Vítězný Zavadilův návrat, Draci popáté v sezóně přehráli Hodonín

Jaroslav Svoboda, středa 24.1.2018
Hodonínským Drtičům se zatím na Šumperk v sezóně 2017/2018 nedaří. Již popáté odešli ze vzájemného duelu jako poražený tým, přitom Vlastimil Lakosil nedovolil soupeři ani jednu branku. Jozef Zavadil zažil vítězný návrat na šumperskou střídačku, jako lodivod Draků navíc ještě ani jednou s Hodonínem neprohrál. Výhru tentokrát zařídila třetí formace, která vstřelila tři góly. Dva z nich si pak po krásných souhrách připsal střelou prakticky do prázdné branky RADEK FISCHER. Šumperk stáhl manko na svého soupeře na pouhé čtyři body, navíc má zápas k dobru.
39.kolo středa 24.1.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
4:0
(1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Fischer (Lehečka, Ostřanský), 33. Fischer (Bažant, Lehečka), 35. Králík (Gewiese, Schejbal), 39. Lehečka (Ostřanský, Fischer). Rozhodčí: Šudoma - Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 724.
Lakosil - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, T. Sedlák - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský, Skopal
O. Haloda - J. Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík - Charvát, Hložánek, Romančík, Venclík, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Již první minuty zápasu naznačily, že na Šumperk nečeká snadná práce. Hosté předváděli aktivní pohyb, ofenzivní presing a v častých výpadech také nebezpečně hrozili. Vlastimil Lakosil si tak na nedostatek práce stěžovat nemohl, i on ale potvrdil dobrou formu. Když pak Drtiči v několika šancích neuspěli, tak Draci skórovali z první větší příležitosti. Lehečka předal kotouč na levé křídlo Ostřanskému, který ihned posunul zase zpět do pravé strany RADKU FISCHEROVI. Před ním rázem zela prázdná brána, šumperský odchovanec si zkušeně počkal a bezmocnému Halodovi poslal kotouč za záda.

Hosté zbraně rozhodně nesložili, ale i druhá velká šance utkání jde na vrub domácím. Špatnou rozehrávku vystihl Ostřanský, tváří v tvář Halodovi však nedokázal vměstnat kotouč mezi tyče. Tentýž hráč, tedy Milan Ostřanský, byl v závěru 13. minuty vyloučen. Hodonín v početní výhodě domácí pod tlak nedostal, a protože ani v posledních minutách třetiny Drtiči své šance nevyužili, do kabin šli s náskokem Draci.

I do druhé třetiny vstoupil Hodonín aktivně, vypracovával si šance, jenže Lakosil zavřel klec a nedovolil hostům srovnat stav skóre. Podobně ale dopadli i domácí, kteří měli na hokejkách i přesilovku, nevyužili ji však. Dalších branek se diváci dočkali až po přelomu zápasu do jeho druhé poloviny. Ve 33. minutě přejel modrou čáru Matěj Bažant a přes bránícího hráče namazal RADKU FISCHEROVI, který podobně jako v prvním případě mířil do zcela prázdné branky.

Draky další úspěch nakopl, Kovařík a Gewiese sice v zakončení ještě neuspěli, ale ve 35. minutě Šumperk skóroval znovu. Petr Gewiese se u levého mantinelu rychlou kličkou zbavil napadajícího Venclíka, následně poslal po ledě kotouč před branku. K němu se nataženou holí dostal jako první LUKÁŠ KRÁLÍK a lehká teč nasměrovala puk k tyči Halodovy branky. Do konce třetiny pak hosté inkasovali ještě jednou. Do brejku se řítil Ostřanský, byl však faulovaný. Kotouč tak převzal do své moci JAKUB LEHEČKA, který odmítl vyloučení a povedenou forhendovou kličkou nedal hodonínskému brankáři šanci.

Hosté mohli ještě sáhnout do osudu zápasu ve třetí třetině, ale Vlastimil Lakosil odchytal další skvělé utkání. Navíc si Hodonín sám zkomplikoval situaci, když ve 49. minutě musel na trestnou lavici za napadení Sajdl. Trenér hostů Roman Čechmánek tak dlouho otálel s výběrem čtvrtého hráče do hry, až problém za něj vyřešil hlavní rozhodčí. Ten udělil hostům další dvě minuty za zdržování hry, takže je čekalo dlouhé oslabení třech proti pěti. Šumperk přesilovku sice nevyužil, zápas ale do vítězného konce již dotáhl. A to i přesto, že hosté se prezentovali sympatickým a bojovným výkonem až do posledních momentů zápasu.

Jozef Zavadil se tak vrátil na šumperskou střídačku vítězně, Vlastimil Lakosil si připsal páté čisté konto sezóny a potvrdil pozici gólmana s nejlepším průměrem branek na zápas v soutěži. Třemi body se blýskl Radek Fischer, který korunoval výborný výkon třetí formace.

Jozef Zavadil (Šumperk): Hodonín byl velmi těžký, který výtečně bruslil. Jsem moc rád za vítězství. Tým nemohu moc hodnotit, jsem tu teprve chvíli. Musím chlapcům poděkovat za zodpovědnou hru a disciplinovanost, dali srdíčko do boje o vítězství. Vážím si i čistého konta Vlastimila Lakosila, který si drží skvělou formu.

Roman Čechmánek (Hodonín): Domácí těžili z brejků, my naopak neměli potřebný tah na branku tak, abychom se prosadili. To jsou hlavní důvody dnešní prohry. Nelze z utkání vypíchnout nějaký klíčový moment, rozhodující byla naše hra v útočném pásmu a naopak hra zpět po ztrátě kotouče.