Šumperk nevyužil zaváhání Hodonína, prohrál gólem ze závěru třetí třetiny

Martin Schwarz, Daniel Gargulák, středa 31.1.2018
Draci drželi na Valašsku takřka celou základní hrací dobu bodové naděje. Od 9. minuty sice u Bobrů prohrávali, jenže ne dlouho, brzy vyrovnal útočník JAKUB LEHEČKA. Na další góly se čekalo až do samotného závěru. Konkrétně do času 55:05, kdy udělal modrožlutým čáru přes rozpočet domácí hrdina Josef Daněk. Mužstvo Jozefa Zavadila ještě zkusilo hru bez brankáře a usilovalo o vyrovnání, ztrátu však nedotáhlo. Šumperští padli v šestém venkovním utkání po sobě. Především ale nevyužili zaváhání Hodonína, který tratil cenné body v Opavě. Valašské Meziříčí - Šumperk 2:1
41.kolo středa 31.1.2018
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. D. Varga (Dvořák, Pořický), 56. Daněk (D. Varga, Kývala) – 10. Lehečka (Kovařík, Bažant). Rozhodčí: Vaněk – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:6. Bez využití . Diváci: 321. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Plšek – Žák, Báchor, Váňa, Rudl, Jenáček, Mikel, Hajda – Brunec, Dvořák, Pořický – D. Varga, Daněk, Kývala – Mar. Varga, Martiník, Dalajka – Vaněk, Studený, Seidler
Svoboda – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

Draci z Šumperku nastoupili ihned z kraje utkání na led ve velmi aktivním tempu, které dělalo hráčům trenéra Weintritta nemalé potíže. Do velkých šancí na straně hostů se dostalo několik hráčů, přičemž Bobři hledali cestu do útočné třetiny jen velmi těžce. I proto přišel jejich úvodní gól jako blesk z čistého nebe. Po souboji za brankou Draků se dostal puk na hokejku Davida Vargy. Ten ještě vymíchal Svobodu kličkou do forhendu a poslal kotouč nechytatelně pod horní tyč jeho svatyně - 1:0. Draci ale nečekali na odpověď příliš dlouho. Jakub Lehečka se zmocnil kotouče u mantinelu ve útočné třetině, prokličkoval až před Plška a podobně jako David Varga si jej vymíchal až do nechytatelné pozice pro brankáře Bobrů a zakončil téměř do prázdné branky – 1:1.

Šumperk podpořen srovnáním nabral od druhé poloviny první periody ještě větší tempo své hry a začal Bobry nahánět po celém kluzišti. Plšek dlouho odolával jejich náporu a vyrážel kotouče do rohu nebo přerušoval hru chytáním nebezpečných pokusů. Paradoxně to byli Bobři, kdo se v polovině osmnácté minuty dostal do největší šance. Brunec ale musel překonávat v leže bránícího obránce soupeře a prováhal tak ideální čas na vyslání přihrávky k Pořickému, který mezitím přejel ideální pozici pro zakončení. Do konce první periody pokračovali Draci ve svém náporu, Bobři ovšem odolali, a tak se do šaten odcházelo za remízového stavu.

Do druhé periody nastoupili hráči Valašského Meziříčí mnohem lépe, a dokonce byli nyní oni tím, kdo diktoval tempo hry. První velká šance přišla z hole Dalajky, který trefil tyč Svobodovy brankové konstrukce. Krátce po třech odehraných minutách se prokličkoval do velké šance na druhé straně Kovařík. Toho zase vychytal famózním zákrokem brankář Plšek. I přes velkou šanci Draků pokračovali Valaši ve svém nasazeném tempu, díky kterému byli po velkou části druhého dějství lepším týmem.

V polovině duelu se Šumperku nabídlo přečíslení dva na jednoho, které zahodil Vymazal když přestřelil Plškovy svatyni. Posléze se Šumperku dostavila přesilová hra v poměru čtyři proti třem. V té se do největší šance dostal opět Vymazal, jeho rána ale trefila pouze tyč Plškovy svatyně. I přes velké šance Draků zůstávali Bobři aktivnějším týmem. Své i dobré šance ale nedokázali využít, a tak se i po druhé třetině odcházelo do šaten za nerozhodného stavu po jedné brance na každé straně.

I poslední perioda pokračovala v nastaveném vysokém tempu z prvních dvou třetin. S přibývajícím časem třetí třetiny začínal boj o každý centimetr ledu přituhovat. Obě mužstva se snažila zvrátit utkání na svou stranu rozdílovou trefou. Ani jeden z mančaftů se ale nemohl dostat do větší příležitosti, ze které by vážněji ohrozil jednoho z brankářů duelu. Třetí třetina vstupovala do svých posledních minut a čím dám tím víc to vypadalo, že o vítězi rozhodne jediná trefa.

Čas 55:05. Čas, kdy se Bobři velkou měrou přiblížili tříbodovému zisku. David Varga předvedl parádní sólovou akci, na jejímž konci byla přihrávka na Josefa Daňka, který už pouze uklízel do odkryté části Svobodovy svatyně - 2:1. Závěrečných pět minut bylo přesto nervy drásajících. Draci nejprve hráli přesilovou hru, kterou nevyužili. Minutu a půl před koncem už Plšek zastavil kotouč a hlavní rozhodčí přerušil hru. Draci se po hvizdu dostali k dorážce, díky které dostali kotouč do sítě a někteří z nich se radovali ze vstřelené branky. Nebylo ale pochyb o tom, že kotouč překročil brankovou čáru až po odpískání. Šumperk to ještě v závěru zkoušel bez brankáře. Ani tato herní varianta ovšem nepomohla a tak odjeli z Bobří hráze bez bodu. Valaši si naopak připsali důležité tři body.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Kdo dnes přišel na hokej, musel být hodně spokojený. Šumperk potvrzoval svoji kvalitu, my jsme ale bojovali jako lvi. V závěru se k nám přiklonilo štěstíčko v podobě druhého gólu. Celému týmu děkuji.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): S jedním gólem prostě nemůžeme vyhrát. Měli jsme spoustu šancí, ale naši hráči se v nich chovají jako učni prvního ročníku. Ve druhé třetině jsme mohli dát tři branky, a mohlo být po zápase. Jsem naštvaný. Na jedné straně hráli mí svěřenci dobře, snažili se ale na druhé straně pokazíme takový zápas, kde jsme hráli o hodně. Už teď jsme mohli přeskočit Hodonín, který prohrál v Opavě. Takže klukům nemůžu poděkovat, spíše jsem na ně křičel. Zvlášť, když sedm minut před obdrženou brankou jsem šel za každým z nich a říkal, že bod má pro nás dnes cenu zlata, ať hrajeme zodpovědně zezadu a oni vyrobí takovou chybu.