Pohár pro vítěze zůstává v Ostravě, rozhodly dva slepené góly

Martin Schwarz, sobota 12.8.2017
Mužstvo kouče Pavla Hulvy předvedlo na ostravském turnaji sympatické výkony, na úplný vrchol ale nedosáhlo. S domácí Porubou Šumperk svedl vyrovnaný finálový duel, jenže soupeř díky dvěma slepeným gólům ze druhé třetiny odskočil do trháku. Nejdříve využil přesilovku Káňa, vzápětí skóroval také Fojtík. Červenobílí získaný náskok uhlídali, přidali branku navrch a utkání dotáhli do vítězného konce. Obhájili tak loňské vítězství v turnaji O pohár RT TORAX. Draci končí druzí, čímž vylepšili loňskou třetí příčku.
Turnaj sobota 12.8.2017
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Káňa (Dresler, Zachar), 30. Fojtík (Kaluža), 56. Stejskal (Ollender). Rozhodčí: Mikula – Cirkl, Vengřín. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0.
Kůdela – Kaluža, Janota, Puškár, Adam, Peslar, Baca, Slavík, Dresler, Niko – Sztefek, Zachar, Fojtík, Káňa, Zdeněk, Luka, Stejskal, Schwarz, Ollender, Ballner, Chomič, Gelnar
Vrba – Sedlák, Šťáva, Procházka, Ďurkáč, Řezáč – Vachutka, Vymazal, Ostřanský, Králík, Novosad, Fischer, Hroch, Cink, Müller, Lehečka, Skopal

Týmy rozehrály zápas aktivně, už ve 3. minutě musel šumperský brankář Vrba likvidovat samostatný únik Fojtíka. Zanedlouho jej čekala další práce, znovu to byl stejný hokejista Poruby, kdo Drakům zahrozil, tentokrát se mu podařilo vykličkovat do zakončení z rohu. Úvodní šanci modrožlutých pro změnu vytvořil během 6. minuty Šťáva, když napálil Kůdelovu vyrážečku.

Ve 14. minutě mířil Šumperk do první přesilovky, jenže svěřenci trenéra Pavla Hulvy Káňovo vyloučení nepotrestali. Avšak blízko ke gólu byl v závěru početní převahy Vladimír Cink, jehož příležitost Hynek Kůdela na poslední chvíli zastavil, stejně jako následnou dorážku. Ostravský brankář poté málem doplatil na svou nepřesnou rozehrávku, ovšem Draci ani tentokrát puk do sítě nedostali. Zahajovacích dvacet minut skončilo bez branek.

Po startu prostředního dějství prověřil Kůdelovu lapačku Michal Vymazal, na druhé straně kluziště zkoušel šumperskou obranu zaskočit Václav Chomič, leč na střelu neměl dostatek prostoru. Poruba se i přesto mohla radovat. Dostala totiž nabídku přesilové hry, a na rozdíl od Draků jí nepohrdla. Skóre střetnutí otevřel z prostoru mezi kruhy Tomáš KÁŇA - 1:0.

Netrvalo dlouho a domácí publikum mohlo znovu křepčit radostí. Josef FOJTÍK totiž propálil Adama Vrbu poté, co mu ukázkově přistrčil kotouč na hokejku Marek Kaluža. Bylo to už 2:0 pro Ostravany. Šumperk na tom mohl být ještě hůře, v závěru 36. minuty červenobílí málem prchli do přečíslení tři na jednoho, jen tak tak že akce skončila pouze zakázaným uvolněním. Po dvou třetinách měla k zisku poháru pro vítěze blíže Poruba.

Ve třetí třetině diváci dlouho čekali na větší možnost. Tu si vypracoval až ve 47. minutě Drak Lukáš Králík, který byl blízko kontaktní brance, avšak Hynek Kůdela zavčas zachránil svůj tým. Šumperští už nestihli dotáhnout ztrátu, k tomu potřetí inkasovali, prosadil se Vladimír STEJSKAL. Poruba náskok uhlídala a zvítězila 3:0, čímž obhájila vítězství na domácím turnaji O pohár RT TORAX. Draci nicméně vylepšili loňské postavení, z bronzové příčky udělali stříbrnou! Přičemž ovládli dva zápasy ze tří. Poruba – Šumperk 3:0.