Smršť v poslední třetině přinesla třetí výhru v řadě

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 31.8.2006
Š u m p e r k - Draci za to ke konci přípravy pořádně vzali a připsali si třetí vítězství v řadě. Nic je nezastavili ani známí hráči v dresu Chrudimi. Domácí hokejisté v poslední třetině předvedli drtivý finiš a zužitkovali svou náročnou přípravu ve třetí vítězství v řadě. Lubina a spol. sice vyhráli v přípravě s prvoligovým Hradcem Králové, v Šumperku jim ale nebylo přáno. Draci přehráli soupeře 5:3.
přát. čtvrtek 31.8.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Chrudim
5:3
(1:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 9:45 Holík, 43:21 Čížek (Dostál), 43:47 Martinka (Holík), 48:49 Ohnutek (Holík), 57:00 Osina (Ohnutek) - 16:15 Lubina (Zadina), 29:27 Hemský (Králíček), 32:51 Mečiar (Zadina). Rozhodčí: -. Vyloučení: 8:13, navíc Osina (SUM), Konta a Balog (oba CHR) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.
Nimmerrichter -Holík, Kališ, Osina, Ladecký, Ondráček, Kukol - Martinka, Kučera, Budina, Sejskal, hutek, Novosad, Jurča, Čžek, Dostál, Pekr, Fischer
L. Barta st. - Balg, Mečiar, Heřmanský, Konta, Kvaššasy, Štěpnička - Bláha, Lubina, Zadina, Králíček, Prachař P., Bělohlávek, Prachař T., Hemský, Beránek

Velmi očekávaný byl duel Draků s Chrudimí. Nejednalo se jen o test schopností domácích borců, ale i o nepřímé srovnání Šumperka s jedním z očekávaných favoritů skupiny Střed druhé ligy. Chrudimi sice chyběly opory jako Jančařík nebo Pospíšil, nechyběl již ovšem Lubina ani Zadina, který v dresu soupeře předvedl výborný výkon.

Draci dostali hned na úvod utkání výhodu přesilové hry, ale oproti předchozím zápasům vyloučení Konty za faul kolenem nejen že nepotrestali, ale ani se k ničemu nedostali. Naopak tomu bylo v desáté minutě. Skvělou individuální akci předvedl bijce od modré Aleš Holík, proklestil si trnitou cestu obranným pásmem soupeře a v pádu bravurně zavěsil pod víko svatyně zkušeného Libora Barty. Draci rázem vedli 1:0 a jejich útočné snažení zastavil faul právě Holíka v 11. minutě. Do konce třetiny se hosté dočkali vyrovnání. Marek Zadina se chvíli po vhazování skvěle uvolnil v rohu kluziště a nikým nehlídám Ladislav Lubina přetavil své nezměrné zkušenosti ve vyrovnání. Z prostoru mezi kruhy trefil přesně nad Nimmerrichterovu lapačku a domácí tak pykali za své vyloučení. Dostat Chrudim do vedení mohl Marek Zadina v předposlední minutě první části hry, ale Kamil Nimmerrichter fantasticky hráče extraligových kvalit vychytal a udržel nerozhodný stav.

Pár okamžiků po začátku druhé třetiny se v obrovské šanci ocitl Aleš Holík, jenže z bezprostřední blízkosti Bartu šumperský bek nepřekonal. A tak se trestalo jak jinak na druhé straně. Puk pod Nimmerrichterem protlačil do branky nehlídaný útočník hostů Hemský a hosté šli rázem do vedení. A bylo ještě hůř. Krásnou bombou od modré se trefil Stanislav Mečiar, hosté tak podruhé trestali šumperskou nedisciplinovanost a s ambicemi Draků na výhru to vypadalo všelijak, jen ne růžově. Druhá třetina i nadále patřila Chrudimi, Šumperk ale v čele s Nimmerrichterem i obětavě bojující obranou odolala a dala tak základ úspěchu, který měl přijít v poslední třetině.

Do ní vstoupil Šumperk velkolepě a hosty v ní přehrál až neskutečným rozdílem. Ve 44. minutě se slušně zaplněnému publiku předvedla čerstvá posila Oldřich Kališ. Na modré zachytil rozehrávku soupeře, podržel puk, čímž zabránil postavení mimo hru, po třech jistých kličkách soupeři našel Dostála, z jehož krásné přihrávky snížil perfektní ránou Radek Čížek. Draci vlétli na soupeře s chutí vyrovnat a čekání trvalo kratší dobu než by kdo čekal. 26 vteřin se po Čížkově brance prosadil Ladislav Martinka a bylo vyrovnáno. Dalo by se říci, že utkání začalo od nuly, ale nikoliv. Rozjetá šumperská lokomotiva ničila soupeře a byla otázka času, kdy se Šumperk dostane do vedení. Aleš Holík v 49. minutě připravil vedoucí branku Ohnutkovi a ten se nemýlil. Nic nepomohlo Bártovi ani prásknutí holí o zem, inkasoval ještě jednou. Spolupráce inlinových vicemistrů světa přinesla ovoce, po Ohnutkově příhře rozjásal diváky Osina. Za aplausu tribun se dohrál zbytek velmi kvalitního utkání, v němž Draci projevili nesmírnou psychickou odolnost a větší chuť po vítězství.

Jozef Zavadil, trenér domácího týmu Hokej Šumperk 2003:"Musím tým pochválit za dobrý výkon. Bohužel sice nejsme stále kompletní, ale odehráli jsme kvalitní utkání. Velmi spokojen jsem z obratu v utkání. Výborně zahrál i Oldřich Kališ, pro tým bude určitě velkým přínosem."
Karel Franěk, trenér hostujícího týmu HC Chrudim:"Viděli jsme na začátek sezóny opravdu kvalitní utkání, oba týmy podaly výborný výkon. My jsme svou hru hráli dvě třetiny. Odpovědně z obrany a vstřelili jsme i branky. Poslední třetina ale byla krizová. Udělali jsme v obraně obrovské množství individuálních chyb a takhle to opravdu hrát nejde."