Poprvé neúspěšně, Draci z Mladé Boleslavi body nevezou

Martin Schwarz, David Bohata, středa 11.9.2013
Š u m p e r k – Hokejová sezóna 2013/2014 se konečně dostala na svou startovní čáru. Pro hokejisty Šumperka los ale nebyl ani tentokrát milý, hned v prvním kole vyzval družinu Radka Kučery jeden z hlavních favoritů soutěže, celek BK Mladá Boleslav. Salith do utkání naskočil s gólmanem Zlína a loňským lapačem Olomouce v brance, Liborem Kašíkem. Už na samém počátku klání šli do vedení domácí, následně odskočili na rozdíl dvou branek. Stáhnout náskok Bruslařů se podařilo v jedenácté minutě JAKUBU HULVOVI. Jenže výběr Františka Výborného utekl vteřinu před koncem první periody už na 3:1. Své vedení Boleslavští ještě o branku navýšili v průběhu druhé části. V poslední třetině zápasu favorit završil na 6:1 a zajistil si tak první tři body do tabulky.
1.kolo středa 11.9.2013
BK Mladá Boleslav - DRACI PARS ŠUMPERK
6:1
(3:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Toman, Výborný), 9. Lenc (Pabiška, Výborný), 20. Lenc (Toman, Výborný), 34. Klimenta (Broš, Bohunický), 46. Loskot (Jiránek), 53. Klimenta (Broš, Jindra) – 11. Hulva (Žálčík, Brunec) . Rozhodčí: . Vyloučení: 8:9 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 2198 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1 .
Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Lenc, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Koudelka, Demel – Marek, Loskot, Jiránek – Podsedníček
Kašík – Holík, Novotný, Staněk, Moskal, Plášek, Sedlák, Bail, Brunec, Hulva, Žálčík, Tesařík, Starý, Haas, Půhoný, Červenka, Chomič, Skoumal, Langr, Navrátil

Boleslav se do soupeře zakousla jako vyhladovělý buldok. Už ve druhé minutě musel Kašík vychytat Koudelkův atak. Na přesnou přesilovkovou ránu Davida Vrbaty už byl krátký. Hrálo se dál výhradně před šumperskou bránou. Rys krásně našel Koudelku, ale ten před Kašíkem znovu selhal. Na 2:0 zvyšoval Radan Lenc. Jemně tečoval nastřelení Pabišky od hrazení.

Michal Valent si poprvé sáhl na puk až v polovině třetiny a rovnou musel řešit ožehavou situaci, tedy přečíslení Šumperka 2 na 1. Toto varování jako by nestačilo. Jakub Hulva byl sám na zadní tyči, kam dostal od Žálčíka nezištnou přihrávku a prostřelil marně se po puku natahujícího brankáře. V poslední sekundě prvé třetiny ještě stihl procpat puk do brány pod lapačkou Kašíka Radan Lenc.

Ve druhé periodě už nebyli Bruslaři tak dominantní. Hovoří o tom i takřka vyrovnaný počet střel na bránu 12:11. Pořádnou brankovou šanci měl až Radan Lenc, který mohl vsítit hattrick. V oslabení se s jedním ze svých kolegů dostal do přečíslení. Lenc po úniku zamýšlel přihrávku, ale když se mu tato možnost zavřela, rozhodl se vystřelit. Lapačka šumperského brankáře si na střele smlsla.

Jenže ještě v tom samém oslabení se místní publikum radovalo. Precizně provedený protiútok zakončoval po Brošově příhře Tomáš Klimenta. Střelecky se probudil i Šumperk a Valent se musel mít na pozoru. Žádný ožehavý moment však řešit nemusel.

Velkou možnost navýšit náskok měli borci v černo-zeleném, jelikož na začátku třetí třetiny hráli více než minutu proti 3. Velkému tlaku Šumperk odolal. Na 5:1 dával Marek Loskot, když se mu ve středu hřiště otevřela cesta ke gólmanovi, kterého posléze vymíchal a zakončoval do odkryté brány.

Šumperk hrál v polovině poslední periody dvojnásobnou početní výhodu, jíž nezužitkoval. Co víc – Boleslav ve 4 mužích udeřila. Byl to Tomáš Klimenta, který dal svou druhou branku v oslabení. Rozjel se do brejku, před kruhy na pětníku zastavil, nechal kolem projet obránce Šumperka a krátkým švihem nalezl horní roh Kašíkovy klece. Tato brnaka stanovila konečné skóre 6:1, které take odpovídá tomu, co jsme měli možnost ve ŠKO-ENERGO Aréně vidět.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): První zápasy nejsou nikdy jednoduché. Šumperk přijel hrát na brejky, což svým gólem v první třetině potvrdil. Až když jsme dali více gólu, jejich nápor opadl. Je to nepříjemný soupeř, dali jsme góly, lidé viděli pěkné akce, takže jsme spokojení.

Radek Kučera (Hokej Šumperk 2003): Věděli jsme, že na nás Boleslav nastoupí a budeme pod tlakem. Mladá Boleslav má neskutečně kvalitní mančaft a bylo to vidět ve všech směrech. V takovém zápase můžeme jen získat - zkušenost. Je to pro nás velké ponaučení a ukázka, jak se hraje hokej.