Ani napodruhé Draci v Kopřivnici nevyhráli, série se rozhodne v Šumperku

Redakce, pátek 9.3.2018
Dramatický čtvrtý duel předkola play-off 2. ligy skupiny Východ mezi domácím celkem HC Tatra Kopřivnice a hostujícími šumperskými Draky sérii neukonči. Domácí si během úvodních dvou třetin vypracovali vedení 2:0, ovšem nakonec se muselo do prodloužení. Draci v nepřátelském prostředí dokázali srdnatým závěrem vyrovnat, na přelomu základní části a prodloužení hráli i přesilovku. Bohužel vítězný gól nedali. Při domácích navíc stálo štěstí, když je zachránila nejprve tyč, poté sporně neuznaná Sedlákova branka v nájezdech. Série se vrací do Šumperku.
Předkolo 4 pátek 9.3.2018
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2sn
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Suchý (Tomášek), 27. Mach (Kofroň), rozh. náj. Sluštík – 54. Cink (Sedlák, Řezáč), 59. Půhoný (Kovařík, Gewiese). Rozhodčí: Held - Novotný, Šimek. Vyloučení: 6:3, navíc Králík (SUM) nesportovní chování. Využití: 0:1. Diváci: 1217. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola
Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink

Poprvé v celé sérii šli do vedení 1:0 hokejisté Tatry Kopřivnice a bohužel tento moment na dlouhé minuty ovlivnil dění na ledě. Trestuhodnou nedůslednost ve středním pásmu potrestalo duo Martin Tomášek - Dominik Suchý, kdy prvně jmenovaný veterán ujel obraně, aby stínující Suchý přehodil chránič bezmocného Lakosila.

Ani jeden z týmů nevyužil přesilovou hru, do druhé třetiny tak šli domácí s těsným vedením. Nešťastný moment přišel ve 26. minutě, kdy rozhodčí přehlédli úder loktem do hlavy Lukáše Králíka, načež Kopřivnice o pár chvil později přidala druhou trefu. To Draci již otáčeli hru a opouštěli pásmo, jenže domácí udrželi kotouč před modrou čárou a sám před brankou se následně ocitl Jakub Mach, který propálil Lakosila.

Hned vzápětí mohl snížit Půhoný, ale bohužel Hromadu v obrovské šanci nepřelstil. Zbytek třetiny ale měli domácí více ze hry a Šumperk se neustále hledal.

A nakonec i našel. Ve 42. minutě se sice ještě neprosadil Ondřej Štáva, kterého kouč Jozef Zavadil přesadil z defenzívy do útočných řad, a poté, co ani Červenka neuspěl před Lakosilem, začal se výkon Draků zvedat. Domácí totiž doplatili na zbytečné fauly, když David Stříž dostal čtyřminutový trest za krvavý úder holí do obličeje Gewieseho, za další zbytečný zákrok musel na trestnou i druhý matador domácích, Tomášek. A Šumperk zaslouženě trestal.

Nahození Vymazala totiž před Hromadou tečoval Vladimír Cink, který tak využil přesilovku a snížil na rozdíl jediné branky. Draky pak sice hodně přísně poslal do čtyř sudí Held, který Králíkův střet s Hromadou, který vjel šumperskému útočníkovi vědomě do cesty, trestal dvěma minutami a navíc i osobním trestem. Kopřivnice ale v přesilovce pohořela, za to Šumperk hned po jejím skončení srovnal. Konečně se v sérii trefil Jiří Půhoný, který z mezikruží nedal Hromadovi šanci.

Bohužel hosté další gól nepřidali, když domácím notně přálo také štěstí. Znovu sice hloupě fauloval Tomášek, ale tentokrát již Draci přesilovku nevyužili. V prodloužení pak Tatrovku zachránila i tyčka, poté dvakrát Hromada vychytal Schejbala a aktivnější Šumperk chtěl rozhodnot ještě do nájezdů. Ale to se nepodařilo.

V nich se nejprve prosadil velmi dobře provedenou kličkou Štěpánek, hned po něm se však trefil i Hroch. V úvodu čvrté série se trefil i Sedlák, jehož rána se od betonu odrazila do nohy šumperského hráče a doklouzala za branku. Jenže rozhodčí sporný moment posoudili jako kopnutí bruslí a domácí toho využili. Klíčový nájezd totiž proměnil Ondřej Sluštík a Kopřivnice tak vrací sérii do Šumperku.

Smutnou kulisou dramatického utkání se bohužel stala až nenávistná atmosféra, která vyvrcholila fyzickým útokem na šumperské příznivce, stejně tak zaházení střídačky hostů i samotných hráčů při odchodu do kabin. V Šumperku se ale bude definitivně lámat chléb a pátý duel série rozhodne o postupujícím do semifinále.