Šumperští si podrželi první pozici

Radek Barkman, Petr Adamec, Petr Adamec, neděle 22.2.2009
Zápas mezi týmy z opačných končin tabulky měl jasného favorita. Hráčský kádr Šumperka totiž disponuje několika velmi zkušenými a ostřílenými hokejisty, zatímco soupeř se tímto pyšnit nemůže. Rozdíl mezi oběma celky byl viditelný především ve druhé části, kterou naši borci vyhráli v poměru 3:0. Pozitivní rozhodně je, že se trefilo hned šest hráčů a gólová zátěž tak nevisela pouze na dvou - třech oporách. Po návratu na led se prosadil Aleš Holík, jehož absence byla v minulých utkáních znatelným handicapem.
42.kolo neděle 22.2.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
6:1
(2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10.Meluzín (Vymazal), 19.Drábek (Holík, Ambruz), 21. Ondráček (Blanár, Ambruz), 30. Holík (Vrtík), 32. Novosad (Žálčík), 60. Stejskal (Žálčík, Novosad) - 48. Lhotský (Macháček). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 5:14. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Střely na branku: 52:28. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Daneček - Holík, Vrtík, Ondráček, Blanár, Sedlák, Osina, Novotný - Čížek, Meluzín, Vymazal - Ambruz, Hulva, Brunec - Novosad, Drábek, Stejskal - Fischer, Žálčík.
Jagoš, 30. Kozák - Štindl, Vašut, Hruškovský, Pelikán, Gulda Petr st., Marek - Lhotský, Macháček, Sluštík - Bacul, Tomášek, Toman - Skaloš, Zedník, Gulda Petr ml. - Částečka.

Celý průběh utkání výrazně poznamenaly přesilové hry. Hokejisté aktuálně jedenáctého Nového Jičína totiž doplatili na svou nedisciplinovanost, a tak není divu, že už po polovině zápasu bylo rozhodnuto. Skóre načal v 10. minutě zlatý medailista z MS ve Vídni 1996 a Oslu 1999 Roman Meluzín, který po samostatné akci poslal Salith do jednobrankového vedení. Možná zlomový moment se zrodil krátce před první sirénou. Jakub Drábek totiž v samotném závěru úvodního dějství přidal druhý gól domácích, který poslal soupeře do kolen.

Druhá třetina už byla pouze v šumperské režii. Hned zkraje prostřední části zamířil přesně Ondráček a bylo to již 3:0. Soupeř už v tuto chvíli působil odevzdaným dojmem, a tak bylo otázkou času, kdy přijdou další branky. O čtvrtý zásah se ve 30. minutě postaral Aleš Holík a dokonce to vypadalo, že by mohla padnout také magická desítka. k té však nakonec měli domácí poměrně daleko. A to i přesto, že už ve 32. minutě přidal další gól Zdeněk Novosad. Za tohoto stavu se šlo do kabin podruhé.

Ve třetí periodě jsme už dle slov hostujícího trenéra Doboše mohli sledovat daleko bojovnější a obětavější výkon v podání Nového Jičína, který byl ozdoben také čestným úspěchem. Ve 48. minutě se trefil Luděk Lhotský a trochu zmírnil hrozivě vypadající skóre. Na rozdíl pěti branek však devatenáct vteřin před koncem upravil Martin Stejskal a domácí fanoušci, kterých se sešlo 800, mohli slavit úspěch svého týmu, kterému se podařilo udržet na první pozici. Náskok na Valašské Meziříčí v tuto chvíli činí jeden jediný bod. Přímý postup do čtvrtfinále play-off je však stále atakován hned čtveřicí mužstev - se zbývajícím triem dotírajících soupeřů se navíc ještě Draci potkají.