Znovu nájezdy: Draci berou dva body!

Petr Matěj, Jan Brumlík, Jan Brumlík, středa 16.1.2008
P r o s t ě j o v - Na zpáteční cestu do Šumperka si Draci přibalili z Prostějova dva body za výhru po samostatných nájezdech - 3:2. Draci začali utkání dobře, vedli od 4. minuty, kdy se prosadil Ambruz, domácí však dvěma góly na konci první a na začátku druhé třetiny otočili skóre. Již se zdálo, že utkání skončí 2:1, jenže v poslední minutě prostřelil vše Paška a poslal tak utkání do prodloužení a posléze i k nájezdům. Zde se radovali zásluhou Fadrného a Kováře hosté a získali tak důležité dva body.
36.kolo středa 16.1.2008
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17:48 Piecha (Procházka), 22:00 Polanský (Vrba, Duba) - 3:45 Ambruz (Ondráček), 59:08 Paška (Kubica, Meluzín), rozhodující TS Kovář. Rozhodčí: Šindler - Hejduk, Křivský . Vyloučení: 10:7, navíc Pavelek (PRO) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Štůrala (Biegl) - Procházka, Višňák, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň, Vomela, Kotásek, Piecha, Pavelek, Opatovský, Polanský, Duba, Vrba, Podešva, Vymazal, Mikšovský, Nakládal
Lev (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček, Šindler, Kubica, Fadrný, Bařica, Antonovič, Meluzín, Ambruz, Grill, Taragel, Brunec, Stejskal, Kovář, Rákos

Ještě před začátkem utkání uctila prostějovská HŽP Aréna minutou ticha památku nedávno zesnulého Zdislava Tabary.

Poté už ale bylo vše připraveno na zahájení zápasu, který byl pro oba týmy velice důležitý. Aktivněji ale začali hostující Draci a již ve čtvrté minutě zápasu vedli zásluhou Martina Ambruze, který parádní střelou zápěstím trefil přesně horní růžek Štůralovy branky.

Jestřábi měli ale velkou příležitost ke srovnání hned v zápětí, když se mezi obránci Šumperka protáhl rychlonohý Piecha a sám se řítil na brankáře Lva. Byl však zahákován dojíždějícím obráncem a za tento faul bylo nařízeno trestné střílení. K jeho exekuci se postavil sám Piecha, dráhu jeho střely do horního rohu branky ale včas zkřížila Lvova lapačka.

To velmi zapůsobilo na psychiku Jestřábů a téměř do konce první třetiny byli přehráváni hosty ze Šumperka. Teprve až na konci osmnácté minuty se Martinu Piechovi podařilo propasírovat puk za záda brankáře Lva, který jen bezmocně přihlížel, jak vyražený kotouč, který jeho obránci nepokryli, letí do sítě.

První třetina tedy skončila remízovým stavem, ale do té druhé si hráči Šumperka odnesli oslabení. Prostějovské přesilovce se ale bez problémů ubránili. Tlak domácích nicméně neustával a, i když proti plnému počtu hráčů, skóroval Jiří Polanský. Podařilo se mu obkroužit celé útočné pásmo, nechat za sebou všechny hráče hostí a pak bekhendem poslat kotouč do jejich sítě.

Do konce druhé třetiny se již nepodařilo ani jednomu z týmů vstřelit branku, přestože k tomu příležitosti byly. Zejména brankář Lev měl ve své kleci hodně práce, nicméně byl pro svůj tým velkou oporou a neustále držel Draky na dostřel.

Ve třetí třetině se stále dařilo prostějovským hráčům držet hubený náskok, ovšem hosté rozhodně neházeli hokejky do žita. Snažili se srovnat skóre, ovšem v cestě jim stál výborně chytající Štůrala. A když ten už v šestačtyřicáté minutě na kombinaci hostů nestačil, zaskočil za něj na hranici brankoviště Balčík a schoval puk pod své tělo.

Ani Štůrala ale nemohl vydržet ustavičné dotírání na svou branku. V osmapadesáté minutě sice ještě vychytal efektním způsobem Stejskala, který na něj jel úplně sám, 52 sekund před koncem třetí třetiny už ale nestačil na ránu Jiřího Pašky, který zůstal mezi kruhy úplně nehlídán a této chyby v prostějovské defenzivě náležitě využil. Dělovkou do horní části branky nedal Štůralovi pramalou šanci.

Prodloužení přineslo nepříliš pěknou hokejovou podívanou, spíše to vypadalo, že už se čeká na samostatné nájezdy. I když se během pěti minut ještě dvakrát vylučovalo, vítěze utkání nepoznalo, a tak muselo dojít na samostatné nájezdy.

V těch si počínali hosté naprosto bezchybně, jako první se na Lva rozjel Opatovský, ten však branku přestřelil.
Na Štůralu si extrémně pomalým tempem vyšlápl Fadrný, vycházkový nájezd však zakončil velice rychlou kličkou a Draci vedli 1:0.
Za Jestřáby se jal vyzkoušet své štěstí Kotásek, ovšem v poslední chvíli chladnokrevně zakročil Lev a vypíchl útočníkovi kotouč.
Jako poslední se do středového kruhu postavil hostující Kovář, výborně provedeným blafákem „poslal Štůralu na párek“ a bylo rozhodnuto.

Jiří Otoupalík (trenér Šumperka): Měli jsme za sebou již dvě vítězství a je vidět, že mužstvo se zvedá. Druhá třetina byla z naší strany špatná, ale podržel nás brankář Lev, který dnes chytal výborně celý zápas. Do třetí části jsme tedy šli s jednobrankovým mankem, pak jakoby se domácí začali bát o výsledek, my jsme se dostali do tlaku a myslím si, že jsme zaslouženě získali dva body.

Trenér Prostějova Radomír Kužílek se k utkání odmítl vyjádřit.