Šumperk porazil Drtiče i potřetí, tentokrát 4:2

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 8.11.2017
I po prvním domácím zápase platí, že jsou hodonínští Drtiči nejoblíbenějším soupeřem Draků. Svěřenci Pavla Hulvy je dvakrát předčili na jihu Moravy, potřetí už před svými fanoušky. Hosté sice po úvodní třetině vedli poměrem 1:0 a modrožlutým vůbec nefungovaly přesilové hry. Během prostředního dějství ale Šumperk strhl klání na svou stranu. Nejdříve vyrovnal Milan Ostřanský, po něm skóre otočil DANIEL VACHUTKA. Právě druhý jmenovaný byl také u třetího a rozhodujícího zásahu ve třetí dvacetiminutovce, kdy tečoval nahození od modré čáry. Na konečných 4:2 upravoval ze samostatného úniku Lubomír Kovařík. Další domácí mač sehrají Severomoravané už v sobotu proti Opavě, opět doma.
18.kolo středa 8.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 32. Ostřanský (Fischer, Štáva), 38. Vachutka (Cink, Půhoný), 52. Vachutka (Řezáč, Půhoný), 56. Kovařík (Králík, Vymazal) - 10. Kuba (Romančík, M. Haloda), 49. Hajný (Peš, Mojžíš). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 714. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Štáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
O. Haloda - Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Miklík - Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Kuba, Matula, Hajný, Černohous, Kadlec, Vaněk

Pod novou střechou a novým osvětlením se až začátkem listopadu představili šumperští hokejisté svým fanouškům. V prvním domácím utkání sezóny přivítali druhý celek tabulky, hodonínský SHK.

Úvodní minuty byly spíše opatrné z obou stran, nejprve se osmělil častěji Šumperk ke střelbě, od třetí minuty ale převzal iniciativu hostující tým. Lakosil se tak musel častěji činit. Svěřenci Romana Čechmánka, který nově převzal Drtiče do své správy, se však v první třetině často dopouštěli zbytečných faulů ve středním pásmu, následná oslabení tlak Hodonína tlumila.

Hlavní moment úvodní dvacetiminutovky však přišel v 10. minutě, kdy Draci prohráli buly a hosté rychle rozebrali šumperskou defenzívu. Ve velmi dobré pozici nedal Lakosilovi žádnou šanci Michal Kuba. Jeho rána pod břevno byla výstavní.

Šumperští Draci měli do konce třetiny ještě několik výhod přesilových her, ale dlouho se v nich spíše trápili, než aby řádně hrozili před branku Ondřeje Halody. Naopak ve 14. minutě se v podobné pozici jako Kuba ocitl Kužílek, k němu však gólová přihrávka nedorazila. V defenzívě výborně zakročil Jakub Schejbal. O chvíli později si těžký zákrok připsal Lakosil, do konce třetiny se však již skóre neměnilo.

Ve druhé třetině měl dlouho více ze hry Hodonín, hlavně proto, že domácím se žalostně nedařila koncovka. A tak zatímco Lakosil sbíral těžké zákroky, tak Cink ve 25. minutě těsně minul, o chvíli později pak Haloda v brankovišti zasedl kotouč před dotírajícím Kovaříkem.

První vážnější gólovou šanci si Šumperk připsal až po polovině zápasu, když se do brejkové situace dostal Radek Fischer, toho však Ondřej Haloda vychytal. Fanoušci Draků však nestačili ani začít láteřit nad neúspěšnou koncovkou, když z dorážky trefil přesně pod břevno MILAN OSTŘANSKÝ a stav duelu byl rázem 1:1. Draci ožili a Jiří Půhoný dvakrát provětral brankáře Hodonína, ten si s oběma pokusy poradil. Ve 37. minutě pak museli Drtiči zuby a nehty odvracet obrovský závar před svou brankou, ale dlouho skóre vyrovnané nevydrželo.

Nejprve ještě nevyužil velkou šanci Lehečka, ale v čase 37:12 poslal Draky poprvé v utkání do vedení DANIEL VACHUTKA, který v souhře šumperských odchovanců využil přihrávku Vladimíra Cinka.

Do třetí třetiny samozřejmě vstoupili aktivněji hosté, ale Lakosil držel v důležitých momentech svůj tým. Ve 48. minutě už ale ani on neodolal a po několika dorážkách dokázal skóre srovnat Jakub Hajný.

Na body však v Šumperku Hodonín nedosáhl. V 50. minutě fauloval u hrazení Žabčík, domácí pak sice ani tentokrát přesilovou hru nevyužili, ale skórovat se jim podařilo ve chvíli, kdy vyloučený hráč naskočil na led. Řezáčovu ránu od modré tečoval do branky DANIEL VACHUTKA, který svým druhým zásahem v zápase nasměroval Šumperk za vítězstvím.

Hosté se sice snažili ještě vyrovnat, jenže domácí obrana fungovala ve třetí třetině velmi dobře. A tak přišel naopak další úder šumperského týmu. Michal Vymazal poslal skrze hráče soupeře brejkovou přihrávku LUBOMÍRU KOVAŘÍKOVI, který tváří v tvář hodonínskému brankáři uspěl.

Další snahy hostů opět narážely na domácí defenzívu v čele s Lakosilem, nic Drtičům nepomohla ani přesilovka při vyloučení Ďurkáče. Šumperk vedení ubránil a v domácí premiéře mohl slavit tříbodový zisk. V tabulce tak Šumperk nyní ztrácí na druhý Hodonín pět bodů, navíc má zápas k dobru.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk): Nebylo to dnes jednoduché. Musím před kluky smeknout, že dnes zvládli předvést velmi dobrý výkon. Fanoušci samozřejmě měli očekávání výhry, ale Hodonín je hodně těžký soupeř. Myslím, že jsme měli dobrý nástup, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit dvě tutovky. Pak sice soupeř potrestal naši chybu a vedl, ale klobouk dolů před našimi hráči. Řekli jsme si něco v kabině a přesně tak potom hráli. Od druhé třetiny jsme byli podle mě jasně lepší mužstvo a měli i hodně příležitostí. Důležité bylo, že nás nepoložilo ani srovnání soupeře na 2:2.

Jana Gajošová (předsedkyně SHK Hodonín):Celému týmu bych chtěla poděkovat za dnešní výkon. Na zápase jsem byla a kluci nechali na ledě všechno. Pokud ale budou pískat rozhodčí, kteří mají nulovou kvalitu, pak vůbec nemá význam zápasy druhé ligy vůbec hrát. Příště mi může rozhodčí raději poslat fakturu za kontumaci a my ušetříme za autobus.