Konec čekání! Draci vynulovali Hodonín a berou první body do tabulky

Martin Schwarz, Ivan Hochman, středa 20.9.2017
Až do třetího utkání základní části museli šumperští fanoušci čekat na premiérové vítězství Draků. Úvodní výhra sezóny ale měla šmrnc! Svěřenci Pavla Hulvy totiž jako úplně první dokázali obrat o body hodonínské Drtiče, navíc na jejich ledě. Nejprve před koncem zahajovací třetiny využil přesilovku Lubomír KOVAŘÍK. Během prostřední části branka ani na jedné straně nepadla, leč na startu té třetí poslal Šumperk do vedení 2:0 Jakub LEHEČKA. Jihomoravanům zvlhnul střelecký prach, skvěle připraveného gólmana Svobodu nepřekonali ani jednou. Výhru trefou do prázdné klece pečetil Jiří PŮHONÝ. Hodonín – Šumperk 0:3.
4.kolo středa 20.9.2017
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Kovařík (Schejbal, Novosad), 43. Lehečka (Kovařík, Cink), 59. Půhoný (Sedlák, Gewiese). Rozhodčí: Král – Kleprlík, Urubčík. Vyloučení: 7:6, navíc Kuba (HOD) 10 minut OT, Kadlec (HOD) 5 minut + OK a Peš (HOD) OK. Využití: 0:1. Diváci: 1054. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:3.
Haloda O. – Miklík, Mojžíš, Sedlák, Kužílek, Peslar, Haloda M., Kobylík, Žabčík – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Kadlec, Kuba, Hložánek – Hlaváč, Černohous, Charvát
Svoboda – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Procházka, Řezáč, Sedlák – Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

Draci po dvou prohraných utkáních chtěli bodovat a jejich dravost se projevovala už od začátku utkání. Hned zkraje prvníá třetiny dostal Šumperk přesilovou hru. Ta ale dlouho netrvala a vylučovalo se také na straně hostů, nicméně ani domácí tým si nepřipravil žádnou větší šanci. Tlak Šumperka ale začal po návratu vyloučených hráčů na led. Do slibné šance se dostal Půhoný, po něm mohl skórovat Lehečka. Hostující na aktivitě nepolevoval a odměnou mu byla další početní výhoda.

Blízko k první brance měl Vachutka, který si šikovně našel střeleckou pozici na vrcholu kruhu. Haloda v hodonínské bráně však působil jistě a poradil i s tímhle pokusem. Jeho protějšek mezi třemi tyčemi ale tolik práce neměl. Naopak, Šumperk opět hrál přesilovku a tentokrát už se mu ji podařilo využít. Lubomír Kovařík obešel obránce a tváří v tvář hodonínskému golmanovi uspěl střelou do horního růžku.

O necelou minutu později se hosté dostali do talší velké příležitosti. Ostřanský dostal dobrou přihrávku ke vzdálenější tyči, tentokrát se hodonínský brankář natáhl na brankovišti a zamezil puku v průchodu brankovištěm.

Drtiči do ruhé třetiny vstoupili s jasným cílem, a to vstřelit vyrovnávací branku. Jejich veškerá střelecká aktivita však končila na dobře chytajícím Svobodovi. Šumperský brankář byl také důležitou postavou při oslabení hostů, během kterého zlikvidoval všechny šance Hodonína.

S další velkou šancí přišel hostující celek. Lehečka dostal perfektní přihrávku mimo dosah hodonínských hráčů, na jeho pokus ale dokázal zareagovat Ondřej Haloda. Po chvíli o sobě dali vědět také domácí. Vaněk obrkoužil celé hřiště a předložil kotouč Romančíkovi. Tomu střela sice nesedla, ale Svobodovi nadělala problémy. Drtiči také zahrozili o pár chvil později ve vlastním oslabení. Marek Haloda střílel na bránu, od brankáře se kotouč odrazil pouze na hůl Vaňka, tomu však v nejhorší možné chvíli selhala mířidla.

Do třetí periody vstoupili Draci s velkým nasazením. Sice se jim nepodařilo využít přesilovou hru, jejíž část se přenesla do třetí třetiny z třetiny předchozí, nicméně o pár chvil později už to bylo 2:0 z pohledu hostů. Jakub Lehečka se v přečíslení odhodlal ke střele a propasíroval puk do hodonínské brány.

Šumperští hokejisté byli při chuti a mohli navyšovat na 3:0, proti byl ale Ondřej Haloda, který dokázal vytěsnit jak nebezpečnou střelu, tak dorážu Půhoného mimo tři tyče. Od tohoto momentu se začala hra kouskovat. Následovalo několik vyloučení, včetně trestu do konce utkání pro Petra Peše. Hosté se zaměřili více na obranu a do konce zápasu nedovolili soupeři skórovat.

Necelé dvě minuty před koncem se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Hodonínská střídačka si vyžádala oddechový čas a rozhodla se pro hru bez brankáře. Domácí si sice vytvořili dobré střelecké příležitosti, nakonec se však puk dostal na hůl Jiřího Půhoného a ten střelou do prázdné brány přes celé kluziště upravil na konečných 3:0 pro Šumperk.

Autor reportáže: Ivan Hochman (shkhodonin.cz)

Stanislav Beťko (Hodonín): Tak, jak jsme dnes špatně vstoupili do zápasu, tak se to s námi táhlo celý zápas. Šumperk hrál jednoduchý hokej a my jsme nebyli pořádně schopní se s tím vyrovnat. Odskakovaly nám puky, zbavovali jsme se zbytečně puků a všichni víme, jak hraje Šumperk. Nezvládly to dneska naše hlavy, kdy jsme se nechali vyprovokovat úplně zbytečně a přišli jsme o dva hráče. Doufám, že nás tento zápas zase posadí na zem a začneme zase hrát poctivě tak, jak jsme hráli poslední tři zápasy. Další věc je, že z těch málo šancí, které jsme měli, jsme žádnou nevyužili a bez gólu se vyhrát nedá. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům. I když se nám dnes nedařilo, tak nám poděkovali a za to jim moc děkujeme.

Pavel Hulva (Šumperk): Konečně můžu hodnotit kladně, protože jsme vyhráli 3:0 a tady na domácím ledě v Hodoníně se těžko vyhrává, protože domácí mají sílu dopředu a navíc mají dobrého golmana. My jsme potřebovali vyhrát a po dvou porážkách jsme se dali dokupy a opravdu musím říct, že všechny řady podaly stoprocentní výkon. Od golmana přes obranu po útočníky, kteří taky bránili. Já jsem maximálně spokojený a věřím, že nás to nakopone dopředu.