Vítězná vlna pokračuje! Tentokrát si porážku odvezl Most!

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 23.11.2013
Další tři body si hokejisté Šumperka připsali v zápase proti severočeskému Mostu. První třetina skončila bez branek a v tu dobu to vypadlo, že může vyhrát kdokoliv. V druhé části hry vstřelili Draci dva slepené góly. Nejprve se trefil Patrik Moskal a druhou branku vstřelil mladíček TOMÁŠ LANGR, který vlastně zaznamenal rozhodující branku celého utkání. Hosté ještě před koncem druhé periody snížili po brance Tomáše Pavelky. Šumperk však ve třetí třetině dominoval a těžil z toho Jiří Půhoný, který zvýšoval na 3:1 a v závěru skóroval Tomáš Sedlák.
25.kolo sobota 23.11.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Moskal (Žalčík, Staněk), 29. Langr (Haas, Gewiese), 44. Půhoný (Tesařík, Haas), 57. Sedlák (Dudáš, Moskal) – 39. Pavelka (Zavřel). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Klein, Toman. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1214. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Štůrala – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Pastor, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Červenka, Skoumal, Brunec – Langr, Cink
Volke – Charousek, Šimon, Čížek, Pavelka, Tůma, Chaloupka, Kasal – Písařík, Slavíček, Tauš – Zavřel, Smolka, Bojer – Kafan, Gerhát, Nedrda – Marek, Palščák, Sedláček

Na šumperské hokejisty dnes nečekal vůbec jednoduchý úkol, Most také potvrdil, že na severu Moravy nedá kůži lacino. Do branky postavil Volkeho, který dlouho držel nulu.

Od úvodních minut to byli domácí, kdo se snažil tvořit hru, zatímco Most se soustředil hlavně na obranu a do útoku vyrážel sporadicky. Draci však tempo chytali hodně pomalu, a tak první větší šance přišla v sedmé minutě, na konci přesilovky hostů, kdy Štůrala vytasil první důležitý zákrok večera - vychytal dělovku Čížka.

Víc příležitostí si ale hosté nevypracovali, naopak dvakrát museli do čtyř, v přesilovkách soupeře se ale tlaku domácích ubránili vcelku s poklidem. Až v 15. minutě měl obrovskou příležitost Skoumal, který zůstal před brankovištěm zcela osamocen a puk mířící z rohu kluziště chtěl technicky umístit do rohu branky, Volke jej však vychytal.

Druhou třetinu pak započal hostující útočník Slavíček netypicky, hned z buly poslal vysokou holí do kabin a následně do nemocnice domácí hvězdu Karla Pláška, sám za svůj nepochopitelný zákrok dostal vyšší čtyřminutový trest. Jenže dlouhá početní výhoda domácím absolutně nevyšla, a to ani při dalším trestu Smolky. Jenže v dlouhé dvojnásobné přesilovce nejprve dokonce ujel do brejku Tauš, kterého fantasticky vychytal Štůrala, pak museli draci do čtyř, když hráli v šesti.

Domácí, evidentně ne zrovna v ideální herní pohodě, pak museli děkovat Štůralovi za další bravurní zákrok, aby se konečně pak prosadili. Zodpovědnost na sebe vzala druhá formace, když Patrik Moskal z mezikruží trefil přesně do šibenice a otevřel skóre zápasu! Uběhlo dalších 49 vteřin, a k pravé tyčce Volkeho branky dostal přihrávku Tomáš Langr, který Haasovu pobídku proměnil.

Od té chvíle byli draci jasně lepším týmem, navíc Slavíček znovu zahrál hokejkou moc vysoko, opět hned po buly, tentokrát to odnesl Skoumal, naštěstí ne krvavým zraněním. Volkeho polekal v početní výhodě jak Půhoný, tak i Holík, jenže potřetí se skóre neměnilo. Tlak draků pak skončilo až vinou sporné situace, kdy nejprve Štůrala bravurně vychytal nájezd hostů, potom ale do šumperského brankáře najel z prostoru mimo jeho zorný úhel hráč soupeře, Štůrala tak nemohl střetu zabránit, leč byl vyloučen za nedovolené bránění.

Hosté se ze dvou rychle inkasovaných branek i zásluhou početní výhody otřepali, jenže největší šanci si vypracoval Starý, který prokličkoval z pásma až před Volkeho, toho však neprostřelil. V závěru třetiny však hosté snížili. Po ostrém souboji byl k mantinelu tvrdě poslán Cink, nicméně trestán bylo až podražen Cinka, a společně s tím i faul Sedláka. Ve dlouhé početní výhodě 5 na 3 pak Most korigoval průběžný stav, Tomáš Pavelka trefil od modré přesně mezi betony.

O přestávce na popud hostujícího realizačního týmu musel být vyklizen sektor za jejich střídačkou, za což publikum odměnilo hosty i rozhodčí po návratu na led bouřlivým pískotem, domácí hráči pak tou nejlepší možnou odpovědí - rozhodnutím zápasu. Draci nastoupili do poslední třetiny odhodlaní porazit Most stůj, co stůj, a to také vyšlo. Červenka nejprve trefil tyč, Skoumal pak ještě nezavěsil, ale o chvíli později bombu Jana Tesaříka tečoval Jiří Půhoný a Šumperk vedl již 3:1! Šumperk pak zápas de facto kontroloval až do jeho konce.

Vše podpořil výtečný Štůrala, který snad jediné větší zaváhání obrany ve třetí třetině vynahradil výtečným zákrokem proti Smolkovi. Poslední celek tabulky pak matně připomínal celek bojující o vyrovnání, hosté kazili rozehrávky a do koncovky se příliš nedostávali. Naopak Skoumal čtyři minuty před koncem potrápil Volkeho, to již hosté často naháněli kotouč i za cenu nedovolených zákroků.

A když pak navíc Čížek poslal kotouč mimo led a svůj tým do tří, tak draci kontrovali počtvrté. Sedlákova bomba od modré skončila až v brance a domácí publikum v rámci svého zadostiučinění spustilo Vysoký jalovec. Poslední zbytky nadějí pak sebral hostům opět nedisciplinovaný Slavíček, který dostal čtvrtý trest v zápase, opět za vysokou hůl.

Šumperk tak vyhrál 4:1 a vyšplhal se do pozic znamenající postup do play-off. Šestou výhrou v řadě se posunul na sedmé místo tabulky, se tříbodovou ztrátou na pátou pozici, a s bodovou na šesté místo. V dalším zápase čeká na draky duel v Ústí nad Labem, což bude poslední utkání první poloviny soutěže.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Jan Tesařík a Tomáš Pavelka.

Radek Kučera, Salith Šumperk: První třetinu jsme zahráli špatně, přesně z toho jsem měli obavy. Od druhé třetině se nakonec něco změnilo a kombinace zlepšila. Povedlo se nám dát dvě rychlé rozhodující branky, které nás dostaly nahoru. Ve třetí části bylo našim jasným úkolem hrát poctivě dozadu, abychom nedopustili zbytečné chyby. Jsem strašně rád, že jsme dnes vyhráli, protože zápasy s Mostem pro nás nebývají lehké. Nemsíme se dívat na naši úspěšnou sérii a musíme hrát dobře zápas od zápasu.