V ofenzivním utkání Draci podlehli Rebelům 4:6

Dominik Mihailescu, Martin Schwarz, středa 21.8.2013
Šumperk - Hokejisté Šumperka v odvetě proti havlíčkobrodským Rebelům prohráli. Ovšem zápas nezačali vůbec špatně. Již v šesté minutě vstřelil branku Tomáš Brunec a Šumperk svou hrou přehrával soupeře. Bohužel Draci inkasovali v oslabení tři na pět. Druhá třetina se týmu z Moravy nepovedla. Draci v ní prohráli 1:3. Za zmínku ale stojí krásná branka ADAMA ČERVENKY, který po hezké samostatné akci alá Pavel Bure, snížil stav utkání. Třetí třetina nabídla čtyři branky, když poslední dal do prázdné klece Petr Polodna. Solidní počet fanoušků se vyrovnání nedočkal.
příp. středa 21.8.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod
4:6
(1:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Brunec (Žalčík, Richter), 35. Červenka, 45. Plášek (Moskal, Starý), 57. Holík (Moskal, Novotný) – 16. Kolafa (Polodna, Havel), 23. Štěpánek P. (Maliník), 25. Berger (Rytnauer, Knotek), 39. Rybalkin (Beneš), 51. Semrád (Berger), 60. Polodna (Semrád). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:9, navíc Janeba 10 minut - zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
Vajner - Holík, Novotný, Navrátil, Tesařík, Sedlák, Starý, Gewiese, Peslar - Staněk, Moskal, Plášek - Haas, Chomič, Červenka - Brunec, Richter, Žálčík - Janeba, Skoumal, Půhoný - Langr, Kobza.
Dolejš – Kolafa, Novotný, Semrád, Zítka, Jelínek, Korim, Beneš, Rybalkin - Havel, Polodna, Musil - Rytnauer, Knotek, Berger - Endál, R. Štěpánek, Maliník - Š. Štěpánek, Dvořáček, Chlubna

Ke druhému utkání ve třech dnech nastoupili ve středu 21. srpna Draci ze Šumperka. Na svém ledě přivítali svého velice tradičního soupeře - HC Rebel Havlíčkův Brod. A o zábavu pro diváky bylo postaráno, hokejisté obou celků rozvlnili síť v brance svého protivníka hned několikrát.

Po krátkém rozjezdu v podobě dlouhých přihrávek se ve druhé minutě do první větší šance dostal domácí Ondřej Starý. Jeho únik po pravém mantinelu zakončený bekhendovým blafákem ale za brankovou čárou neskončil. O pár vteřin později si první zákrok lapačkou připsal i strážce domácí svatyně - Vratislav Vajner. A nebezpečných akcí každou minutou přibývalo, o několik málo okamžiků se v mezikruží zjevil hostující Maliník, jehož pokus zápěstím těsně minul levou tyčku šumperské branky. První vyloučení v zápase, které proběhlo na straně Havlíčkobrodských, okamžitě přineslo gólové ovoce. Radovali se domácí fandové, když se v 6. minutě Tomáš BRUNEC propracoval sám až na brankoviště, kde vykoupal Dolejše a poslal touš do klece – 1:0.

Zápas byl, stejně jako ten minulý šumperský, velice poznamenám extrémním počtem vyloučení. Šumperští byli v 8. minutě posláni do třech. Ale prvnímu většímu tlaku Rebelů odolali. Na světelné tabuli běžela 16. minuta, když se v další dvojnásobné početní výhodě už Rebelové prosadili. Na hrotu pravého kruhu se napřáhl Tomáš KOLAFA, jehož pumelice jen prosvištěla kolem Vajnera – 1:1. V samotném závěru první periody ještě domácí celek dostal příležitost přesilovky pět na tři, ale ve svůj prospěch ji využít nedokázal. Na počátku druhé části se o rychlý rozjezd postarali hokejisté v červenobílém. Ve 23. minutě zůstal volný před domácí svatyní Petr ŠTĚPÁNEK, jenž poslal hostující mančaft poprvé do vedení. Rebelové se neradovali naposledy, o tři minuty později svou povedenou střelu zavěsil do dračí sítě Jan BERGER a poslal tým z Vysočiny do vedení o dvě branky. Necelých devět minut před koncem druhé části se ke slovu dostal domácí Gewiese, ovšem ke gólové radosti mu chybělo pár milimetrů, když těsně minul.

Salith zvedal radostně ruce nad hlavu až ve 35. minutě. To se plnou parou vpřed rozjel útočník Adam ČERVENKA. Objel Daniela Dolejše po celé délce brankoviště a poslal po ledě kotouč za úroveň brankové čáry – 2:3. Ještě to nebylo z prostřední části vše. Běžela 39. minuta, před bránou zůstal úplně volný hostující Artur RYBALKIN, který střelou mezi betony zvýšil na 2:4. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Třetí třetina přinesla velice svižný hokej. Draci nejdříve ubránili další oslabení a hned poté se ujali útočných pozic. A úspěšně. 45. minuta patřila modrožlutým. Patrik Moskal si na brankovišti povodil havlíčkobrodského brankáře, poslal kus černé gumy na hůl volného Karla PLÁŠKA, a ten už jednoduše uklidil kotouč do sítě. Časomíra ukazovala výsledek 3:4 z pohledu Šumperka. Po několika rychlých výpadech Rebelů se nakonec povedlo i zadruhé straně protlačit další puk do svatyně. Vratislav Vajner nechal ve 51. minutě maličkou mezírku mezi svou rukou a levou tyčí, ovšem skvěle ji dokázal najít Tomáš SEMRÁD, který zvyšoval na 5:3 pro tým z Vysočiny.

Šumperským už nezbývalo příliš času na dohánění manka, které nabralo podobu dvou branek. Draci ještě dostali v posledních pěti minutách příležitost přesilové hry, ovšem počtvrté v ní puk za záda gólmana Dolejše nepropasovali. To se ale povedlo v 57. minutě, když naději pro domácí vykřesal svou peckou obránce Aleš HOLÍK. Hosté se však ubránili závěrečnému tlaku a přidal ještě gól už do prázdné branky, trefil se v poslední minutě Petr POLODNA. Ze severu Moravy si Rebelové po přestřelce odvezli vítězství 6:4.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Myslím si, že naše první třetina byla velice dobrá, i přes to, že jsme inkasovali. Ve druhé části nastal faktor, který nás trápí. A to jsou inkasované branky, kdy se útočnící nestíhají vracet dozadu. Vůbec to není tak, že by stále obránci hráli špatně, jak se často veřejně míní. Na konci utkání už se nám nepodařilo ztrátu dohnat. Ale nějaká zlepšení už vidět jsou, přestože to určitě ještě není ideální.

Jiří Mička, HC Rebel Havlíčkův Brod: Chtěli jsme hrát dobře obrany, ovšem dostali jsme čtyři branky a to je špatně. Na druhou stranu se nám povedlo dáš šest gólů. V několika přesilových hrách jsme ale nebyli schopní pořádně vystřelit. Je samozřejmě velice dobré tady v Šumperku vyhrát, ale stále je to jen přátelský zápas. Důležitější to samozřejmě bude až během mistrovské sezóny. Hodně branek dnes padlo hlavně proto, že ani naše, ani obrana Draků ještě není tak dobře sehraná, proto tolik gólů.