Šumperk je zápas od vyřazení, prohrál i Na Lapači

Ondřej Kubát, Kristýna Guricová, Kristýna Guricová, středa 25.3.2009
V s e t í n - Hokejisté Šumperka nestačili ani ve druhém utkání semifinálové série play-off východní skupiny 2. ligy na soupeře ze Vsetína. Na jeho ledě prohráli 2:4 a jsou tak jediný zápas od vyřazení. V utkání se dostali domácí Valaši do tříbrankového vedení. Dvě trefy Jakubů Hulvy a Drábka pak sice Drakům přinesly naději na vyrovnání, ovšem při hře v power-play pečetil vítězství Valachů do prázdné branky Tesařík. Třetí utkání série je na programu v pátek v Šumperku.
SF2 středa 25.3.2009
VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Štraub (Mikeš), 14. Hrňa (Podešva, Zavrtálek), 31. Hrňa (Podešva, Ašer), 60. Tesařík (Mikeš, Štraub) - 38. Hulva, 54. Drábek (Stejskal, Novosad). Rozhodčí: Smeták - Mrákava, Mikler. Vyloučení: 10:11, navíc Podešva (VSE) trest ve hře, Stejskal (ŠUM) 10 min. Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 4260. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Plšek (Rožník) - Haschka, Matula, Rajnoha, Černý, Bezouška, Šimek, Gajdošík, Zavrtálek, Černý, Pšeja - Knebl, Hrňa, Ašer, Mikeš, Štraub, Tesařík, Gergela, Daněk, Gajdošík, Plachtovič, Klabačka, Podešva.
Daneček (Maláč) - Osina, Hegegy, Planár, Ondráček, Holík, Novotný, Sedlák, Vrťík - Brunec, Drábek, Meluzín, Čížek, Domián, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Stejskal, Fischer.

Již v samém úvodu středečního utkání mezi Vsetínem a Šumperkem byli vyloučeni dva hráči, po jednom z každé strany. Ani jeden z těchto dvou celků si ale ve hře ve čtyřech nedokázal vypracovat žádnou slibnější šanci. Té se však diváci dočkali v minutě 4., kdy Aleš Holík obešel jednoho z domácích obránců, zblízka ale poslal kotouč přímo do Plška. Další příležitost na vsítění první branky měli Šumperští již o minutu později, kdy v útočném pásmu úřadovalo trio Rozum – Meluzín – Duba, přičemž ten poslední rozezvonil břevno vsetínské klece.

A tak udeřilo na druhé straně. V čase 5:40 se, po chybě hostujícího obránce, dostala Mikešova přihrávka ke Štraubovi, který vyjel do brejku a přesně našel skulinku mezi Maláčovými betony – 1:0. O chvíli později mohlo být pro hosty ještě hůře. Hlavní sudí vyloučil nejprve Dubu, kterého za pár vteřin následoval také Osina a před Vsetínem se tak otevřela 1:31 dlouhá přesilovka 5 na 3. Vsetínští však hned v úvodu přišli o útočné pásmo a dlouho jim trvalo, než se do něj zpět probojovali. Pěknou akci slibovala Vaňkova příhra na Knebla, jeho střela zblízka ale trefila Maláče.

Ve druhé desetiminutovce si oba mančafty znovu vyzkoušely hru ve čtyřech na obou stranách, ve kterém se k brejku dostal domácí Klabačka, kterému však nevyšlo zakončení. Ve 13. minutě chyboval Maláč, když pořádně neukryl touš, který mu utekl a odrazil se od tyčky přímo před Podešvu, který ale z bezprostřední blízkosti prázdnou bránu minul. O pár vteřin později se ale Vsetínští přeci jen radovali po druhé. Střela Hrni se Maláčovi odrazila od výstroje, obloukem jej přeskočila a zapadla za brankovou čáru – 2:0. Maláč po té odjel na střídačku a v brance ho vystřídal Daneček. V samém závěru první části mohli ještě snížit v akci 2 na 1 Steskal s Drábkem, puk ale nedokázali zpracovat.

