Triumf Draků? Alexandr Veliký a Ivan Hrozný!

Jaroslav Svoboda, sobota 17.11.2007
Š u m p e r k - Šumperští Draci se dočkali. Devátý zápas od vítězství nad Prostějovem se změnil ve vítězství a tisíc diváků vyprovázelo Draky nadšeným potleskem. Šumperk slavil vydřenou, ale zaslouženou výhru - vpřed hnaly Draky nejen tribuny, ale zvláště Saša Hylák a velice čerstvá posila Marek Ivan. Zlom nastal na začátku třetí třetiny, kdy Ivan od modré propálil Faltu a jakmile tři minuty před koncem další zkušený hráč Meluzín zvýšil na 4:2, stadión se ponořil do oslav. Nic na tom nezměnila ani branka Gengela 15 vteřin před koncem.
22.kolo sobota 17.11.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vrchlabí
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 14:43 Kovář (Ivan), 31:04 Ivan (Antonovič), 40:38 Ivan (Ambruz, Kovář), 57:36 Meluzín (Bařica, Antonovič) - 25:57 Tvrdek (Pajič, Gengel), 31:59 Rýgl (Tvrdek, Gengel), 59:45 Gengel (Pajič, Rýgl). Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Hylák - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas - Antonovič, Meluzín, Bařica - Kovář, Ivan, Ambruz - Horčička, Ohnutek, Piluša - Obdržálek, Brunec, Matějka
Falta - Rýgl, Vála, Vyskočil, Hrach, Bendík, Chaloupka, Matějíček - Tvrdek, Pajič, Gengel - Přeučil, Kříž, Brynecký - Nevyhoštěný, Hruška, Jech - Barta, Plodek

Ještě ráno to nevěděl v Šumperku skoro nikdo - Draci získali z Mladé Boleslavi na hostování do konce sezóny útočníka Marka Ivana a ten dnes společně s Alexandrem Hylákem strhl mužstvo k heroickému výkonu. Hokejisté s Drakem na prsou dotáhli zápas k vítězství a společně s nadšenými fanoušky se mohli radovat z velice vydřené, ale srdcem vybojované výhry.

Úvodní minuty se nesly v rámci bojovné, leč i opatrné snahy obou mužstev. Draci však byli aktivnější i díky přesilovým hrám, kdy pálil Horčička a Špelda, ovšem Falta hosty udržel od inkasované branky. I přes ojedinělý pobyt hostů v útočném pásmu měli tak vrchlabští hráči větší brankové šance, tu stoprocentní Jecha však hrdina Hylák vychytal. Pak však přišlo vyloučení Gengela a hosté poprvé inkasovali. Draci po dlouhé době využili přesilovou hru, když zpoza branky namazal Kovářovi Marek Ivan. Posledních pět minut se pak odvíjelo ve hře nahoru-dolů a zvláště hosty musel držet mimo naděje Hylák - vychytal famózně Tvrdka i Bryneckýho. Na druhé straně mohl prostřelit Faltu Meluzín, tentokrát však ještě neuspěl.

Začátek druhé třetiny zvládli lépe hokejisté z Krkonoš, avšak v cestě jim opět stál fantastický Hylák. Až na konci 26. minuty se hostům rostoucí tlak podařilo využít, když se neomylně trefil Kamil Tvrdek. Zvrátit vývoj mohli definitivně hokejisté Vrchlabí během následného vyloučení Ohnutka, Draci však obětavým způsobem odvrátili nebezpečí. O chvíli později naopak mohl Šumperk během dvojnásobné přesilovky opět strhnout vedení na svou stranu - jenže tradiční křeč Draků během přesilovek ubránila hosty od další pohromy. Naopak mohli skórovat hosté - Tvrdek ujel a Draci jej zastavili jen za cenu faulu. Následně Pajiče v trestném střílení vychytal skvělý Hylák a Draci se znovu vrhli do útoku. Nedáš dostaneš opět slavilo úspěch a krásnou kombinaci Draků umístil za Faltu Marek Ivan! Draci se z vedení radovali jen necelou minutu a hosté znovu srovnali - prosadil se Petr Přeučil a začalo se od znovu. Do konce třetiny obě mužstva nechtěla udělat chybu a podle toho vypadala i hra. Do konce třetiny ani jedno mužstvo neinkasovalo a rozhodnout o osudu zápasu měla rozhodnout poslední třetina, popřípadě prodloužení nebo nájezdy.

Jenže hned v úvodu vykryl Pajiče i Tvrdka skvělý Hylák a udeřilo na druhé straně - Marek Ivan propálil opět Faltu a stadion opět slavil. Na hostech byla znát touha srovnat, ovšem Hylák odolal i při akcích Hrušky a Nevyhoštěného. Na druhé straně zkoušel štěstí Ohnutek a hlavně Piluša, který po ukázkové příhře od Horčičky pádil sám na Faltu, ale ani on neuspěl. Další velkou šanci měl v 58. minutě Roman Meluzín a šumperská hala se otřásala v základech. Mistr světa z roku 1996 překonal Faltu a Draci se dostali na dosah třetího vítěství v letošním ročníku ligy. Hrdinský a bojovný výkon Šumperka sice odvrátil několik šancí hostů, ale nakonec se Vrchlabí dočkalo třetího gólu - drama přinesl zásah Ladislava Gengela. Posledních 15 vteřin ale domácí borci zvládli v bezpečné vzdálenosti a spolu s aplausem publika mohli oslavit zaslouženou výhru.