Střelecké obrození Draků odnesl Uničov, Šumperk poprvé doma vyhrál

Svoboda Jaroslav, neděle 5.10.2008
Š u m p e r k - Draci snad definitivně prolomili střelecké neštěstí. V domácím zápase sedmého kola proti HC Uničov nastříleli šest branek, polovinu z nich v přesilovkách, po parádní akci MICHALA VYMAZALA (foto) dokonce skórovali i v oslabení. Uničov odešel z ledu poprvé letos poražen již po základní hrací době, když korigovat dokázali hosté až v závěru dvěma góly z holí Jurči a Handla. Šumperk otevřel skóre v desáté minutě, když se prosadil Holík. V prostřední třetině Draci skórovali hned třikrát, góly vstřelili Novosad, Hulva a Stejskal. Zbývající branky obstarali v poslední části hry Vymazal s Bruncem. V dresu domácích se poprvé představil Jan Giesel, novou posilu představil i Uničov - Samuel Raymond dokonce vstřelil první uničovský gól.
7.kolo neděle 5.10.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Uničov
6:3
(1:3, 3:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 10. Holík (Ambruz, Vymazal), 23. Novosad (Čížek, Stejskal), 32. Hulva (Osina), 40. Stejskal (Vymazal), 47. Vymazal (Ambruz, Holík), 56. Brunec (Hulva) - 42. Raymond (Komínek, Ševčík), 59. Jurča (Heča, M. Rajnoha), 60. Handl (Šindler). Rozhodčí: Kareš - Ježek, Plch. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček, Novotný - Ambruz, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Drábek - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Giesel, Martinka
Tihlář - Šindler, Heča, M. Rajnoha, Molota, Žákovčík - Ševčík, Komínek, Raymond - Pekr, Jurča, Sršeň - Paško, K. Rajnoha, Diviš - Handl, Frieb, K. Rajnoha

Na jedné straně Aleš Holík, na protější Radek Tihlář, Martin Šindler, David Komínek, Petr Jurča, Matěj Pekr. To je výčet hráčů, kteří během své kariéry oblékli dres svého dnešního soupeře. Uničovu navíc chyběl zkušený bek Pavel Urban, který absentoval kvůli zranění. Uničov přijel do Šumperka s vizitkou třetího celku tabulky a také s chutí předvést se na ledě Šumperka, který se trápil a v tabulce se dokonce propadl až na 14. místo.

Lépe do utkání vstoupil Šumperk, jako první pálil na branku Martin Stejskal. Štěstí zkoušel i Uničov, Ivan Paško však střelou mezi betony Maláče nepřekonal. Obě strany si dávaly pořádný pozor v obraně a tak se Šumperk mohl ke střeleckým pozicím dostat až v přesilovce, ale Martinkova rána skončila na holích Uničova a ten se hned osvobodil. Na konci šesté minuty zakročil proti Jurčovi Maláč, vyražený kotouč se díky rychlému přechodu Draků dostal až k Martinkovi, ten ale na Tihláře nevyzrál. První opravdovou gólovku měl Marek Frieb, u tyče ale nedokázal zvednout kotouč nad Maláčův beton. A když Maláč pochytal i pokusy Komínka s Ševčíkem, tak udeřilo na druhé straně. Celou akci vymyslel Michal Vymazal, Ambruz poslal kotouč před branku a tam jej zametl do sítě Aleš Holík.

Zvýšit mohl o půl minuty později Zdeněk Novosad, puk ale zapadl do náruče Tihláře a ten jej bezpečně u sebe schoval. Vyrovnat mohli hosté ve 14. minutě. Komínkovu dělovku srazil Maláč před sebe, kde z druhé vlny najel Samuel Raymond. Střelu Kanaďana však šumperský brankář uťal vykopnutým betonem. Poté se do šance protlačil Hulva, jeho pokus Tihlář vyrazil, Drábek s Bruncem se hned tlačili do brankoviště dorážet, exšumperský gólman však puk pokryl. Poslední minuty první třetiny přinesl poměrně dost vzruchu, zvýšit mohl Vymazal, který obkroužil branku hostů a z křídla polekal Tihláře. Dorážel navíc Ambruz, hosté ještě odolali. Na druhé straně pálil nepříjemně mezi Maláčovy betony Sršeň, brankář puk pokryl a pro jistotu lapačkou hlídal prostor za sebou. Stejný obrázek se nabídl divákům o chvíli později, kdy napřáhl Kamil Rajnoha. Největší šanci však spálil v poslední minutě třetiny Ševčík, který na zadní tyči poslal kotouč mimo branku.

