Drakům se venku nedaří. Padli v Opavě, která vyhrála poprvé od října

Martin Schwarz, Filip Lefenda, středa 3.1.2018
Šumperští hokejisté nevstoupili do nového roku podle představ. Zatímco doma srážejí jednoho soka za druhým, to samé neplatí o venkovních zápasech. Tentokrát vyrazili před tribuny poslední Opavy, která naposledy slavila 18. října, shodou okolností proti modrožlutým. Skóre už v 1. minutě otevřel Dominik Rudl, brzy ovšem srovnal DANIEL VACHUTKA a zdálo se, že Severomoravané zavelí k obratu. Jenže nezaveleli. Na začátku prostřední části poslal domácí podruhé do vedení Vítek. Ještě netušil, že vsítil vítězný gól. Šumperk se usilovně tlačil za vyrovnáním, Šafránka nicméně podruhé nepřekonal. Slezan následně výhru pečetil trefou do odkryté klece. Draci padli ve čtvrtém venkovním střetnutí po sobě a na první lednové body budou čekat minimálně do soboty.
33.kolo středa 3.1.2018
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Rudl (Vítek, Fišera), 25. Vítek, 60. Rudl (Bitomský) – 3. Vachutka (Půhoný, Sedlák). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:2. Bez využití. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Šafránek – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Malina
Lakosil – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

Vstup do utkání měla Opava famózní. Již na konci první minuty se po nahrávce Vítka prosadil Dominik Rudl, jenž střelou z kruhů překonal hostujícího brankáře. Reakce Šumperka byla blesková. Na začátku 3. minuty poslal Půhoný kotouč na Šafránkovu bránu a puk poté poskakoval v její blízkosti, kde se nejrychleji zorientoval Daniel Vachutka, který vymazal domácí náskok.

Ve 12. minutě došlo před brankou Šumperka ke skrumáži, v níž měli Opavští velkou možnost jít opět do vedení. Ani Vaněk, ani Chalupa však kotouč do sítě nedopravili. Krátce před přestávkou se pak jeden z hostujících hokejistů dostal do samostatného úniku, Šafránek však bekhendový blafák polapil.

Nerozhodný stav vydržel do 25. minuty. To se k odraženému kotouči dostal Jakub Vítek a poslal jej přímo mezi Lakosilovy betony. O srovnání se mohl záhy postarat Králík, který se zjevil zcela sám před Šafránkem, domácí muž v masce ale jeho pokus se štěstím lapil. Necelé dvě minuty poté zachránila Opavu po střele Ostřanského tyčka.

Ve 30. minutě přečkali pro změnu možnosti domácích Šumperští, ve skrumáži neuspělo opavské trio Vaněk, Chalupa, Seidler. Jen pár vteřin poté fauloval Slavík a Vymazal jel trestné střílení, kotouč ale do brány neprocedil. Vedení Opavy trvalo i po přečíslení dvou na jednoho, které hosté v zakončení nevyřešili vůbec ideálně.

Do třetí periody vstoupili domácí s jednogólovým náskokem. Ten uhájil ve 42. minutě Šafránek skvělým zákrokem lapačkou, do které si stáhl pokus Vymazala. V 53. minutě měla k dispozici trestné střílení také Opava, rovněž Bitomský ale neuspěl, když trefil pouze připraveného Lakosila. Šumperk zkoušel v závěru ještě hru v šesti, ta ovšem rezultovala pouze definitivní opavskou pojistkou. Špatnou rozehrávku hostů potrestal trefou do prázdné branky Dominik Rudl.

Opava tak ukončila po dvou a půl měsících patnáctizápasovou sérii bez vítězství, a to se soupeřem, se kterým vyhrála i naposledy. Šumperk tentokrát na domácím ledě zdolala 3:1.