Třetí třetina rozhodla, Šumperk bere zasloužené, ale vydřené tři body

Jaroslav Svoboda, Ondřej Tomšovský, středa 16.1.2013
Š u m p e r k - Další vítězství, tentokrát již tříbodové si připsali šumperští hokejisté v domácím klání s předposledním Pískem. Utkání přitom dlouho přinášelo očekávaný obraz hry, hosté zarytě bránili, domácí pak do uzamknuté defenzívy dlouhou dobu marně a možná trochu složitě hledali cestu. A když se pak konečně prosadil Karel Plášek, tak po chybě v rozehrávce Marka Baila dokázali písečtí hokejisté srovnat. Jenže Bail i jeho parťáci se vícero podobných chyb nedopustili, hosté si tak během utkání nevypracovali takřka žádnou větší gólovou šanci, naopak v závěru zápasu svěřenci Jindřicha Setikovského o naděje na bodový zisk přišli. Šumperk poprvé v sezóně tak porazil Písek v normální hrací době, dvěma góly pak výhru pečetil Daniel Vrdlovec.
42.kolo středa 16.1.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - IHC Písek
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. Plášek (Matuš, Holík), 49. Tesařík (Matuš, Plášek), 58. Vrdlovec (Holík), 60. Vrdlovec (Staněk) - 24. Sedláček (Šperger, Kučera). Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 891. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Štůrala - Holík, Novotný, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Bail - Hlinka, Staněk, Vrdlovec - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Skoumal, Meidl
Raszka - Boháč, Kužel, Kříž, Petráček, Veselý, Dvořák, Ruprecht, Makovský - Kubeš, Šperger, Vaniš - Ferebauer, Vlček, Heřman - Volf, Kučera, Homolka - Sedláček, Novák, Turek

Šumperští hokejisté přivítali ve 42. kole na svém ledě předposlední celek z Písku. Domácí chtěli navázat na sérii dvou vítězných zápasů, navíc jim byl po dlouhé době k dispozici i Daniel Vrdlovec, kterého si extraligová Slávie stáhla z hostování a Drakům bude pomáhat již jen formou střídavých startů.

Jako první zahrozili hosté, a to když se přes šumperskou obranu prosadil Vlček, který následně svojí skákavou střelou prověřil Štůralu. Šumperský strážce klece však byl připraven. V 10. minutě se do první vyložené šance zápasu dostal domácí Brunec, jenž stanul nikým nehlídán před píseckým gólmanem. Jeho pohotové zakončení však k první brance nevedlo, famózní zákrok v poslední možnou chvíli ze své dílny vytasil Razska.

O pět minut později se do nadějné střelecké pozice dostal domácí Staněk, ale s jeho zápěstní střelou si i tentokrát písecký strážce klece poradil. Minutu před první sirénou se až před Štůralu dostal Kučera, jeho střelu ale domácí brankář svými betony vyrazil.

Výborný vstup do druhého dějiství předvedli Motákovi svěřenci, když již po třech minutách pobytu na ledové ploše mohli slavit vedoucí branku. Matuš našel z druhé vlny najetého Pláška, který nekompromisní ranou pod břevno nedal Razskovi nejmenší šanci. Pro domácí ovšem přišla rychlá sprcha. Po deseti sekundách od vhazování zachyboval při rozehrávce Bail, kterého o puk připravil Šperger, který následně našel přesným pasem Sedláčka, jehož přesná střela skončila za Štůralou.

Ve 31. minutě se do ryze gólové příležitosti prosadili domácí, konkrétně Rufer, který svojí bleskovou střelou zkoušel překonat píseckého gólmana. Razska však na poslední chvíli svým betonem tuto příležitost zlikvidoval. O čtyři minuty později se po Hulvově vybídnutí v optimální střelecké pozici objevil Sedlák, ale jeho pokus mířil jen těsně nad horní tyčku písecké brány.

První zajímavou akci třetí třetiny si na své konto připsali domácí hokejisté, a to když Tesařík při odjezdu na střídačku nahodil kotouč z půlky hřiště na Razska, který situaci trochu podcenil a následně vyděsil hostující fanoušky nepříliš přesvědčivým zákrokem. Písecký gólman mohl být rád, že poskakující kotouč neskončil za jeho zády. Ve 46. minutě však Razska svoje předchozí zaváhání napravil vynikajícím zákrokem, kterým zmařil Matušovu velmi povedenou střelu. Šumperský útočník se nacházel osamocen jen pár metrů před píseckým brankářem.

Ve 49. minutě se po kombinaci dua Matuš - Plášek prosadil k zakončení Tesařík a jeho svižná střela z mezikruží vymetla přesně šibenici Razskovy brány. Domácí se tak dostali do vedení, ale hlavně následně ovládli dění na ledě. Hosté sice měli v 51. minutě příležitost ke srovnání, ale Kučerův zajímavý pokus z prostory mezi kruhy vytáhl pravým betonem Štůrala, jenže hru kontrolovali hlavně Draci snažící se o pojistku vedení.

Probíhala 58. minuta, když vynikajícím napadáním získal v útočném pásmu domácích kotouč kapitán Holík, jenž následně zavezl puk za Razskovu bránu. Odtud předložil kotouč přesným pasem před branku najetému Vrdlovcovi, který prostřelil píseckého gólmana. Hrdina utkání si tak schoval před odchodem do Slávie ještě vydatnou pomoc Drakům, kterou navíc zdvojnásobil. V poslední minutě hosté sáhli ke hře bez brankáře, ale tento tah jim kýžené ovoce nepřinesl, ba naopak osm sekund před závěrečnou sirénou se střelou přes celé hřiště znovu prosadil loučící se Vrdlovec.

Šumperští hokejisté si tak připsali vítězství 4:1. V tabulce zůstávají na jedenácté příčce za Litoměřicemi, od kterých jej dělí pouhé horší skóre. Písečtí zůstávají na předposlední pozici.