Výsledkově nejvydařenější utkání v přípravě, Draci si zastříleli proti Opavě

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 5.9.2013
Š u m p e r k – K poslední přípravnému utkání se šumperští hokejisté postavili na domácím ledě proti druholigové Opavě. A snadné to rozhodně neměli. Přestože po první části vedli zásluhou Michala Skoumala a Jakuba Hulvy 2:0, Slezan chtěl ukázat své kvality a Draků se nezalekl. Druhá perioda přinesla na domácí straně ještě o jeden gólový příděl navíc, po jejím konci domácí hráči odcházeli do kabiny za stavu 5:0. Třetí část skončila za brankového stavu 2:1 a konečný výsledek činil skóre 7:1 pro domácí výběr. Draci si užili před startem nové sezóny gólové hody, mladík MICHAL SKOUMAL se navíc trefil hned dvakrát.
příp. čtvrtek 5.9.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - Hokejový klub Opava s.r.o.
7:1
(2:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Skoumal (Půhoný), 18. Hulva, 22. Skoumal (Půhoný, Červenka), 24. Brunec (Žálčík), 26. Sedlák (Hulva), 48. Moskal (Plášek, Novotný), 57. Půhoný (Tesařík) – 56. Polok (Vlašánek) . Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1 .
Rozum – Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý, Navrátil – Staněk, Moskal, Plášek – Brunec, Hulva, Žálčík – Skoumal, Půhoný, Červenka – Langr
Šafránek – Vrabel, Galvas – Tichý, Tuma – Mosler, Bednárek – Měch, Herman, Barinka – Vitek, Polok, Vlašánek – Černý, Svoboda, Chalupa

Hodně dlouho se šumperští hokejisté dostávali do tempa v posledním přípravném utkání na novou sezónu, nakonec ale potvrdili roli favorita. Úvod zápasu ale ovládla Opava, která domácím povolila první střelu na branku až v sedmé minutě, to již měl Kevin Rozum na kontě dobrých šest zákroků.

Draci postupem času začali stupňovat tempo a v deváté minutě otevřeli skóre, když se po souhře s Půhoným trefil Michal Skoumal. Od té chvíle byli domácí optcky lepším týmem, jenže do koncovky se příliš nedostávali, a pokud, tak se jednalo o pokusy ze složité střelecké pozice. Přesto se Šumperk dočkal druhého zásahu, tentokrát se prosadil po samostatné akci Jakub Hulva, který vysekl rozehrávku obránce Tichého a následně překonal Šafránka.

Druhá třetina již přinesla ze strany hostitelů znatelně koncentrovanější výkon, korunovaný dalšími třemi zásahy. Nejprve těžil opět z Půhoného přihrávky mladý Michal Skoumal, ve 24. minutě na Žálčíkův pas reagoval Tomáš Brunec, jehož první pokus Šafránek vychytal, na druhý už ale šumperský odchovanec v opavské brance nestačil. Rychlý vstup draků do třetiny pak dovršil Tomáš Sedlák, který potvrdil střeleckou formu technickou ránou.

Draci v těchto chvílích vládli utkání a vytvářeli si spoustu dalších příležitostí, navíc Lukáš Žálčík měl výhodu trestného střílení, z něj ale puk mezi Štěpánkovými betony neprotlačil. Skóre mohli navýšit ve prospěch domácích ještě opavský odchovanec Hulva či Červenka se Starým, ale do kabin se šlo za stavu 5:0.

Přesto svěřenci Radka Kučery ještě obohatili svůj gólový náskok. Karel Plášek v 46. minutě poslal kolmici napříč brankovištěm na Patrika Moskala a nová akvizice šumperského prvoligového výběru zvýšila již na 6:0. Hosté se dočkali v 56. minutě, když korekci stavu obstaral Tomáš Polok, jenže Šumperk dokázal rychle kontrovat.

O necelou minutu později namazal Tesařík Jiřímu Půhonému, který přesnou trefou rozjásal fanoušky posedmé. Draci tak v derniéře v přípravě vyhráli 7:1, teď je již čeká pouze ostrý start soutěže - prvním kolem v Mladé Boleslavi 11. září 2013.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Na začátku utkání jsme Opavu hodně podcenili, to byla holomajzna. Do druhé třetiny už jsme šli rozhodně daleko důsledněji a bylo to poznat. Jsme rádi, že se mohl zápas s Opavou odehrát, soupeřů na přípravu nebylo k dispozici tolik. Určitě je dobré, že se nikdo nezranil a my se můžeme připravit na první kolo do Mladé Boleslavi.