Výborně! Draci doma zdolali Litoměřice a získali cenné tři body!

Jaroslav Svoboda, pondělí 12.12.2011
Š u m p e r k - Šumperští Draci prakticky jako přes kopírák reprízovali poslední domácí duel s Kadaní! I tehdy vedli 2:0, aby soupeři dovolili srovnat skóre. Závěr však patřil šumperským hokejistům. Dva góly z hokejek Romana Meluzína a Tomáše Brunce pomohly svěřencům Radka Kučery získat cenné a důležité tři body do prvoligové tabulky. Díky výhře se tak Draci posunuli na osmé místo 1. ligy, tedy o tři místa výše. Důležitou roli hrál v závěru zápasu obránce TOMÁŠ SEDLÁK, který se přihrávkami podílel na klíčových gólech duelu.
32.kolo pondělí 12.12.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
4:2
(2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Holík (Řehák), 15. Mičulka (Haas, Červenka), 51. Meluzín (Sedlák, Mičulka), 57. Brunec (Hulva, Sedlák) - 25. Lenc (Gengel), 46. Horčička (Hašek). Rozhodčí: Horák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1036. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, T. Drtil, Křetínský, Tesařík, Geweise, Ondráček - Plášek, Meluzín, Cink - Řehák, Hulva, Brunec - Červenka, Mičulka, Haas - Skoumal, L. Drtil, Vrána.
Přikryl - Boháč, Kříž, Smetana, Drábek, Evan, Hora, Vobořil, Martinka - Šinágl, Gengel, Belay, Tůma, Slížek, Kafan, Horčička, Hašek, Lenc, Loskot, Novák, Hlusička

Učitel byl tentokrát poražen svým žákem. Jindřich Setikovský podruhé letos musel gratulovat svému bývalému svěřenci, nyní trenérovi Draků Radku Kučerovi.

Domácí mohli za jistých okolností poskočit v tabulce o tři místa a tím se posunout do pozic pro play-off. Hosté naopak čelili hlavně snaze Šumperka o to, aby se Draci právě před Litoměřice v tabulce dostali. Nicméně úvod vyšel lépe právě domácímu celku. Aktivnější "Kučerovci" postupně zahřívali Přikryla, kterého poprvé polil pot při obrovské šanci Pláška. Zkušený borec spojený hlavně se znojemským hokejem o kousek přestřelil. Na druhé straně mohl vzápětí kontrovat Belay, jenže Štůrala jeho příležitost se štěstím zlikvidoval.

A tak se dočkali domácí. Ofenzivní choutky nejsou u Aleše Holíka nikterak ojedinělé, což dokázal i tentokrát. Projel kluzištěm, načež nedal Přikrylovi šanci a k nadšení tribun rozsvítil světlo za brankou. Draci ožili, Pláškův nadějný výpad zastavil ofsajd, Bruncovu střelu pak Přikryl. Když navíc Draci ubránili i své oslabení, a to s naprostou lehkostí, zdálo se, že Draci zápas drží ve svých rukavicích.

Tento obraz hry podpořil i druhý šumperský gól, který v přesilovce vsítil po utěšené kombinaci Lukáš Mičulka, který nahradil v souhře Červenky a Haase zraněného šutéra Veleckého. Až do konce třetiny pak šumperští hokejisté diktovali tempo hry, třetí trefy se však nedočkali. A možná právě proto se obraz hry začal postupně měnit.

Již ve třetí minutě druhé dvacetiminutovky aktivní Belay vyjel zpoza branky, aby se pokusil nachytat Štůralu. Ten na poslední chvíli přirazil beton k tyčce a uchránil, aspoň prozatím, čisté konto. O minutu později nahodil na šumperskou klec kotouč z Ústí nad Labem zapůjčený obránce Dominik Boháč a nečekaná teč byla pouze náznakem věcích příštích. O další minutu později se totiž Litoměřice již prosadily. Gengel našel volného Radana Lence, který se s kotoučem nemazlil a snížil na rozdíl jediné trefy. Hosté pokračovali v aktivnějším projevu, situaci si však komplikovali zbytečnými vyloučeními.

