Šumperk veze z Třebíče bod, vystřelil jej Aleš Křetínský

Jaroslav Svoboda, Matěj Hráček, Jaroslav Svoboda, středa 9.11.2011
T ř e b í č - Netradičně gólově chudé utkání odehráli šumperští hokejisté v Třebíči. Draci, v jejichž zápasech často padá spousta branek, inkasovali poprvé ve 22. minutě z hole Havlíčka, aby pak takřka celé utkání zkoušeli najít recept na neprůstřelnost Šimona Hrubce. Až v 54. minutě skóroval Aleš Křetínský a poslal zápas do prodloužení. V něm dostali domácí šanci přesilové hry, aby následně vyloučení Jakuba Hulvy třináct vteřin před koncem prodloužení potrestali.
21.kolo středa 9.11.2011
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Havlíček (Burian, Sláma), 65. Ostřížek (Havlíček, Laš) - 54. Křetínský (Hlinka). Rozhodčí: Svoboda - Klein, Skopal. Vyloučení: 3:5, navíc Hulva 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Střely na branku: 51:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Sláma, Brož, Dietz, Valenta - Havel, Dolníček, Laš - Havlíček, Ostřížek, Burian - Kaut, Stejskal, Čech - Vondráček, Dočekal, Přibyl - Vítek
Štůrala - Novotný, Holík, Ondráček, Sedlák, Křetínský, Tesařík, Drtil, Pastor - Cink, Plášek, Hlinka - Mičulka, Hulva, Vrdlovec - Červenka, Matějka, Haas - Skoumal, Vrána

Na ledě se potkaly týmy, které potřebují bodovat, a to bylo od úvodní minuty znát. Hrál se urputný hokej, šancí bylo k vidění pomálu, soupeři se nepouštěli do odvážnějších akcí. Největší rozruch tak způsobila 11. minuta, kdy jeden z hostujících hráčů nekontrolovatelně narazil do vlastní branky, kterou zároveň posunul. Náraz to byl docela tvrdý, takže nebylo divu, že se hráči na nohy příliš nechtělo. O hokejový rozruch se postaral až v 16. minutě domácí Havlíček. Jeho střela mířila do protipohybu třebíčským fanouškům velmi dobře známého brankáře Štůraly.

Závěr úvodního dějství přinesl pro hráče Horácké Slavie Třebíč možnost přesilové hry. Ovšem to není parketa Třebíčských, alespoň v posledních zápasech. Téměř minutu přesilovky si domácí odnesli i do druhé části, ovšem hráčům nenaordinoval recept na přesilovou hru ani trenér. Početní převaze chyběla střelba a bez ní to nejde, to ví i hokejový laik. Trochy klidu a přesnosti na hokejkách tak mohl přinést ve 22. minutě Ondřej Havlíček, kterému se podařilo nadvakrát překonat Štůralu a poslal tak Horáky do vedení. Žádný velký tlak na zvýšení skóre se ale nekonal, naopak o chvíli později přišlo vyloučení domácího Čecha a hosté mohli korigovat. Brankář Třebíče se ale příliš nezapotil a ojedinělé střelecké pokusy dokázal zlikvidovat.

Draci prožívali v Třebíči docela smolný zápas, když se v nešťastných situacích pohybovali na hraně zranění. Po zmiňovaném pádu na brankovou konstrukci se ve 30. minutě ve vlastním pásmu srazili dva hostující hráči, což odnesl Aleš Holík krvavým šrámem. Domácí sice vedli po dvou třetinách 1:0, domácí diváci však příliš spokojeni být nemohli, protože obraz hry příliš jistoty Třebíči nedával. A skupinka hostujících příznivců pak nebyla logicky spokojena s průběžným výsledkem zápasu.

I ve třetí třetině oba týmy doplácely hlavně na nejistotu v kombinacích. A když už se některý z hráčů dostal do příležitosti, tak selhal v koncovce. Stejně jako Vrdlovec ve 44. minutě. Dobře se uvolnil, na modré čáře napřáhl, ale jeho střela na změnu stavu nestačila.

Přesto se Šumperk trpělivým vyčkáváním na svou šanci dočkal. V 54. minutě se po vhazování dostal kotouč k Aleši Křetínskému, jehož plachtící střela skončila až za zády domácího brankáře. Svým prvním gólem za Draky tak Křetínský srovnal stav a jelikož se zápas v normální hrací době již nerozhodl, diváci si museli na rozuzlení počkat až do prodloužení.

A dočkali se bohužel domácí. K rozhodnutí zápasu Horácké Slavii hodně pomohla přesilová hra čtyři proti třem. Havlíček našel u levé tyčky volného Davida Ostřížka, před kterým stála odkrytá branka. Tu třinecký forvard ve službách prvoligového mužstva trefil a zajistil tak domácím druhý bod za vítězství v prodloužení.

Kamil Pokorný, SK HS Třebíč: Byl to pro nás složitý zápas. Šumperk je kvalitní mužstvo. Tak nějak jsem byl spokojen s první třetinou, snažili jsme se zakončovat akce. Nedali jsme dva sólové nájezdy, což mě mrzí. Měli bychom dávat více branek. Hráči se to snaží vždy nějakým způsobem vyšperkovat, ta hra byla kostrbatá. Když jsme se dostali do dobré střelecké příležitosti, hráči to řešili jinak, než střelou, to mi vadilo. Byl jsem rád, že jsme zvládli v prodloužení přesilovku čtyři na tři.
Radek Kučera, Salith Šumperk: Čekali jsme, že na nás Třebíč vletí, což se taky stalo, pak jsme to srovnali. Ve druhé třetině si myslím, že už to bylo vyrovnané na obě strany, spousta šancí, spousta chyb. Třetí třetina byla na výjimky docela slušná. Škoda, že to v prodloužení dopadlo jak to dopadlo. Na nájezdy by to možná dopadlo jinak. Ale to už je teď historie.