Série proher nekončí ani na Vysočině, branku Rebelů zavřel Dolejš

Martin Schwarz, Adam Karas, sobota 25.1.2014
Po sérii neúspěchů bylo čas začít bodovat, tým ze severu Moravy ovšem nedostal snadný úkol v cestě za případným vítězstvím ani v dalším kole. Draci totiž zavítali na Vysočinu, kde je očekával HC Rebel Havlíčkův Brod. Domácí příznivci na tribunách nemuseli dlouho čekat na první radost, už v 5. minutě dopravil kotouč za Štůralova záda Marek Drtina. Možná překvapivě byla rychlá trefa havlíčkobrodského obránce na dlouho poslední, po čtyřiceti minutách svítil stav stále nejtěsnější 1:0. Zásadní moment nastal na počátku třetí periody, v tu chvíli poslal klub z Kotliny do vedení 2:0 Bohumil Jank. Ač také Kučerova družina pálila často, vylamovala si zuby na skvěle chytajícím Danielu Dolejšovi. Překonat jej dokázal snížením na 1:2 až obránce TOMÁŠ SEDLÁK. Jenže víc už toho Salith nestihl, Rebelové uhájili těsný náskok až do poslední sirény.
43.kolo sobota 25.1.2014
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Drtina (Maliník, Stach), 42. Jank (Rousek) – 50. Sedlák (Dudáš, Moskal) . Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba . Vyloučení: 7:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 843 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1 .
Dolejš – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka, Plášil – Stach, Polodna, Maliník – Rousek, Tomi, Berger – Kadlec, Štumpf, Stehlík – Kučera, Kozlík, Štěpánek
Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Pastor, Starý – Půhoný, Plášek, Cink – Žalčík, Moskal, Staněk – Skoumal, Semorád, Brunec – Langr, Chomič

Rebelové měli do zápasu výborný vstup a hned v páté minutě se prosadili. Přesný pas obdržel do prostoru kruhů od Romana Maliníka volný Marek Drtina, který se rychle opřel do puku a na jeho svižnou a umístěnou střelu k tyči už nestihl gólman Štůrala zareagovat. Necelou minutu poté mohli hosté vyrovnat, bohužel pro ně, rána z velkého úhlu rozechvěla pouze boční síťku branky havlíčkobrodského gólmana. Ve třinácté minutě zápasu měli domácí velkou šanci navýšit skóre, naskytla se jim totiž výhodná přesilovka 4 na 3. Šumperk však toto oslabení bez větších potíží zvládnul. Další větší akci si v závěru první třetiny vypracovali opět Rebelové, krásný pas dostal před branku Petr Polodna, který ihned vypálil, ale ani nadvakrát neprostřelil skvělého Štůralu, který zalehl puk a podržel tak v těžké chvíli svůj tým. I díky tomuto zákroku svítil po první třetině na časomíře stav 1:0.

Na začátku druhé třetiny mohla slušně zaplněná Kotlina vidět velké šance na obou stranách. Nejprve Ondřej Stehlík vypálil tvrdou ránu ze strany přímo do Štůralovy náruče, poté měl práci i Daniel Dolejš, před nímž se objevil úplně volný Vladimír Cink, který ani nadvakrát nepropálil oporu Rebelů a vztekle praštil holí do ledu. O několik málo minut později se Petr Polodna elegantní kličkou zbavil v rohu pásma protihráče a hledal naslepo mezi kruhy najetého Romana Maliníka, ale ten na kotouč přes veškerou snahu nedosáhl. Draci si připsali na svůj účet také velkou šanci, když si Aleš Staněk sjel do předbrankového prostoru, kam dostal ze strany nahrávku, ale zakončil nepřesně. Ve 28. minutě mohli domácí navýšit své vedení, Vojtěch Tomi tvrdě vypálil ze strany a k dorážce se důrazně a rychle tlačil jeho parťák Jan Berger, ale rozjařené brodské fanoušky nerozjásal. Obrovskou šanci na vyrovnání stavu měli Šumperští, když se těsně před Dolejšem hákováním provinil Marek Drtina a bylo nařízeno trestné střílení. Této úlohy se zmocnil hákovaný Patrik Moskal, ale proti výborně chytajícímu Dolejšovi neobstál. Ve druhé třetině gól nepadl a do posledního dějství vstoupili domácí vedením nejtěsnějším rozdílem.

I závěrečná třetina začala pěkně zostra, Rebelům se podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Po přiťuknutí Tomáše Rouska se do kotouče opřel v prostoru mezi kruhy Bohumil Jank a přesnou ranou nedal gólmanu Štůralovi nejmenší šanci. Draci se však tímto gólem nenechali zahanbit a bojovali dále ze všech sil, což jim postupem času přineslo kýžené ovoce. V padesáté minutě zápasu se Draci radovali z důležitého snížení. Kotouč putoval v útočném pásmu při kombinaci po ose Patrik Moskal – Martin Dudáš – Tomáš Sedlák, přičemž rána posledně jmenovaného z prostoru u modré čáry zapadla k pravé tyčce gólmana Dolejše, který měl zcela zakrytý výhled. Další minuty zápasu se Rebelové dostali pod velký tlak, kterému zajisté moc nepomohlo vyloučení Ondřeje Stehlíka. Šance se točily na obou stranách, Jiří Půhoný nejprve nedokázal přesně zasáhnout puk, poté Tomáš Kolafa v obranném pásmu udělal dvě kličky protihráčům a po elegantním uvolnění nabil k útočné modré čáře svým spoluhráčům. Při přečíslení 3 na 1 dorážel před odkrytou bránou Petr Polodna, ale trestuhodně ji minul. V úplném závěru zápasu si Šumperk ještě zahrál v rámci power-play přesilovku 6 na 4, ale Rebelům se podařilo obrovské drama dotáhnout do zdárného konce a po dvou porážkách za sebou si tak připisují důležité vítězství.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Úvod zápasu byl jasně v naší režii. Hned v první minutě jsme si vytvořili gólovku, pak jsme dali i gól. Do konce třetiny jsme mohli ten náskok navýšit. Od druhé třetiny se divákům moc nemohlo líbit to, co se dělo na ledě. Hosté hráli brejkový hokej a měli tam několik samostatných nájezdů, které Dáňa Dolejš skvěle vychytal. Ve třetí třetině jsme dali gól a mysleli si, že se uklidníme, ale opak byl pravdou. Hosté vzápětí snížili. My jsme jim nabídli ve třetí třetině ohromné množství přesilovek. Byly tam čtyři fauly a někteří hráči si to zítra zodpoví. Toho vítězství si nesmírně vážíme, protože pořád bojujeme o to čtvrté místo.

Radek Kučera (HK Hokej Šumperk 2003): Zápas jsme začali slušně, ale udělali jsme tam jednu velkou chybu, kdy nám tam přejel bek z modré čáry přes našeho hráče a byl z toho gól. Pak už to bylo celkem vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Pak jsme ale dostali gól ze čtyřminutového oslabení, kdy jsme nedobruslili hráče. Nějaké šance tam byly, ale neproměnili jsme ani trestné střílení. Musíme proměňovat víc šancí. Strašně se nadřeme na gól a nevyužíváme šance, které nám soupeř nabídne. Škoda, že jsme nevyrovnali alespoň na 2:2, protože ten bod jsme si minimálně zasloužili.