Upracované vítězství s Mostem přinesla až třetí třetina

Jaroslav Svoboda, pátek 14.2.2014
Šumperští hokejisté šli do souboje s Mostem jako favorit, přesto se výhra rodila velmi těžce. Soupeř předváděl očekávaný hokej, usilovný se snahou co nejvíce bortit šumperskou hru a naopak zkoušet střelbu ze všech možných pozic. Hosté také z nahozené střely vedli, naštěstí se střelecká forma vrátila Půhonému. Křídlo první formace nejprve srovnalo, pak sice Půhoný neuspěl v nájezdu, ale byl to on, kdo trefil vítěznou branku celého duelu. Výhru pak při power-play pečetil Petr Kolouch, který se v šumperském dresu trefil vůbec poprvé.
51.kolo pátek 14.2.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
4:2
(0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 37. Půhoný (Plášek, Starý), 50. Novotný (Dudáš), 52. Půhoný (Kolouch, Semorád), 60. Kolouch (Haas, Dudáš) - 23. Slavíček (Tauš), 56. Písařík (Bojer, Smolka). Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 618. Střely na branku: 48:43. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Štůrala - Holík, Starý, Dudáš, Pastor, Novotný, Gewiese - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk, Moskal, Žálčík - Semorád, Kucsera, Kolouch - Brunec, Skoumal, Cink. Trenér: Kučera.
Hanuljak - Pavelka, Charousek, Hora, Čížek, Kasal, Tůma - Bojer, Smolka, Písařík - Nedrda, Slavíček, Tauš - Palaščák, Sedláček, Kafan - Homer, Andres. Trenér: Mrázek.

Souboj s posledním Mostem se mohl zdát jako povinná a poklidná cesta za třemi body, zvlášť při ohlédnutí za posledními výsledky severočeského celku.

Jenže svěřenci Radka Kučery se na bodový zisk pořádně nadřeli, chvíli se dokonce zdálo, že to bude Most, kdo poveze výhru domů. Úvodní třetina nabídla zvláště usilovné trápení, navíc se domácím zranil člen druhé defenzivní dvojice Pastor, Šumperk tak musel dohrávat na pět beků.

Domácí tým měl navíc v úvodní části hry pět přesilovek, největším šumperským soupeřem byla hlavně koncentrace a přímočarost. Leckdy složité kombinace končily neúspěšně, navíc Hanuljak byl jistý.

Druhá třetina pak přinesla již i branky, ale také chvílemi náznaky šumperské převahy. Již v úvodní její minutě pálil Semorád, jeho i Pláška při dorážce ale vychytal Hanuljak. A tak z čista a jasna udeřili hosté. Slavíček prostě nevěděl co s kotoučem, tak jej vyslal na Štůralu, a hosté k překvapení všech vedli. Domácí tým si postupně vypracovával střelecké příležitosti, jenže i nadále neúspěšně.

Až se pomalu nachyloval konec třetiny, tak přišly okamžiky Jiřího Půhoného. Karel Plášek poslal kotouč do střelecké pozice svému křídlu z formace a Půhoný propálil Hanuljaka. Za dvě a půl minuty se Půhoný vřítil do mostecké defenzívy a nakonec byl před Hanuljakem v blafáku faulován, následovalo trestné střílení! V něm zkusil Půhoný střelu na rameno brankáře, Hanuljak ale vyrážečkou vykryl střelu.

Úvod třetí třetiny moc nadějí šumperským fanouškům nezavdal, přesto se draci začali postupem času více tlačit do zakončení. Ve 46. minutě vychytal Moskala brankář hostů, o tři minuty později neuspěl v šanci Staněk. Draci se však dočkali. Hned po vyloučení Pavelky se draci poskládali na buly a za osm vteřin Dudáš vypálil na Hanuljaka, který vyrazil puk do prostoru, odkud Novotný z dorážky skóroval. Draci chytli slinu a za chvíli již Šumperk vedl 3:1! Perfektní souhru předvedlo trio Semorád - Kolouch - Půhoný, a třetí jmenovaný zakončil naprosto bravurně tvrdou bombou pod břevno. Hanuljak byl tentokrát zcela bez šancí.

Jenže i tak hosté závěr duelu zamotali. Most zbraně nesložil, začal riskovat a v útoku také pořádně hrozit. A dočkal se hlavně snížení. Do výborné střelecké pozice se dostal Písařík, který do prázdné branky vypálil tvrdou ránu, jenže Štůrala se zázračně přesunul a již se zdálo, že i mosteckého forvarda vychytal. Puk však nějakým způsobem vyklouzl zpod těla brankáře a skončil za brankovou čárou.

Poslední minuty znamenaly ještě drama, a také power-play Mostu. Při ní měl možnost srovnat Charousek, jenže Štůrala jej ramenem vychytal. Drakům se pak dařilo dostat puk do útočného pásma, a nakonec i do branky soupeře. Kolouch dostal luxusní přihrávku do jízdy a sám před zcela prázdnou brankou již neměl problém pečetit výhru 4:2! Svým prvním gólem v šumperském dresu vůbec uzavřel duel s Mostem.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Určitě jsou dnešní body hodně vydřené. Bohužel se pořád trápíme s proměňováním šancí, stejně tomu bylo i v utkání proti Mostu. Proti takovému soupeři se hraje vždy špatný hokej, Mostečtí neměli co ztratit a šli za nějakým bodovým ziskem. Bylo vidět, že si často jejich hráči dost věřili na puku. Naštěstí nám pak padly do branky puky na 2:1 a 3:1. Tomu jsme ovšem šli naproti, ve druhé třetině si myslím, že byli naši kluci o dost lepší. Škoda komplikace v závěru zápasu, kdy jsme vedli už jen o gól. Už jsme to ale potom dohráli v klidu.