Stupňovaným výkonem získali Draci dva body

Jaroslav Svoboda, sobota 2.2.2013
Š u m p e r k - Dlouho to vypadalo, že se šumperským Drakům nepodaří doma bodovat. Hosté začali velmi dobře, vstřelili díky své aktivitě vedoucí gól zápasu a byli nebezpečnější než domácí. Postupem času se ale obraz hry obracel, domácí ve druhé třetině začali více brusli, a v té třetí si také připisovali větší šance. Nakonec se prosadil ALEŠ HOLÍK, který vstřelil historicky tisící šumperský gól v dějinách klubu dosažený v aktuálně druhé nejvyšší soutěži v republice. V prodloužení pak hosté trefili tyč, rozhodnutí ale přinesly až nájezdy.
47.kolo sobota 2.2.2013
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Holík (Sedlák), 65. Hulva - 9. Tvrdík (Zukal). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Lučan, Moravec. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Štůrala - Novotný, Holík, Tesařík, Gewiese, Pastor, Sedlák, Navrátil - Haas, Staněk, Plášek - Cink, Hlinka, Finsterle - Brunec, Hulva, Červenka - Kindl, Skoumal, Meidl. Trenér: Radek Kučera.
Luňák - Drtina, Vágner, Korim, Zukal, Chmelíř, Roupec, Hendrich - Třetina, Brož, Říha - Švagrovský, Tvrdík, Kubica - Budínský, Macháň, Moskal - Půlpán, Berger, Valášek - Haluza. Trenér: Jiří Kučera.

Draci původně plánovali vstoupit do utkání i s útočníkem Danielem Vrdlovcem, ale nejproduktivnější hráč Šumperka nakonec musel den před utkáním naskočit do zápasu Slávie za zraněného Růžičku, takže odpočíval. Prostor na ledě tak dostal Denis Kindl, který se vrátil z Třince. A právě on se Skoumalem a Meidlem, tedy čtvrtá formace, byli paradoxně nejvíce v úvodu zápasu ze šumperské strany vidět.

Hradec Králové totiž vstoupil do zápasu lépe a poprvé zahrozil Hendrich, který ač o hlavu větší než Staněk se přes šumperského útočníka do zakončení neprotlačil. Tentýž hráč pak dostal dvě minuty, ale v oslabení byli více nebezpeční hosté. Třetina ale Štůralu nepropálil. Po skončení přesilovky pak sám Hendrich ujel do akce, jeho příklep skončil v lapačce brankáře.

Další, spíše propagační ránu, vyslal Chmelíř, pak se již hosté dočkali. Celou akci způsobil odvážný průnik do brankoviště, domácí odvrátili jen na modrou, kde měl napřáhnuto Karol Korím, jemu ale z příklepu sebral puk spoluhráč Zukal, ač měl hru na bekhend a musel si kotouč přehazovat. Z toho také vyplynula kostrbatá rána, která ale paradoxně pro hosty znamenala přesnou přihrávku na nepokrytého Tvrzníka, jehož klepnutí do skákajícího kotouče znamenalo vedení 1:0.

V dalších minutách byli Hradečtí několikrát na zakončení, ale ani jednou přes Štůralu puk do sítě nedostali. Konkurovat hostům v těchto chvílích zvládal jen čtvrtý útok, ale do šancí se ani ten nedostával. Zákrok večera pak vystřihl Tomáš Štůrala, který na zádech máchl lapačkou proti zakončení Třetiny, ten trefil hřbet právě brankářovy rukavice. Závěr třetiny pak ovlivnila častá vyloučení, ale gólu se diváci nedočkali.

Marné bylo jejich čekání i ve druhé dvacetiminutovce. Jako první zahrozili Kindl s Meidlem, ale Kindlova střela z otočky moc Luňáka překvapit nemohla. V šesté minutě pak Draci spustili v brankovišti Luňáka obrovský závar, když Cink vlétl s pukem do zakončení, nakonec dorážel v pádu Haas, jenž trefil jen tyč. V následné přesilovce stínil Novotného bombě Haas a Luňák rozklekem na poslední chvíli vykopával puk. Chvíli před polovinou zápasu ještě pálil po Kindlově akci Navrátil, ale Luňák schoval kotouč do své výstroje.

Bylo ale zřejmé, že Draci přidali na tempu. Z tohoto obrazu hry se vymykala pouze Říhova bomba od modré, kterou Štůrala kryl. Ve 34. minutě ale zase hrozili Draci, Holík z kruhů Luňáka neprostřelil, Červenka pak trefil jen rameno. Další akci pak měl Holík takřka zároveň se sirénou, jeho příklep v přesilovce lízl brusli do střely skákajícího hráče, následně těsně přelétl puk břevno Luňákovy branky. Holík jen tak rozmrzele rozhodil ruce, ale na začátku třetí třetiny již měl slavit.

Šumperk dohrával tu samou přesilovku a rozdělení přestávkou tentokrát Drakům prospělo, víc času totiž na modré během přesilovky mohli strávit Sedlák s Holíkem, dva ranaři domácích od modré. Právě Sedlák v nápřahu trefil jen do střely skákajícího hráče, tentokrát se kotouč odrazil na čepel Holíka, který si moc dobře všiml, že Luňák po předčasném zákroku zůstává na ledě. Kapitán Draků tak zvedl puk pod břevno a bylo srovnáno.

Další horké momenty ale byly k vidění před Štůralou, na brankovišti se dočkal prudké přihrávky přímo na čepel Říha, ale špatně nastavená hůl neposlal kotouč mezi tyče, ale vedle té levé. V 55. minutě mohl znovu Říha mezi kruhy pálit z voleje, ale přihrávky od hrazení dobře zablokoval vracející se Sedlák.

Obrovskou šanci pak měli hosté v přesilovce v prodloužení, kdy si hned po buly navíc zlomil hokejku Haas, a Hradec tak hrál ve čtyřech proti dvěma hráčům s holí a jednomu bez ní. Vytěžili z toho ale jen tyčku šumperské klece, pak sami doplatili na další zlomenou hokejku. Zápas tak došel do nájezdů, ve kterých naprosto s přehledem překonali Luňáka jak Hulva (rána zápěstím do šibenice na vyrážečku), tak Finsterle (bekhendový blafák se zakončením pod víko).

Draci tak doma zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech a vzhledem k prohrám Berouna i Písku navýšili náskok na barážové místa. Hradec Králové sice prohrál, ale o jeden bod stáhl ztrátu na osmé Benátky nad Jizerou.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Začátek zápasu jsme měli rozpačitý, ve druhé třetině jsme už srovnali hru, ve třetí jsme pak chtěli víc se tlačit do branky, zakončení. Podařilo se nám vyrovnat, škoda, že jsme těch branek nedali víc. V nájezdech pak vždy záleží na brankáři a také šikovnosti útočníků. Brankář má v nájezdech samozřejmě větší výhodu, o to jsou trestná střílení těžší.

Jiří Kučera, Královští lvi Hradec Králové: My měli slibný začátek zápasu, domácí tolik nebruslili, byli jsme lepší. Jenže jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Ve druhé třetině jsme měli několik oslabení, pak jsme dostali gól po zablokování střely od modré, kdy dorážel hráč do prázdné branky. Mohli jsme ještě rozhodnout v prodloužení, když hrajete přesilovku, a navíc si hráč soupeře zlomí hůl, ale vytěžili jsme z toho jen jednu tyč.