Z Písku bez bodu, Draci nestačili na extraligou posíleného soupeře

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, středa 19.9.2012
P í s e k - Tak tohle se nepovedlo. Salith Šumperk na ledě píseckých hokejistů prohrával už po první třetině 4:1 a na tento výsledek už se mu dostatečně velkou odpověď nalézt nepovedlo. Písečtí byli před zápasem s družinou Radka Kučery posíleni o hráče z extraligového Kladna, když na jih Čech zamířil Antonín Melka a Jan Dalecký. A právě tito muži ovládli celé klání, Melka si dokonce připsal hat-trick. Šumperskou hrdost pak zachraňoval obránce a kapitán ALEŠ HOLÍK, jenž se trefil hned dvakrát, po něm ještě snižovali Matěj Blinka a Aleš Staněk. Utkání nakonec skončilo vysokým výsledkem 7:4 pro domácí. Ti si připisují zasloužené tři body.
3.kolo středa 19.9.2012
IHC Písek - DRACI PARS ŠUMPERK
7:4
(4:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Melka (Vaniš), 7. Melka (Kameš), 12. Dalecký (Melka), 13. Šperger (Dalecký, Kameš), 35. Melka (Dalecký), 42. Kučera (Petruška), 56. Marek - 5. Holík (Plášek, Staněk), 32. Holík (Plášek), 47. Blinka (Vrdlovec, Suchý), 57. Staněk (Sedlák, Vrdlovec). Rozhodčí: Mertl - Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 6:4, 7:4.
Mazanec – Klement, Drtil, Boháč, Kanov, Semrád, Kameš, Makovský, Drtina – Melka, Šperger, Dalecký – Ferebauer, Vaniš, Slavík – Kučera, Patruška, Polodna – Heřman, Vlček, Marek
Štůrala (13. Vajner) - Holík, Gewiese, Sedlák, Suchý, Pastor, Vrána, Bail - Staněk, Vrdlovec, Plášek - Stoklasa, Hulva, Hlinka - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka

Zatímco šumperští hokejisté dorazili do Písku bez zraněných Novotného, Tesaříka i Brunce, avšak již s uzdraveným Hulvou, domácí tým vyrukoval do boje s početným extraligovým dopingem. A hlavně duo Melka s Daleckým dávalo o sobě během utkání hlasitě vědět.

Melka byl aktivní hlavně v úvodu zápasu, kdy si nejprve zapsal dvě trestné minuty, a ve čtvrté minutě i premiérový gól zápasu. Volný prostor kolem branky využil k vyjetí mezi kruhy, odkud nedal Štůralovi šanci. Šumperk naštěstí našel rychlou odpověď. Tradiční příklep Holíka si našel cestu za Mazancova záda a skupina fanoušků Draků mohla poprvé v utkání slavit.

Jenže kat Melka odehrál skvělé utkání. Již v sedmé minutě druhým gólem v utkání vrátil Písku vedení, z dorážky dostal za Štůralova záda puk po Kamešově ráně. Draci za své laxní napadání mohli pykat potřetí v deváté minutě, Vlček ale tentokrát nedal. Až při vyloučení Kanova přidali domácí další gól. Šumperští zachybovali na modré čáře a bleskový přechod do zakončení předvedlo duo Dalecký – Melka, přičemž prvně jmenovaný nedal bezbrannému brankáři šanci.

O necelé dvě minuty později již vedl Písek o tři branky, tentokrát se prosadili Jihočeši v početní výhodě. Domácí si rychle vyměnili kotouč a zkušený Šperger vyhnal Štůralu z branky. Vratislav Vajner tak poprvé v životě naskočil do šumperské branky v mistrovském utkání, na svou premiéru však příliš s radostí vzpomínat nebude.

Svou letošní premiéru v dresu Draků si odbyl i zadák Marek Bail, ten si však do statistik zapsal jen vyloučení z 27. minuty hry, kdy musel na trestnou za hrubost jak on, tak domácí Slavík. Další zajímavé momenty se děly až po polovině zápasu. Nejprve Haas nebezpečně tečoval před Mazancem, vzápětí na druhé straně musel Kanovovu ránu krýt Vajner. A pak se již dočkali hosté, Holík dostal od zadního hrazení přihrávku od Pláška a znovu bez přípravy poslal kotouč k tyči do sítě.

Šumperským tak vzrostla šance na návrat do zápasu, která ale vzala za své při další početní výhodě svěřenců Radka Kučery. Domácí opět přečetli přihrávku na modré a znovu se do brejku dostalo duo Melka – Dalecký, tentokrát však zakončoval po krásné přihrávce opět Melka, který tak zkompletoval hattrick.

Již druhý puk ze sítě během svého působení v brance musel Vajner tahat ve 42. minutě, kdy se po přihrávce Petrušky trefil syn exsparťanského obránce Františka Kučery – Frank. Nešťastný den pro Draky pak podtrhlo i neproměněné trestné střílení v podání Vrdlovce, věc u kopřivnického rodáka zřídka k vidění. Přesto se Šumperk ještě dočkal gólů. Svoji první branku v dresu Draků si připsal Matěj Blinka, který ve 47. minutě snížil na rozdíl tří branek.

Domácí pak delší dobu pečlivě hlídali hru a i přes svou snahu se hosté nedostávali do větších šancí, naopak Písek v 56. minutě přidal sedmou trefu. Nahození Marka od hrazení si nešťastně srazil do branky jeden z vracejících se beků. Poslední slovo však měl Šumperk, a stejně jako v případě Blinky i Aleš Staněk dokázal poprvé v kariéře skórovat v dresu Draků. Radost z toho však měl nejspíš pramalou.

Hosté totiž doplatili na nedůraznou hru v defenzívě a hlavně přemíru chyb. A pokud tým dvakrát během utkání inkasuje ve vlastní přesilovce, tak si důrazně říká o problémy. A ty z pohledu Draků pramenily v konečnou prohru 4:7.

Radek Kučera, Salith Šumperk: První třetina byla opravdu hodně špatná, dostali jsme velmi laciné góly, i v naší přesilovce. Od té druhé jsme šli trošku nahoru, snížili jsme na rozdíl dvou branek. Rozhodující byl asi gól na 5:2 pro domácí, zase v naší přesilovce. A ve třetí třetině jsme již chybovali, někdy to vypadalo jak na rybníku, kdy jsme ve třech přistupovali k jednomu hráči a další nechávali před brankou. Takhle špatně to prostě hrát nejde.