Šumperk si musí na postup počkat

Jan Škarpa, Jaroslav Svoboda, sobota 17.3.2007
Již po dnešním zápase v Přerově mohli Draci slavit postup do finále druhé ligy, jenže domácí se ještě nevzdali. Po první třetině vedl Přerov už 2:0. V 36. minutě sice snížil Antonovič, jenže 46 sekund před koncem druhé části vrátil dvoubrankové vedení domácím Žibrita. V závěrečné třetině přidal Přerov 2 branky a jelikož Šumperk rozsvítil červené světlo pouze jednou, odkládají se po prohře 5:2 oslavy postupu nejméně do příštího vzájemného zápasu.
SF3 sobota 17.3.2007
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Dušek, 17. Tůma (Raška), 40. Žibrita (Rajnoha), 47. Janečka (Martinák, Tůma), 59. Halouska - 36. Antonovič (Bařica), 56. Meluzín (Holík, Bařica). Rozhodčí: Skoupý - Pospíšil, Brabec. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Zasloužené vítězství vydolovali na vlastním ledě hokejisté Přerova v sobotním třetím utkání semifinálové série. Draci i tentokrát přitom inkasovali branku ve vlastní přesilovce, když se jim podařilo navíc brankou Antonoviče vrátit do utkání, tak hned vzápětí povolil Šumperk Přerovu opět gólově odskočit.

Úvodní třetina byla víceméně v režii domácích od začátku do konce. Rychle bruslící Přerov zvládal hlavně jednoduchý přechod do pásma a souboje jeden na jednoho. V polovině šesté minuty ujel Drakům Jakub Dušek a přesnou ránou zakončil brejk. To zrovna hráli Draci přesilovku a inkasovaný gól na dlouhé minuty srazil Šumperk do kolen. Na Tihláře se valil jeden útok za druhým, přerovští hráči však druhý gól nepřidali. Až když se začali opět osmělovat i hosté, tak udeřilo znovu. Tůma propasíroval puk do sítě a Šumperk poprvé v sérii prohrával o dva góly. Na závěr třetiny měli Draci možnost korigovat stav ještě před odchodem do kabin, ale z přesilovky 5 na 3 brankově nezapršelo.

Druhá třetina už se zcela odvíjela pod taktovkou domácího orchestru. Ten dlouho ostřeloval Tihláře a jeho klec, ovšem puk si do sítě cestu stále nenacházel. Obrovské šance spálili Martinák, Žibrita i Sabela. Až na konci 36. minuty branka padla, ovšem do protější svatyně. Kombinaci Bařici a Antonoviče zakončil přesnou ránou Radim Antonovič a hosté se rázem vrátili do utkání. Jenže místo snahy o srovnání přišla vyloučení a boj o udržení jednogólového manka. To se Drakům nakonec nepodařilo. Pavel Žibrita rozjel akci ve vlastním obranném pásmu, prosvištěl kolem mantinelu a pak objel po brankovišti i Tihláře a zasunul kotouč do odkryté klece.

Závěrečná třetina přinesla tlak Draků, kteří se odhodlali něco s výsledkem ještě udělat. Jenže v těchto chvílích stál šumperskému výběru v cestě vynikající Láníček. Když už byl nakonec překonán, tak puk z hole Romana Meluzín trefil pouze spojnici Láníčkovy branky. Domácí však v této třetině dokázali z minima šancí vytěžit maximum. Ve 47. minutě, chvíli po skončení přesilové hry Přerova, rozjel akci Tomáš Martinák a Petr Janečka přidal uklidnění - 4:1 pro Přerov. Hosté zbraně nesložili, naopak postupem času rozjížděli konečně svou hru na plné obrátky a tak se posledních deset minut odehrávalo vesměs pouze před brankou Přerova. Branky se však Draci dočkali až v 56. minutě, když svou střeleckou normu splnil Roman Meluzín. Jeho lehká střela skončila nakonec v brance a hosté, které přijela povzbudit i početná skupinka příznivců, se pokusili ještě zázračně zápas otočit. Ovšem i tentokrát hned po vstřelené brance následovalo vyloučení a voda na mlýn domácímu týmu. Ten potrestal i snahu Draků o power-play, když přes celé hřiště a početné klubko hráčů skóroval Halouska.

Již dnes je v Přerově na pořadu další zápas, ve kterém půjdou Draci po vítězství a ukončení celé série. Přerov naopak bude chtít získat druhý bod a vrátit sérii do Šumperka. Utkání začíná od 17:00, opět jsou připraveny i dva autobusy pro fanoušky Draků, odjezd je ve 14:30 od Domu kultury Šumperk.