V polovině třetiny měl gól na holi Brunec, puk se dokonce objevil v síti. Hlavní rozhodčí však z důvodu špatného postavení nemohl postřehnout, že Přikryl vůbec nemá kotouč v držení, a tak chybně přerušil hru. Ve 34. minutě mohl Haas vrátit Drakům dvoubrankový náskok, ale dorážka Mičulkovy střely gólem neskončila. Ve 35. minutě vytáhl Štůrala jeden z klíčových zákroků utkání, když vychytal unikajícího Hlusičku. Na protější straně kluziště opovrhl druhou trefou v zápase Holík, který branku přestřelil. V závěru třetiny ještě mohl skórovat Brunec po Skoumalově nahrávce, ale souhra dvou šumperských odchovanců skončila těsně vedle branky.

Třetí třetina měla jasně rozdané karty - hosté museli, domácí naopak mohli vyčkávat. A logicky byl také aktivní litoměřický Stadion, Boháč a Loskot se zastřelovali, Gengel pak dokonce při vyloučení Drtila trefil lehkou tečí tyč Štůralovy branky. Už se zdálo, že oslabení při obráncově trestu Šumperk ustojí, když se podařilo svěřencům Setikovského srovnat. Po zmatku v obraně dorazil za Štůralu kotouč Horčička.

Šumperk se v těchto chvílích trápil, ale z kritické situace se dostal. Sedlák s Bruncem Přikryla příliš nepoděsili, navíc se Draci trápili v přesilovkách, a to doslova. Fanoušci domácích marně vyhlíželi střelbu, také nápad a myšlenku, jak se dostat před Přikryla. Rozhodující duel tak přišel ve chvíli nejmenšího očekávání. Na konci protrápené přesilovky se prosadil Roman Meluzín, který zužitkoval povedenou přihrávku Sedláka. Hned vzápětí mohlo být opět srovnáno, ale v obrovské šanci Novák jen trefil rameno hbitého Štůraly.

Šumperk hlavně střežil vedení a nepouštěl hosty do útoku, Drakům navíc pomohlo i vyloučení Nováka, i když přísné. Dalším důležitým momentem mohlo být vyloučení Pláška, které osm minut před koncem třetiny nabídlo hostům šanci na vyrovnání. Jenže na litoměřických holích si v těch chvílích podávala ruku bída s nouzí. Více příležitostí tak měli domácí. Hulva ještě netrefil, ale v 57. minutě zaznamenal rozhodnutí v zápase Brunec. Ten využil výborné pozice a Přikrylovi nedal šanci.

Samotný závěr utkání si již Draci pohlídali. Naopak Červenka s Haasem měli šanci ještě přidat pojistku. Setikovský nakonec nedostal příležitost ani k power-play. Drakům se v domácím prostředí zdařil útok na osmou pozici v tabulce, nejen díky výhře 4:2 nad Litoměřicemi, ale i díky klopýtnutí Písku doma s Jihlavou a Berouna v Benátkách nad Jizerou. Litoměřice naopak klesly v ligové tabulce až na desáté místo.

Zajímavostí zápasu bylo, že domácí vstřelili - zásluhou Romana Meluzína - svůj stý gól této sezóny. Hosté naopak posté letos inkasovali, autorem této branky byl již v šesté minutě Holík.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme dvě branky. Ovšem od druhé třetiny se začaly ukazovat některé slabiny, hodně na dnešním výkonu přispělo chybění tří útočníku v sestavě, kteří bohužel ze zdravotních důvodů nemohli do zápasu zasáhnout. Za tři body musíme být dnes hodně rádi, bylo to udřené, jeli jsme dnes naplno od začátku až do konce.

Jindřich Setikovský (HC Stadion Litoměřice): Nezačali jsme úplně ideálně, hned po začátku utkání jsme inkasovali, když se Holík protáhl před Přikryla, potom dokázali domácí vstřelit ještě jednu branku. Ve druhé části to bylo o něco lepší, povedlo se nám snížit. Ve třetí třetině jsme nebyli horším týmem, ovšem přišlo tam několik nespravedlivých vyloučení na naše konto a vesměs tyto chvíle duel rozhodly.