Výtečný výkon v Ústí nad Labem znamená zisk tří bodů

Dominik Mihailescu, Soňa Jirásková, sobota 18.10.2014
Šumperští hokejisté dokázali porazit na ledě v Ústí nad Labem domácí Slovan výsledkem 3:5. Draci v tomto zápase dokonce vedli 3:0. V deváté minutě se prosadil Jan Berger. Ve druhé třetině v rozmezí čtyřiadvaceti sekund dokázali přidat šumperští další dva góly. Konkrétně se trefil Patrik Moskal a TOMÁŠ BRUNEC, který dal svůj první gól v této sezóně. Jakmile se domácím podařilo snížit na 2:3, dokázal okamžitě zvýšit Berger. V 58. minutě trefil prázdnou klec Vrdlovec. Ústí se ovšem nevzdávalo a Jaroslav Roubík, který touto brankou zaznamenal hattrick, kosmeticky upravil skóre na konečných 3:5.
15.kolo sobota 18.10.2014
HC Slovan Ústí nad Labem - DRACI PARS ŠUMPERK
3:5
(0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Roubík (Budínský, Rod), 45. Roubík (Budínský, Rod), 59. Roubík (Budínský, Rod) – 9. Berger (Haas, Sedlák), 32. Moskal (Staněk, Žalčík), 32. Brunec (Plášek, Vrdlovec), 45. Berger (Haas, Holík), 58. Vrdlovec (Moskal). Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití . V oslabení: 0:2. Diváci: 893. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.
Petrásek – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Trončinský, Kuchynka – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, Přeučil – Suchan, Vávra T., Merta
Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Beneš – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Kužílek, Vachutka, Vávra K.

Zápas začal v mírném tempu. Ve druhé minutě se dostal ke střele zblízka Kloz, ale jeho snahu zhatila tyčka. O chvíli později se zkusil prosadit Baránek, ale ani on nebyl úspěšný. Hokejisté Slovanu zamkli draky v obranné třetině, ale ani z těchto akcí gól nepadl. Šumperští bruslili ve středním pásmu, ale prosadit se nedokázali. V páté minutě byl odeslán za katr Starý, Severočeši ale nabídnutou power-play nevyužili.

O chvíli později byl za krosček vyloučen Brunec, ale branka padla do Petráskovi klece. Ústecké obraně ujeli Marek Haas a Jan Berger. Posledně jmenovaný poslal střelou z mezikruží draky do vedení 1:0. O chvíli později mohli Šumperští skórovat znovu, ale domácí gólman vyrazil střelu pravým betonem. A faulovali také Ústečtí. Šest minut před první sirénou byl odeslán za katr Baránek, ale Moravané se neprosadili. V závěru první části vyzkoušeli hosté pozornost Petráska, ale skóre se již nezměnilo. Po první třetině tak byl stav 1:0 ve prospěch draků.

Hned v úvodu prostřední části prověřili Šumperští ústeckého brankáře, ale ten byl pozorný. Také Severočeši se zkoušeli prosadit, ale Koutský svůj tým podržel. Do velké šance se dostal hostující Plášek, ale gólman Ústí útoku odolal. Hráči z krajského města faulovali znovu a hosté tak získali další přesilovou hru. Ale ani tentokrát úspěšní nebyli. Naopak skórovat mohli Severočeši, ale jejich atak zabrzdila tyč Koutského klece. Oba celky bojovaly ze všech sil, ale stav na tabuli byl stále stejný. Další gól padl opět do sítě domácích, když Aleš Staněk přihrál do jízdy Patriku Moskalovi a ten se nemýlil - 2:0.

Do třetice se znovu radovali Moravané, když Karel Plášek posunul kotouč na Tomáše Brunce a ten prostřelil Petráska. Šumperk tak už vedl 3:0. Tyto dvě rychlé branky hosty nabudily a Slovan si vyžádal oddechový čas. Pět minut před druhým hvizdem šumperská obrana zazmatkovala a Krušnohorci úřadovali. Vít Budínský našel Jaroslava Roubíka a ten umístil gumový projektil do klece hostí. Hráči Slovanu tak snížili na 1:3. Hosté mohli další zásah přidat v početní výhodě, ale puk se jim nepodařilo propasírovat do ústecké brány. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a hokejisté šli do šaten za stavu 3:1 ve prospěch hostí.

Třetí periodu zahájili lépe domácí, kteří ohrozili Koutského. Brankář však v nepříjemné situaci obstál. Ale ani draci nebyli pozadu. Ve třiačtyřicáté minutě trefil hostující hráč vysokou holí do hlavy Petráska, ale domácí gólman po této nepříjemnosti pokračoval ve hře dál. Diváci Ústecké Areny se radovali z gólu ve 45. minutě, kdy Jaroslav Roubík z bezprostřední blízkosti zasunul kotouč do klece hostí a snížil na rozdíl jediné branky - 2:3. Draci se však nezalekli a o dvacet vteřin později skórovali znovu. Tentokrát se znovu prosadil Jan Berger, který zajistil svému celku vedení 4:2. Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění byly parádní hokejové akce.

Oba strážci svatyně měli plné ruce práce, protože hráči v poli stříleli ze všech možných pozic. Devět minut před koncem se dostal ke střele Gengel, ale jeho střela pouze orazítkovala brankovou tyč. Hosté si v závěru snažili udržet dvoubrankový náskok a puky vyhazovali do středního a útočného pásma. Ústečtí ještě v závěru získali početní výhodu a navíc odvolali z klece Petráska. Tento počin jim ale nevyšel a naopak ještě inkasovali do prázdné brány. Pátý gól Šumperka přidal Daniel Vrdlovec a stav na tabuli byl 5:2. To nebylo zdaleka vše. Severočeši rozjeli nebezpečný útok, který završili gólem. Potřetí se v zápase trefil Jaroslav Roubík, který svým hattrickem snížil na 3:5. Slovan znovu odvolal gólmana a zkusil power-play. Ta mu ale nevyšla a tři body za výhru 5:3 putují na Moravu.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „My jsme si ten zápas prohráli hrubými chybami. Špatně jsme vstoupili do zápasu. Ráno na poradě jsme si řekli úplně něco jiného, hráči to absolutně nedodržovali. Ve druhé třetině jsme udělali dvě hlavní chyby a soupeř nám odskočil. Pořádně jsme začali bojovat a bruslit až ve třetí třetině, bohužel to už bylo pozdě."

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Myslím si, že jsme byli po celou dobu zápasu lepší. Výborně nás podržel brankář Koutský. Bohužel jsme si to mírně zkomplikovali ve třetí třetině, ale jinak jsme hráli velice disciplinovaně a to co jsme chtěli, tak jsme splnili. Tři body nás velice těší."