Šumperk doma neporažen celou sezónu!

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 31.3.2011
Š u m p e r k - Ve velmi bohatém zápase si Draci s chutí zastříleli společně s týmem z Mostu. Dvěma brankami se blísknul Daniel Vrdlovec. Zápas doprovázela výborná atmosféra, o kterou se mimo kotle postarali i netradiční hráči na trubky. Poslední utkání navštívilo parádních 2300 fanoušků!
B2 čtvrtek 31.3.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
9:8
(2:0, 4:5, 3:3)
Branky a nahrávky: 14. Sedlák (Vrdlovec), 19. Vrdlovec (Hulva), 27. Červenka (Hulva, Haas), 29. Gewiese (Fischer, Cink), 31. Haas (Velecký, Červenka), 31. Cink (Fischer, Matějka), 48. Sedlák (Holík, Hulva), 51. Matějka (Navrátil), 56. Fischer - 24. Setikovský (Kašťák), 25. Kail (Šafařík, Divíšek), 34. Martinec (Nedrda), 35. Přeučil (Šulc), 35. Bíza (Salač), 43. Nedrda, 53. Divíšek (Luštinec, Tauš), 55. Přeučil (Vrtek). Rozhodčí: Kubeš - Lučan, Čížek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2690. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:6, 8:6, 8:8, 9:8.
Štůrala (29. Boška)- Holík, Ondráček, Drtil, Sedlák, Tesařík, Gewiese, Novotný, Navrátil - Brunec, Hulva, Ambruz, Meluzín, Matějka, Velecký, Haas, Červenka, Novosad, Cink, Fischer, Vrdlovec
Brzobohatý (31. Melichar)- Martinec, Šulc, Charousek, Kail, Brožovský, Divíšek, Setikovský, Bíza, Salač, Šafařík, Müller, Panuška, Prorok, Vrtek, Tauš, Luštinec, Nedrda, Böhm, Přeučil, Kašťák

Již o nic nešlo, pouze oslavy oboustranného postupu do 1. ligy. Na mosteckém klubu bylo znát, že si vyšší soutěž vybojoval v předvečer utkání v Šumperku. Lukáš Martinec vozil při rozbruslení slunečné brýle, zbytek týmu pak roušky na tvář, které obdržel v narážce na příušnice od šumperského fan klubu.

V obdobném duchu se neslo i celé utkání. Za zvuku dechové hudby a nesporně rekordní návštěvy letos začal zápas, který přinesl rekordní přísun branek. V exhibičním tempu odehraný duel načal prvním gólem Tomáš Sedlák, v 19. minutě pak přidal druhý gól zápas Daniel Vrdlovec. Tím také skončila první třetina, která naznačila, že o obranu v zápase vůbec nepůjde, a že nějaké zběsilé tempo a tvrdé souboje diváci rozhodně neuvidí.

Po první přestávce však začaly padat i branky. V úvodu třetiny hned Vrtek trefil břevno, aby Jan Setikovský ve 24. minutě snížil, o minutu později srovnal Petr Kail. Domácí strhli vedení na svou stranu prakticky vzápětí, ve 27. minutě trefil Červenka, o minutu později i Gewiese. Draci pak během hry vystřídali gólmany a sotva se postavil mezi tyče Boška, Velecký zvýšil již na 5:2. Po sedmi vteřinách od jeho branky přidal šestý zásah Cink.

Jenže čtyřgólový náskok Draci neudrželi, což je ale v konečném důsledku rozhodně mrzelo méně než podobně promarněný gólový rozdíl ve prospěch Mostu při utkání obou soupeřů na severu Čech. Hosté třemi góly během tří minut snížili na 5:6, když se trefili postupně Martinec, následně Přeučil a na závěr i Bíza.

V čase 42:44 se hosté také dočkali vyrovnání, když se trefil Nedrda a ve 46. minutě Melichar ustál šanci Hulvy. Přesto se domácí znovu vrátili do vedení, Sedlák propálil Melichara. Rozhodčí následně už po několikáté s úsměvem na tváři přehlédli učebnicové zakázané uvolnění, z čehož těžil znovu Šumperk. Jan Matějka zaskočil Melichara a o výsledku se zdálo být jasno. Jenže Most v posledních minutách zabral, nejprve propálil Divíšek Bošku, v 55. minutě trefil přesně Přeučil.

To byl také poslední zásah hostů. Šumperk rozhodl o své výhře trefou Fischera, další šanci spálil Novosad. V čase 59:44 při přerušení hry vybral domácí tým oddechový čas, a kouč Draků Radek Kučera pak s mikrofonem v ruce na ledové ploše smekl slaměný klobouk před všemi fanoušky.

Překrásná a nezapomenutelná sezóna se stala minulostí, hráči obou mužstev se vrhli do víru oslav a ty se, jak se dá předpokládat, jen tak neukončí. Šumperk neprohrál ani jednou během sezóny doma a dokončil sezónu, která se navždy zapíše do dějin klubu.

Radek Kučera, trenér Šumperka: Zápas byl parádní, přišlo hodně fanoušků a my jsme si to jen užívali. S Mostem jsme k tomu přistoupili stejně, což bylo vidět. Konec byl úplně fantastický. Myslím, že to byl suprový zážitek tady dnes být.