První samostatné nájezdy na ledě Šumperka dopadly lépe pro hosty

Dominik Mihailescu, středa 22.10.2014
Šumperští hokejisté podruhé v sezóně prohráli na svém ledě. Tentokrát jejich přemožitelem byli hráči Havířova. Domácí se dostali do vedení již ve třetí minutě, kdy přesilovou hru dokázal využít Karel Plášek. Hostům se podařilo vyrovnat, ale vzápětí draci obrátili vedení na svou stranu, když se dokázal po krásné přihrávce TOMÁŠE SEDLÁKA prosadit Patrik Moskal. Ovšem šumperskému týmu se nepovedlo druhá perioda a Azet se dokázal dostat do vedení po brankách Loskota a Pechance. Na začátku závěrečné části odskočili hosté o dvě branky, ale draci stačili manko stáhnout po brankách Staňka a Sedláka. V prodloužení gól nepadl a rozhodovali tedy samostatné nájezdy. V těch nakonec byli lepší hosté, kteří v této dovednostní disciplíně porazili domácí 3:2. Rozhodující samostatný nájezd si připsal Marek Loskot, který tak vstřelil hattrick šumperskému týmu.
16.kolo středa 22.10.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
4:5sn
(2:1, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Plášek (Vrdlovec), 12. Moskal (Sedlák, Žálčík), 48. Staněk (Holík, Sedlák), 57. Sedlák – 12. Loskot (Jiránek), 21. Loskot (Chmielewski, Valenta), 32. Pechanec (Valenta), 41. Jiránek (Valenta, Lenďák), rozh. náj. Loskot. Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:10 navíc Chmielwski 10 minut OT (ZHK). Využití: 3:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.
Zelenka (4. nájezd Koutský) – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Gewiese – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Cink, Kužílek, Vávra
Matoušek – Lenďák, Valenta, Krisl,Bezuška, Ostrčil, Repe, Graca – Fořt, Loskot, Jiránek – Klimša, Šlahař, Jakúbek – Haas, Pechanec, Chmielewski – Sedláček, Rimmel, Matějek

Zápas proti Havířovu byl speciální pro Jana Bergera, který nastoupil ke svému 250. jubilejnímu utkání v 1. lize. Již v první minutě udělil sudí Talpa dvouminutový trest pro Tomáše Valentu za krosček. Draci, kteří měli před tímto zápasem nejúspěšnější početní výhody z celé první ligy, dokázali přesilovku využít. Daniel Vrdlovec našel před brankou KARLA PLÁŠKA, který si zpracoval kotouč a trefil přesně růžek Matouškovi branky.

Havířov se dostal do šance v 6. minutě, avšak Jiránek otestoval pouze betony šumperského Daniela Zelenky, který dostal přednost před Vratislavem Vajnerem v brance draků. Následně Šumperk zahrával opět přesilovou hru, ale ta nebyla tolik úspěšná jako první.

Nedáš dostaneš. Michal Velecký nedokázal zpracovat touš, kdy stál sám před Matouškem. Jiránek se následně dostal k puku a poslal pas na MARKA LOSKOTA, který ujel obraně Šumperka a dokázal dobrou kličkou překonat Daniela Zelenku. Ovšem domácí poslali odpověď po jednačtyřiceti sekundách. Tomáš Sedlák poslal od modré čáry přihrávku na volného PATRIKA MOSKALA, který poslal puk do sítě. Gólman Azetu se nestačil přemístit. Přihrávka beka draků měla oči.

Před koncem třetiny zahrozil v přesilovce Pechanec, ale pozorný Zelenka mu nedal šanci. Následně nedokázal Fořt trefit úplně odkrytou dračí klec. Šumperk tak šel do šatny s vědomím, že první třetinu vyhrál.

Azet začal druhou třetinu na výbornou. MAREK LOSKOT dokázal najít volné místo u pravé tyče Daniela Zelenky a srovnal skóre utkání. Havířov následně začal tlačit Šumperk. Gólman domácího týmu se vyznamenal, když dokázal vychytat betonem Pechance.

Zelenka několikrát fantasticky zakročil a ukazoval, že i s ním jako náhradním brankářem se musí počítat. Na druhé straně si připsal skvělý zákrok Matoušek, který vychytal Marka Haase lapačkou. V 32. minutě se dokázal ANTONÍN PECHANEC osamostatnit a střelou k tyči dokázal překonat gólmana draků.

Šumperk se následně snažil vyrovnat, ale díky vyloučení se prakticky do konce druhé třetiny bránil. Havířovští si svým rychlým bruslením vytvářeli šance, ale koncovka nebyla úplně ideální.

Do závěrečné periody vstoupili hosté neméně dobře jako v té druhé. TOMÁŠ JIRÁNEK se dokázal dostat za šumperskou obranu, stejně jako v prvním případě Daniel Loskot, a přesnou střelou překonal gólmana draků.

Draci ovšem dokázali v přesilovce pět na tři snížit. Tomáš Sedlák našel před brankou úplně volného ALEŠE STAŇKA, který měl lehkou situaci a kotouč poslal do sítě. Od Sedláka to byla již druhá krásná přihrávka. Následně se ve velké šanci objevil Lukáš Žalčík, ale branku havířovského gólmana trefit nedokázal.

V 57. minutě trefil nejprve TOMÁŠ SEDLÁK tyč, ale o chvíli později se k němu dostal odražený puk, a ten dokázal dostat za záda Petra Matouška. Do konce závěrečné třetiny už branka nepadla, a tak se muselo prodlužovat.

V prodloužení se prezentoval výborným zákrokem Daniel Zelenka, který vychytal Pechance v leže. Oba brankáři byli ovšem celé prodloužení pozorní, a tak šel zápas do prodloužení.

Na konci prodloužení ještě vyprovokoval k potyčce Krisl Tomáše Sedláka. Oba nakonec byli vyloučení za hrubost. Což znamenalo, že domácí hráč nemůže jet na samostatné nájezdy. V první sérii se dokázal prosadit, jak Marek Loskot, který prostřelil Zelenku mezi betony, tak Jan Berger, který nasadil Matouškovi krásnou kličku.

Ve druhé fázi se nedokázal za hosty prosadit Chmielewski, naopak Vrdlovec famózní kličkou překonal brankáře Matouška. Ve třetí sérii se prezentoval úspěšným nájezdem Šlahař. Staněk se trefit nedokázal a stav byl po třetí sérii 2:2.

Za domácí se podruhé nepovedlo prosadit Danielu Vrdlovcovi, který trefil pouze Matouška do výstroje. Následně se do branky podíval Vladislav Koutský, ale ani ten nedokázal zabránit ve skórování MARKU LOSKOTOVI, který tvrdou střelou prostřelil brankáře Šumperka. Havířov si odvezl z ledu domácích dva body. Alespoň jeden zůstává na severu Moravy.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Co si budeme namlouvat, první dvě třetiny nebyly z naší strany odehrány vůbec dobře. Hodně kostrbaté a špatně jsme bruslili, soupeř byl prakticky všude rychleji. Hodně jsme se trápili v rozehrávce a nedostávali se moc do koncovky. Za stavu 2:4 z našeho pohledu jsme hráli už daleko více riskantně, nebylo co ztratit. Samostatné nájezdy potom už záležely na jedincích, ale za jeden bod můžeme být po průběhu utkání rádi. Tomáš Drtil nedohrál zápas kvůli střevním potížím.