Draci vstoupili do druhé části aktivně a již po pár vteřinách vyzkoušel Plškovu pozornost Meluzín. Do tempa jim pomohl také faul Černého. V přesilovce ale Šumperští Plška příliš neozhrozili. A tak přišla na řadu 25. minuta a šance domácích – Tesařík jel z úhlu na Danečka, přihrál puk na Štrauba, ale ten před odkrytou klecí černý nesmysl netrefil. Přesně v polovině utkání se ale skóre měnilo po třetí. Erik Hrňa dostal od Podešvy ideální přihrávku do jízdy, s kotoučem projel až před Danečka a bez problémů zakončil mezi jeho betony. Domácí tak vedli již o tři branky a Šumperk po této brance působil poněkud zaraženě.

Zhruba o pět minut později byli postupně znovu vyloučeni dva hráči hostů a Valaši měli 18 vteřin na to, aby v 5 proti 3 na Danečka něco vymysleli. K jejich smůle se jim to ale nepodařilo a mohli toho litovat již ve 37. minutě, kdy se po zaváhání domácích a navíc ve vlastním oslabení dostal k brejku Jakub Hulva a i s pomocí břevna snížil na 1:3. Podobná situace se opakovala ještě o pár vteřin později, tentokrát ale na konci akce stál brankář Plšek. Šumperští, povzbuzení svou první brankou, Zelenoužluté v posledních třech minutách třetiny dost potrápili a nebýt sirény značící přestávku, mohlo být s Valachy zle.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla hned v úvodu další faul, tentokrát na straně Vsetína. Šumperští pokračovali v podobném tempu, ve kterém zakončili 2. třetinu a bylo to znát. V akci 3 na 1 se domácí brankář již otáčel za sebe a hledal puk, naštěstí pro Vsetín, ho však třímal pevně mezi svými betony. I přes to, že Draci ze Šumperka bojovali a udržovali si svůj tlak, na ledě se i díky dobré obraně Valachů bojovalo o každý kousek ledu. Zdramatizování utkání přišlo v čase 53:09, kdy Stejskalovu střelu od modré usměrnil do Plškovy svatyně z bezprostřední blízkosti Drábek – 3:2.

V 55. minutě mohl nejprve poslat domácí zpět do dvoubrankového vedení Tesařík z brejku, stejně jako mohlo trio Šumperských srovnat – ani na 3x však na vsetínského brankáře nevyzráli. Utkání se schylovalo k samému závěru a Šumperští v čase 58:48 odvolali brankáře a o vyrovnání bojovali v šesti. To se jim ale nakonec stalo osudným – v čase 59:17 totiž po rozvážné spolupráci Mikeše s Tesaříkem, pečetil vítězství Valachů druhý jmenovaný střelou do prázdné brány – 4:2. Do konce zápasu zbývalo pouhých 43 sekund a poslední vteřiny utkání okořenil již pouze zbytečný Podešvův faul mimo hru, za nějž vyfasoval vsetínský štírek trest ve hře a který vyvolal rvačku mezi Zavrtálkem a Drábkem. Po tomto faulu zůstal dlouho na ledě ležet šumperský Novosad, kterého na nohy museli jeho spoluhráči doslova vytáhnout a po konzultaci rozhodčích obdržel Podešva trest ve hře, čímž si vystavil stopku minimálně na páteční duel v Šumperku.

Vsetín, i přes to, že ve středu zvítězil 4:2 a sérii vede 2:0 na zápasy, bude mít poslední krok k finále velice těžký, zvláště pak bez distancovaného tahouna Podešvy.

Viktor Hlobil (Vsetín): Šumperk na nás vletěl hned od začátku. Měl několik šancí, ale pak se hra převrátila na naši stranu. Poté jsme měli daleko více šancí. Bylo škoda, že jsme dostali první gól, protože se soupeř dostal zpět do hry. Začali jsme se bát o výsledek, vyhazovali jsme puky. Díky klukům a jejich bojovnosti zápas úspěšně dohráli.

Jiří Režnar (Šumperk): Dneska jsme hráli velice špatně. Do 6. minuty jsme hráli skvěle a měli dvě vyložené šance, které jsme ovšem neproměnili. Hrubkou jsme soupeři namazali na branku. Kvůli ní jsme se nemohli dostat hry. Místo toho, abychom hráli jednoduše a účelně, tak jsme hráli strnule. Chyběla nám přímočarost na branku. Ve třetí třetině jsme přidali na důraze a Vsetín se začal bát o výsledek, ale když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát.