V souboji prvního s druhým dominovali Draci

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, neděle 16.1.2011
Š u m p e r k - Kdo by čekal takový výsledek? Draci se v posledních zápasech trápili, ale proti Havířovu to byl úplně jiný zápas. Důležitým momentem byla druhá třetina, kterou Salith vyhrál naprosto jednoznačně 6:0. V zápase se třemi body připomenul Marek Haas. Šumperk tak udržel i nadále domácí neporazitelnost a zajistil si jasně první místo v tabulce právě před Havířovem, tentokrát již s náskokem plných 11 bodů. Famózní výkon Draků ve druhé třetině podpořil dvěma góly obránce Aleš Holík i jednou asistencí mladík Karel Navrátil, který si prvním startem za mužský výběr udělal dobré jméno u šumperských fanoušků.
32.kolo neděle 16.1.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
7:4
(1:1, 6:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Sedlák (Velecký, Haas), 25. Červenka (Navrátil, Haas), 26. Haas (Červenka), 28. Holík (Sedlák, Hulva), 30. Meluzín, 32. Holík (Velecký), 38. Brunec (Sedlák) - 8. Říčka, 51. Brezani (Stránský, Sztefek), 59. Říčka (Daneček J., Krisl), 59. Klimša (Maruna, Najdek). Rozhodčí: Klimecký - Matěj, Smilen. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0 .V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 7:1, 7:4.
Štůrala - Drábek, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Navrátil, Sedlák - Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Cink, Červenka, Velecký, Haas, Fischer, Matějka
Vrba - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Brezani, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Daneček J., Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Mráz

Šlágrem 32. kola skupiny Východ byl souboj Draků s druhým Havířovem, jenže po dvou třetinách nebylo nejmenšího náznaku toho, že se střetly dva vedoucí týmy skupiny. Domácí hokejisté ve druhé třetině smetli AZet šesti góly, což s povděkem kvitoval slušně zaplněný stadión.

Draci se museli obejít bez služeb zraněných Zdeňka Novosada a Jana Tesaříka, což způsobilo kompletní změny v soupisce domácích. V úvodním tlaku si Draci získali několik příležitostí, ale hostující gólman držel čisté konto. Hosté si paradoxně vypracovali největší šanci úvodních minut při vlastním oslabení, kdy Jan Daneček ujel Drakům, ale tváří v tvář Danečkovi k radosti domácích příznivců neuspěl. Na začátku osmé minuty se již hosté dočkali. Říčkův příklep skončil za Štůralovými zády a hosté se dostali do vedení. Jenže domácí zbraně nesložili, a tak při další přesilovce srovnal. Červenkovu přihrávku napálil do sítě Tomáš Sedlák. Od té chvíle byl Šumperk lepší a dlouho se snažil získat vedení na svou stranu. Jenže do konce třetiny už se nic příliš závažného nestalo. Víc práce měl sice Vrba, ale se střelami domácích si poradil.

To druhá dvacetiminutovka proběhla jasně v režii Draků. Ve 25. minutě napálil od modré kotouč dorostenec Karel Navrátil a Adam Červenka tečoval puk do sítě. Minutu poté znovu Červenka nahrál Haasovi, který z úhlu prostřelil Vrbu ránou mezi betony. Nadšené publikum poblázněné rychlým vedením hnalo Draky do útoku, ale byli to opět v oslabení hrající hosté, kteří z brejku zahrozili. Marunu ale vychytal Štůrala. Po dalším vyloučení Krisla pálil Hulva jen do boční sítě, následně domácí skórovali. Holíkova bomba skončila v síti a stadión se otřásal v základech. Euforie Draků pokračovala, když Haas v obrovské šanci těsně minul. Domácí se i tak dočkali další trefy. Meluzín v úniku skóroval další ránou mezi betony a Vrba lovil znovu kotouč ze své sítě.

Drtivý tlak domácích rozbouřil ochozy, Ondráčkovu ránu ještě Vrba vykryl. Pak ale znovu kapituloval a opět pálil Aleš Holík. V přečíslení několika hráčů na jednoho po parádní kličce Veleckého zavěsil Holík a o osudu utkání se zdálo být jasno. Brezani následně mohl snížit na rozdíl čtyř branek, jenže Štůrala vytáhl fantastický zákrok a tak mohli Draci opět skórovat. Holík v obrovské šanci hattrick nezkompletoval, následně pak domácí kapitán chytl sekeru od Balčíka, který za takřka likvidační zákrok musel do kabin. Pětiminutovou přesilovku Draci využili, Brunec z úhlu trefil a za stavu 7:1 bylo o zápasu takřka jasno.

Jenže po fantastické druhé třetině domácích se hosté v té závěrečné části dostávali postupem času zpět do boje. Hosté se v kabině nejspíš otřepali a poslední dvacetiminutovka jim vyšla. První vzrušení přinesla bitka Drtila s Klimšou, v 51. minutě Mario Brezani snížil. Draci pak i přes mnoho oslabení, kdy byl například Sedlák hrající s holí na ledě vyloučen za hákování, udrželi náskok, v závěru zápasu pak hosté dvakrát skórovali. Nejprve Říčka bekhendem uspěl, chvíli po něm se trefil i Klimša.

Draci i tak po velmi dobrém výkonu navýšili náskok v čele tabulky na Havířov, hosté s velmi oddanými fanoušky v zádech sice odjeli s prohrou, ale i tak s důstojným a kvalitním projevem.