivnici (3:2sn, 18. 2. 2017, 43. kolo). Své kvality Kůdela prokazoval i během play-off a není divu, že kolem něj začali kroužit další zájemci o jeho služby.

Klub tímto děkuje oběma za odvedenou práci. Přejeme hodně sportovních i osobních úspěchů.