Šumperští ztratili utkání v Mostě dvě minuty před koncem

Martin Schwarz, Jaroslav Svoboda, sobota 23.2.2013
Š u m p e r k - Druhé utkání skupiny „O baráž“ odehráli šumperští Draci na ledě Mostu. Jenže snadným pro ně nebylo. Hned ve čtvrté minutě se za domácí prosadil Bohumil Slavíček. Tým Radka Kučery přišel s odpověďmi v šestnácté minutě. Puk za Volkeho dostal Radek Meidl, hned po něm skóroval ještě ADAM ČERVENKA. Za stavu 1:2 skončila úvodní třetina. Ve druhé části se na gól čekalo pouze pět a půl minuty, když na 3:1 pro Salith zvyšoval Marek Haas. V závěru prostřední periody pak domácí snížili na 2:3. Začala třetí třetina a bylo srovnáno, za Most střílel branku Charousek. Mostečtí pak za vyrovnaného stavu Draky zaskočili, když necelé dvě minuty před koncem rozhodli brankou na 4:3, aby následně pojistili výsledek gólem do prázdné svatyně na 5:3.
54.kolo sobota 23.2.2013
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(1:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Slavíček (Charousek, Jurčík), 35. Kloz (Slavíček), 43. Charousek (Rohan, Heřman), 59. Hora, 59. Heřman - 16. Meidl (Finsterle, Cink), 17. Červenka (Pastor, Brunec), 26. Haas (Vrdlovec) . Rozhodčí: Horák - Špůr, Zavřel . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 216 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Volke - M. Rohan, Charousek, Tomeček, Havelka, Hora, Pavlů, Čechura, Fedorov - T. Rohan, Smolka, Heřman - Nevyhoštěný, Kloz, Nedrda - Kuběna, Gengel, Vaněk - Jurčík, Slavíček, Skvorcov
Vajner - Holík, Gewiese, Sedlák, Pastor, Novotný, Navrátil - Haas, Plášek, Vrdlovec - Brunec, Hulva, Červenka - Cink, Meidl, Finsterle - Skoumal, Hlinka, Kindl

S cílem navázat na domácí vítězství s Berounem, ale také s Michalem Skoumalem v sestavě a Danem Vrdlovcem na křídle prvního útoku, odcestovali Radek Kučera a jeho svěřenci do Mostu.

Jenže stejně jako s Berounem i v Mostě nezačali Draci nejlépe a již po pár minutách hry prohrávali 1:0. Po souhře Charouska s Jurčíkem skóroval Bohumil Slavíček. Domácí, kteří potřebovali podstatně více získat body než naši hokejisté, pak navázali na úvodní trefu aktivní hrou a snahou o zvýšení vedení, ale v cestě jim stál jistý Vajner i soustředění zadáci hostů.

Další branky tak padaly až v závěru úvodní třetiny, ale do domácí klece. Rostoucí herní projev hostů zužitkoval ve vyrovnání Radek Meidl, který navázal na svou trefu ze zápasu s Berounem. Draky vyrovnání nakoplo a o minutu a půl později pálil tvrdě Pastor, Volke si s jeho bombou sice poradil, ale kotouč vykopl pouze k Červenkovi, který zkušeně uklidil puk do sítě. V samotném závěru třetiny měl vyrovnání na holi Kloz, ale bravurně jej vychytal Vajner.

Podobně si šumperský brankář poradil hned v úvodu druhé třetiny s Kuběnovým pokusem a ve 26. minutě potřetí udeřil Šumperk. Novotný s Vrdlovcem založili přečíslení dvou proti jednomu, které místo přihrávky najíždějícímu spoluhráči řešil Marek Haas bombou, kterou procpal puk za Volkeho záda. Zatímco domácí se snažili vymanit z tlaku, Draci toužili utkání rozhodnout. Vrdlovec ale na Volkeho nevyzrál. Na pozoru se musel mít i Vajner, na kterého se řítil v oslabení Nedrda, ale šumperský brankář jej vychytal.

Varování Drakům nestačilo poprvé, tak podruhé vztyčil varovný prst z trestné lavice se vracející Havelka o chvíli později. Jenže i jeho Vajner skvěle vychytal. Potřetí už ale Šumperk inkasoval. Draci nejprve nevyužili své přečíslení třech proti jednomu, domácí tým ihned otočil hru a Jan Kloz snížil na rozdíl jediné branky. Draci tak místo vedení 4:1 pustili Most zase do utkání, a to se jim nakonec stalo osudným.

Severočeši ožili a i když se jim nepodařilo srovnat skóre ve druhé třetině, nechali si další výpady do té poslední dvacetiminutovky. A hned v jejím úvodu se již srovnat Mostu podařilo. Charousek si našel střelecký prostor na kruzích a po Rohanově přihrávce nedal Vajnerovi bombou do šibenice žádnou šanci.

Logicky bylo vyrovnání živou vodou na mostecký tým, který se doma prezentoval opět před slabou návštěvou dvou stovek diváků. Šumperk si získal další šance při přesilovce, jenže palba Sedláka s Holíkem, v početních výhodách pro Draky již tradiční, gólem neskončila. Naopak v 51. minutě mohl trestat chybu hostující obrany Kuběna, který podobně jako Haas ve druhé třetině volil místo přihrávky na spoluhráče ránu, ale zatímco Haas skóroval, Kuběna nechal opět vyniknout Vajnera.

Svou slabší chvilku si vybral i Volke, který namazal puk na Meidlovu čepel jak máslo na chléb, ale šumperský forvard byl přihrávkou mosteckého brankáře tak zaskočen, že ji ztrestat nedokázal. Podobně bohužel dopadl i Červenka v 58. minutě. Ten se ocitl před poloprázdnou brankou Mostu, ale na své střelecké procitnutí druhým gólem v zápase nenavázal, naopak přestřelil.

A tak přišel nešťastný trest. Daniel Hora vypálil od modré čáry skrze nohy šumperských bránících hráčů a Vajner, který toho moc neviděl, nestačil včas sklapnout betony. Most za minutu dvanáct šťastnou trefou získal tři body a velmi se přiblížil záchraně v soutěži. Výhru Most pečetil ještě v samotném závěru při power-play Draků.