Přes veškerou snahu a bojovnost Draci na Piráty nestačili

Jaroslav Svoboda, Ondřej Tomšovský, Ondřej Tomšovský, foto: Pavel Svoboda, pondělí 23.1.2012
Š u m p e r k - Po nevýrazném výsledky z Jihlavy přivítali Draci na svém ledě rozjetý Chomutov, který během minulých kol stáhl náskok Ústeckých Lvů na čele ligy na jediný bodík. Draci byli po celé utkání jednoznačnému favoritovi rovnocenným soupeřem, v úvodu dokonce po zásluze vedli díky trefě Romana Meluzína. Hostům se podařilo výsledek otočit, avšak Tomáš Sedlák podruhé vykřesal bodové naděje Draků. Klíčový gól však velezkušený Milan Kraft. Drakům další snaha na srovnání k bodům nepomohla. Výtečný výkon pak v brance předvedl famózní TOMÁŠ ŠTŮRALA, který v závěru vychytal několik více než stoprocentních šancí Chomutova.
42.kolo pondělí 23.1.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - Piráti Chomutov
2:3
(1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Meluzín (Holík, Plášek), 28. Sedlák (Brunec, Hulva) - 18. Gajovský (Hruška), 22. Hruška (Procházka), 31. Kraft (Hruška). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 958. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Štůrala - Suchý, Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka.
Řehoř - Mrázek, Havíř, Pavlas, Macháček, Palin, Jillson, Grof, Rutta - Endál, Hromas, Jíra, Kraft, Sikora, Seman, Hřebejk, Ondřej, Procházka, Hruška, Hafenrichter.

Ve 42. kole 1. hokejové ligy přivítali hokejisté Šumperka na svém ledě aktuálně druhý celek tabulky, Piráty z Chomutova. Již po 21 sekundách hry se domácí hokejisté dostali do první střelecké příležitosti, když se kotouče ve středním pásmu ujal Roman Meluzín, následně se dostal až před samotného brankáře hostů Řehoře, ale ten jeho bekhendovou střelu zlikvidoval.

Ve 3. minutě dostali první možnost přesilové hry hosté, když za sekání na trestnou lavici zamířil Skoumal. Ihned po buly sevřeli Chomutovští svého soupeře v obranném pásmu, z čehož následně vyplynula šance. V mezikruží se ujal puku Jíra, ale jeho střela zápěstím se mezi tři tyče šumperské brány nevešla. V probíhající 8. minutě napřáhl od modré domácí kapitán Holík, ale pozorného Řehoře nepřekonal.

Na světelné tabuli svítil čas 15:11, když se Šumperští dostali do vedení. Puku se ujal Holík a ihned vystřelil na gólmana Řehoře, tato střela byla však ještě za letu tečována Haasem, který tak pouze přihlížel, jak puk míří do jeho sítě. Piráti si přichystali rychlou odpověď, když za necelé dvě minuty od inkasovaného gólu rozjásal malou skupinku hostujících fanoušků Gajovský, který svojí přesně umístěnou střelou mezi betony překonal Štůralu.

V závěrečné minutě první třetiny se mohli hosté dostat do vedení, ale po Procházkově střele za již překonaných Štůralou zazvonila tyč. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Chomutovským hráčům se vstup do druhé třetiny povedl na jedničku, když již ve 22. minutě se ujali vedení. Procházka našel volného Hrušku, který svoji nechytatelnou střelou do pravého horního rohu překonal bezmocného Štůralu.

Již ve 28. minutě bylo mezi domácími příznivci opět veselo, když se dočkali vytouženého vyrovnání. První u puku byl Hulva, který na nic nečekal a vypálil, tuto střelu pouze před sebe vyrazil Řehoř, kde již číhal připravený Brunec. Nakonec ještě přesnou přihrávkou našel Sedláka, který se zakončením do zcela odkryté klece neměl sebemenší problém - 2:2. Bohužel pro domácí trvalo nerozhodné skóre pouze 3 minuty. To když se puku zmocnil chomutovský Hruška, tříbodový hrdina zápasu, přesnou přihrávkou našel Krafta, který napodruhé dokázal překonat gólmana Štůralu. Domácí se nevzdávali, v 36. minutě se dostali do velmi dobré příležitosti, když se po pravé straně prodral Mičulka a pohotovou střelou donutil Řehoře vytáhnout parádní zákrok lapačkou.

Do první vážnější šance se ve třetí třetině dostali hosté, když se Gajovský ocitl na moment sám před Štůralou, ten ale jeho následný pokus bravurně zlikvidoval. O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě hůře, to když se do další vyložené šance dostal Procházka, ale Štůrala znovu vytáhl báječný zákrok a jen díky němu byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový.

Hrála se 54. minuta, když se domácí příznivci málem dočkali vyrovnání. Do samostatného úniku se dostal Hulva, ale na dobře chytajícího Řehoře nevyzrál. O dvě minuty později se do gólové šance dostali hosté, kotouč se z druhé vlny dostal až ke Kraftovi, který okamžitě vypálil na přesouvajícího se Štůralu. Hostující útočník již zvedal ruce nad hlavu, ale v tom vytáhl bezpochyby zákrok večera výborně chytající šumperský brankář, který předvedl v hokeji málo vídanou robinzonádu a puk tak vytěsnil mimo tři tyče.

V poslední minutě zkoušeli Draci hru bez brankáře, ale ani tento tah k vyrovnání nevedl. Hosté si tak ze severu Moravy odváží 3 body za výhru 3:2.