Ďáblové jedou naposledy do Šumperka

Ďáblové jedou naposledy do Šumperka

Tomáš Ostřanský, pátek 2.2.2018
Poslední domácí měření sil se soupeřem z Nového Jičína, alespoň co se základní části sezóny týká, čeká v sobotu hokejisty ze Šumperka. V domácím prostředí je to pro Draky oblíbený soupeř. Vždyť ze dvou zápasů brali plný počet šesti bodů, nastříleli soupeři patnáct branek a neinkasovali ani jednou. Nejen fanoušci by jistě uvítali hladký tříbodový průběh zápasu také tentokrát. Při dobývání druhé příčky totiž Draci selhávají v zápasech hraných na hřištích soupeře. O to větší význam potom může mít každý případně ztracený bod v domácím prostředí.

Zamotané boje o konečné umístění

Forma Nového Jičína je poměrně kolísavá. Aktuálně čítá tři porážky v řadě, byť poslední zápas s Porubou se lámal až ve třetí třetině. V lednu však Ďáblové dokázali porazit na jejím ledě právě Porubu, tři body dokázali zapsat také doma se Šumperkem a na ledě Slezanu Opava. Přes poměrně hubený lednový zisk deseti bodů, zůstávají prozatím Ďáblové na čtvrtém místě tabulky. Páté Valašské meziříčí totiž získalo ještě o bod méně.

To Šumperk zapsal během lednových zápasů celkem čtrnáct bodů, všechny ovšem v domácím prostředí. Drakům se postupně nevyvedly cesty do Opavy, Nového Jičína, ani Valašského Meziříčí. Domácí ztráta jednoho bodu s Opavou, a zejména prohra z posledního kola ve Valašském Meziříčí, však může Draky poměrně bolet. Vzhledem tomu, že měl Hodonín volný los a následně prohrál v Opavě, odmítli borci ze Šumperka posun na kýžené druhé místo druholigové tabulky.

Šanci přeskočit Drtiče tak přijde opět v sobotu, Drakům však nebude stačit pouze další tříbodový zisk z domácího prostředí nad novojičínskými Ďábly. Spoléhat musí také na pomoc svých posledních přemožitelů, Bobrů z Valašského Meziříčí, kteří zajíždí k bitvě do Hodonína. Všem týmům této čtverky jde o poměrně důležité pozice v tabulce, což slibuje napínavou podívanou a boj až do závěrečné sirény.

Novinky v zápasovém aranžmá

Ve spolupráci se Studiem Šumperk a R&V Sounf-Light chystají Draci na playoff nový doprovodný program během utkání. Vše si otestujeme společně s vámi už 7. února na zápase s Kopřivnicí. Můžete se těšit, mimo jiné, na světelné efekty a lepší zvukovou kulisu. Vzhledem k aktuálním technickým možnostem stadionu však bude muset být uzavřena větší část balkonu pod časomírou. Za toto omezení se omlouváme všem fanouškům a návštěvníkům, kteří mají svá oblíbená místa právě na tomto místě. Věříme, že si najdou místa na tribunách a lepší zápasová show jim tuto komplikaci plně vynahradí.

Draci Šumperk - Ďáblové Nový Jičín

sobota 3. 2. od 17:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com
video přenos: lifetv.cz

Sestavy z posledních utkání

Šumperk: Svoboda (Faltus) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Skopal, Kovařík, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.
Nový Jičín: Slovák (Sonnek V.) - Běhal, Hruška, Adamík, Tomeček, Foltýn, Janiczek, Már, Metelka, - Uhlár, Gebauer, Irgl, Slovák II, Kocián, Sonnek J., Krupa, Zedník, Pecha, Hilšer, Palička
Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie