Třetí letošní výhra nad Přerovem, poprvé však za plný počet bodů

Jaroslav Svoboda, neděle 23.1.2011
Š u m p e r k - Až na třetí pokus dokázali šumperští hokejisté porazit své přerovské rivaly již v normální hrací době. Draci uspěli v poměru 4:2, když se postupně trefili Jakub Hulva, Martin Ambruz, Roman Meluzín a ZDENĚK NOVOSAD, který se do bojů zapojil po krátkodobém zranění a navíc v den svých jmenin. Draci téměř celé utkání vedli, hostům se sice dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky, to však bylo vše. Draci tak udrželi nadále domácí neporazitelnost, když v letošním ročníku přenechali na svém ledě soupeřům pouhé dva bodíky.
34.kolo neděle 23.1.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hulva (Ambruz, Štůrala), 14. Ambruz (Hulva), 25. Meluzín (Navrátil), 42. Novosad (Sedlák, Meluzín) - 22. Hanák (Kočara), 40. Vlček (Sedlák, Kotásek). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 8:10, navíc Novajovský (PRE) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1398. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Štůrala - Sedlák, Ondráček, Holík, Navrátil, Tesařík - Cink, Matějka, Brunec - Ambruz, Hulva, Meluzín - Novosad, Velecký, Červenka.
Tihlář - Pala, Novajovský, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Matějíček, Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Sedlák, Sršeň, Palička, Blinka, Vaněk.

Atraktivní duel dvou soupeřů očekával šumperský stadion s touhou zisku tří bodů a hlavně s odčiněním vysoké prohry v Orlové. Přerov pak toužil po třech bezbodových utkáních konečně získat nějaký přínos do tabulky.

Symbolicky celé utkání odstartovalo vyloučení již v první minutě, které také předznačilo další minuty. Zkušený sudí Jiří Jeřábek totiž nenechal píšťalku vychladnout a pravici zvedal téměř stejně bleskově jako v dávných dobách spartakiádní cvičenci. Jenže Kolářovo vyloučení Šumperk nepotrestal, první velkou šanci si tak Draci vypracovali až v páté minutě, kdy rána obránce Tomáše Sedláka těsně minula tyč. Ani Přerov nezůstával pozadu a Ditrich o chvíli později vlétl mezi obránce Draků, zastavit jej musel Ondráček. Tentýž hráč pak putoval na trestnou lavici, načež Jakub Ferenc tváří v tvář Štůralovi polekal domácí fanoušky, fantastický domácí brankář pak příznivce Draků uklidnil.

A tak přišlo opět na ono otřepané "Nedáš - dostaneš!" Šumperk v oslabení zavelel k výpadu a po Ambruzově příhře propálil Tihláře skulinkou v postoji Jakub Hulva. Vzápětí měl na holi vyrovnání zkušený Zdeněk Sedlák, Štůralovi rána propadla mezi betony, ale ke štěstí domácích doputovala těsně mimo branku. Po několika divokých minutách se hra mírně uklidnila, až ve 14. minutě došlo na další gól. Znovu se ve společné akci sešli Ambruz s Hulvou a spoluhráči z jedné formace si role vyměnili. Hulva namazal Ambruzovi, který bekhendem propasíroval kotouč Tihlářovi mezi betony. Hosté poté marně hledali správnou cestu do šancí, až při vyloučení Hulvy pálil nepříjemně Osina. Jenže jeho rána mířila těsně vedle a bývalý šumperský zadák pak po svém neúspěchu jen vztekle vybíjel své emoce.

I druhá třetina začala nejprve vyloučením, kdy odkráčel na trestnou Ambruz. A hosté dokázali početní výhody využít ke vstřelení branky. Kočarovu křižnou přihrávku dostal za záda Štůraly Pavel Hanák. Hosté se dostali na těsný kontakt, který trval jen chvíli. Ve 25. minutě probudil svou "antipřerovskou" hůl Roman Meluzín, který opět dokázal Zubrům vstřelit gól. Ve dvanáctém zápase v dresu Draků proti Přerovu se prosadil již podesáté. Bez rozpaků ránou z mezikruží trefil kotouč o tyč do branky a bylo. Znovu měli hosté vzápětí možnost snížit, jenže Kotásek na Štůralu nevyzrál.

Další minuty se nesly v duchu střídání vyloučených hráčů a šancí na obou stranách. Po dvou oboustranných vyloučeních se při hře čtyři na čtyři dostal ke střele Tesařík, jenže z velkého úhlu netrefil. Chvíli poté dostal další trest Novajovský a při přesilovce znovu Šumperk hrozil. Červenkova teč skončila mimo. Vypjaté okamžiky odnesl dalším vyloučením Velecký a i při hře třech proti třem se Šumperk dostal do šance. Červenka nasadil kličku Osinovi a sám před Tihlářem zkoušel zatlouci kotouč do šibenice. Jenže minul. Vytrvalé vylučování pokračovalo, šancí však již ubylo. Až v samotném závěru třetiny ujeli Přerovští a obránce Tomáš Vlček dokázal uspět. Gólem do šatny snížil opět na rozdíl jedné branky, na ránu k tyči byl Štůrala krátký.

Jenže i tentokrát se Šumperk dokázal rychle odtrhnout na dvoubrankový náskok. Chvíli po úvodním bully poslední třetiny se "Zubrobijec" Meluzín dostal ke střele, kterou tečoval do sítě Novosad. Ten tak po krátkém zranění dokázal oslavit návrat na led důležitým gólem. Na branku čekal Novosad dlouhých osmnáct utkání. Hosté znovu toužili o návrat do utkání a do obrovské šance se dostal kanonýr Kotásek. Jeho bekhendové ráně příliš nechybělo, přesto Šumperk nebezpečí ustál. Ve 48. minutě měl opět Kotásek velkou šanci, jenže z ideální pozice minul.

Čas se však Přerovu krátil, zvláště když Hanák s Kočarou neproměnili v 54. minutě přečíslení. Kočara netrefil poloprázdnou branku. Tlak hostů rostl s počtem Štůralových zákroků. Utkání pak přerušilo krocení zlých fanoušků v hledišti, aby vzápětí Ferenc od modré provětral pozornost Štůraly. Nervozita se přenesla i na led, kde se šumperský mladík Navrátil zapojil do menší rozepře s jedním ze Zubrů. Definitivní pojistku mohl přidat Hulva, ale sám proti Tihlářovi stejně jako v samostatných nájezdech posledního duelu neuspěl. Přerov pak byl velice blízko nadějnému snížení, hned v úvodu 59. minuty napřáhl Pala, jeho rána však trefila tyč i břevno.

Draci poslední vteřiny dohráli již bez problémů a připsali si v sedmnáctém domácím zápase letošní sezóny sedmnáctou výhru. Opět pak zazářil Roman Meluzín, který to na Přerov umí. Šumperk vyhrál i s pěti beky na soupisce a udržel si solidní náskok v čele tabulky.