Draci si do druhé třetiny přinesli dlouhou přesilovku a také novou vlnu elánu. Kolem brankoviště zatápěl Hulva, točil hostům hlavu a Tihlář nakonec nebezpečnou jeho střelu musel vzít do rukavice. Sotva se hosté ubránili přesilovce, tak Šumperk skóroval podruhé. Po kombinaci Stejskala s Čížkem se kotouč objevil před Tihlářem, do zakončení se natlačil Novosad a nakonec proti přesile hráčů v černém uspěl. Další gól mohl přidat Drábek, na brankové čáře se však roztáhl Tihlář a jeho pokus vykryl betonem. Na protilehlé straně hrací plochy se hnali do akce Paško s Kamilem Rajnohou, ten z voleje minul šumperskou klec. Ve 26. minutě se v šanci, které předcházela hned trojice vyloučení, octl Patrik Molota. Maláč mu však snížil střelecký úhel a puk poté schoval do lapačky. Ve 28. minutě se kotouč z hole Novosada promenádoval po brankové čáře, do branky Uničova však nezaplul.

V polovině utkání sekl zbytečně Vymazala Sršeň a hostům se nedisciplinovanost vymstila. V přesilovce totiž na modré napřáhl Osina, jeho ránu tečoval Hulva a puk se zatřepetal v síti u pravé Tihlářovy tyče. Nadšený stadion mohl znovu rozjásat Čížek, jeho tvrdý příklep vykopl Tihlář betonem. V následujících minutách se kotouč motal více kolem šumperské branky, ale hosté se ke střelám nedostávali, navíc během vyloučení Novotného si Draci situaci pohlídali a puk vesměs vozili ve středním pásmu. Před koncem třetiny šli domácí znovu do čtyř, když byl tentokrát potrestán Blanár. Hostům ale přesilovka nevyšla, u hrazení proskočil skákající kotouč Šindlerovi a do brejku se hnal Michal Vymazal. Neskutečnou rychlostí proletěl celé kluziště, zadovkou našel najetého Stejskala a ten ihned bez přípravy zavěsil. I další vteřiny oslabení Šumperk za nadšeného aplausu tribun zvládl.

Uničov se své první branky dočkal na začátku třetí třetiny. Ševčíkovu přihrávku zužitkoval Samuel Raymond a kanadská posila Uničova snížila. O minutu později se do zakončení dvakrát natlačil Stejskal, nejprve jej vychytal Tihlář, poté minul branku. V 46. minutě se právě Raymond odporoučel na trestnou lavici a Draci měli výhodu přesilové hry. Během ní se ve skrumáži před brankou složil na led brankář Tihlář, uničovská branka pak už jen zírala na Vymazala, který zkušeně zavěsil. K nevoli hostujícího týmu byl gól uznán a domácí vedli opět o čtyři góly. Šumperk si v následujících minutách náskok střežil a pro hosty bylo čím dál těžší cokoliv na domácí defenzívu vymyslet.

V 53. mintuě vyslal skvostnou přihrávku na Stejskala Zdeněk Novosad, šumperský rychlík ale na Tihláře nevyzrál. O dvě minuty později se objevili Draci v další šanci, utnul ji až obránce Žákovčík, ovšem krosčekem. V přesilovce pak udeřili Draci znovu. Nikým nehlídán se prosadil Tomáš Brunec a zdálo se, že utkání se dohraje již v exhibičním tempu. Další zákroky si Tihlář připsal při pokusech Stejskala a Novosada, nakonec to byl však Uničov, kdo dvakrát a poměrně lacino skóroval. V 59. minutě se sám před Maláčem objevil Jurča a nikým nehlídán poslal kotouč do sítě. O minutu později ujel obraně Pavel Handl, Maláč jej chtěl překvapit vyjetím z branky, uničovský forvard však nasadil úspěšný blafák a kotouč poslal již do zcela odkryté branky Draků.

Ti však po čtyřech prohrách konečně protrhli smůlu a šesti góly vystříleli první domácí výhru. Zářil zvláště Michal Vymazal, který svým pohybem dělal neustále problémy Uničovu a stál také u zrodu nejkrásnější akce utkání, na jejímž konci stál Martin Stejskal.