Po vypjatém zápase získavají Draci 2 body

Dominik Mihailescu, Ondřej Tomšovský, sobota 15.12.2012
Š u m p e r k - Šumperští hokejisté v rámci 32. kola získavají dva body z domácího zápasu proti týmu HC Most. Skóre otevřel Michal Hlinka. O dvě minuty později dal svou premiérovou branku v dresu Draků Radek Meidl. Draci se mohli na konci první třetiny radovat z vedení 3:0, ale třetí gól jim nakonec uznán nebyl. Ve druhé třetině se trefil Heřman a snížil náskok Šumperka. Dvougólový náskok pak Drakům vrátil Vrdlovec. Do konce třetiny ještě stačil snížit Martin Frolík a v posledním dění dokázal Most skóre srovnat. V prodloužení však gól nepadl, a tak se utkání rozhodovalo až na samostatné nájezdy. JAKUB HULVA se stal jediným úspěšným střelcem a Draci si tak připisují z dnešního duelu vítězství a dva body.
32.kolo sobota 15.12.2012
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
4:3sn
((2:0, 1:2, 0:1 - 0:0))
Branky a nahrávky: 13. Hlinka (Červenka, Pastor), 15. Meidl (Cink, Skoumal), 34. Vrdlovec (Sedlák), roz. náj. Hulva - 21. Heřman (Divíšek), 40. Frolík (Rohan), 54. Heřman (Frolík, Charousek). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:8, navíc Čurilla (MST) 10 min. + DKU nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 916. Střely na branku: 45:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3. 4:3.
Štůrala - Novotný, Holík, Pastor, Suchý, Kovář L., Sedlák, Gewiese - Plášek, Podešva, Finsterle - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Meidl, Skoumal, Cink
Volke - Hranáč, Rohan, Tomeček, Charousek, Parýzek, Pavlů, Čechura, Havelka - Kotrla, Smolka, Gengel - Heřman, Divíšek, Kuběna - Rohan, Frolík M., Čurrila - Skorcov, Hess, Vaněk

V posledním domácím předvánočním utkání přivítali aktuálně jedenáctí Draci hosty z Mostu, kteří jsou v ligové tabulce pouze o jednu příčku níže. První nebezpečná akce byla připsána domácím, a to když se po kombinaci v útočném pásmu ke střele dostal Haas, ale Volke si s pomocí vyrážečky poradil. Na konci osmé minuty se do první vyložené brankové příležitosti dostal šumperský Plášek, když střílel z bezprostřední blízkosti na již ležícího mosteckého gólmana, ten však vytasil zákrok z kategorie méně vídaných a udržel bezbrankový stav.

Ve třinácté minutě zaspala obrana domácích, čehož ihned využil mostecký Kotrla a řítil se zcela sám na Štůralu, jeho následné zakončení ale mezi třemi tyčemi neskončilo. Učebnicová situace nedáš, dostaneš, byla k vidění ihned pár sekund poté, co Kotrla neproměnil obrovskou šanci. Domácí se bleskově přemístili do obranné třetiny hostů a po přesné kombinaci dua Pastor-Červenka se k zakončení dostal Hlinka, který nedal Volkemu nejmenší šanci.

Po necelých dvou minutách bylo pro hosty ještě hůře. Po Skoumalově přihrávce se ke kotouči dostal Cink, který geniálním pasem z rohu hřiště našel před brankou volného Meidla a ten se zakončením do prázdné brány neměl sebemenší problém. Pro tohoto čtyřiadvacetiletého útočníka to byla první branka v dresu severomoravanů. Pouhých deset sekund před první sirénou dostal domácí Červenka kotouč za Volkeho, ale sudí Kubičík ho po následné konzultaci s čárovými a hlavně celé pětice mosteckých hráčů neuznal, vrátil hru o 35 vteřin zpět a poslal domácí tým do čtyř za údajný příliš velký počet hráčů na ledě, což byl prohřešek, který mostečtí hokejisté vehementně reklamovali. Zcela nepochopitelný trest uložený na základě nikoliv názoru rozhodčích, ale pětice argumentujících hráčů soupeře, vrátil Most do hry a na zbytek utkání postavil sudího do role úhlavního nepřítele šumperského klubu, aspoň z pohledu fanoušků.

Druhá třetina začala hrou ve čtyřech na obou stranách a zatímco domácí měli operovat s vedením 3:0, tak se Mostu podařilo korigovat na rozdíl jediné branky zásluhou Heřmana. Ve 26. minutě ujel hostujícím obráncům šumperský Brunec, ale zvolil střelu, se kterou si Volke lapačkou poradil. Další samostatný nájezd byl k vidění ve 32. minutě, když se tentokrát přes šumperskou obranu prosadil Frolík, ale znovu ze souboje 1 na 1 vyšel lépe gólman. Frolíkova střela nemířila ani mezi tři tyče. O dvě minuty později se do dobré pozice v útočné třetině dostal domácí Vrdlovec, ale spíše než střelu, volil přihrávku. Ale i tak jeho pokus skončil za zády Volkeho, k údivu všech. Šumperští se tak dostali opět do dvoubrankového vedení.

Závěr třetiny patřil hostům, a to když se do dalšího samostatného úniku dostal Frolík, který si tentokrát se Štůralou poradil a svoji zápěstní střelou snížil náskok severomoravského celku. Třetí dějství začalo pro tento zápas již typickým samostatným únikem. Šumperský Cink ale tváří v tvář Volkemu neuspěl. V probíhající 54. minutě se díky vynikající individuální akci dostal až před Štůralu Heřman a svými technickými finesami vyřadil ze hry i jeho, ačkoliv šumperský gólman musel kromě střely soustředit pozornost i na pořádný provoz ve svém brankovišti. Most se tak poprvé v zápase dotáhl na svého soupeře. I přes závěrečný tlak se Drakům pohnout se skóre nepodařilo a tak bylo jasné, že se body budou dělit. V prodloužení dominovala hra ve středním pásmu, převládala tedy opatrná hra a tak došlo na i samostatné nájezdy.

První na řadu přišel šumperský Podešva, ale na mosteckého strážce klece si se svoji střelou nepřišel. Hosté jako první vsadili na Frolíka, jeho pokus ale vyrážečkou zlikvidoval Štůrala. Šumperský kouč Kučera jako druhého zvolil Hulvu, který se za svoji nominaci odvděčil tím nejlepší způsobem, tedy brankou. Na jeho lehký lob Volke recept nenašel. Za hosty se rozjel Heřman, ale jeho zápěstní střelu Štůrala vychytal svými betony. Rozhodnout mohl Vrdlovec, ale u tyče nenašel skulinku za Volkeho záda. A protože Divíšek, který v minulém utkání proti Litoměřicím využil čtyři nájezdy v řadě, trefil jen tyč, tak dva body nakonec vybojovali domácí.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Neuznaná branka na 3:0 nás samozřejmě poznamenala. Kdyby jsme místo dvou branek měli náskok už o tři, prakticky bychom Most zlomili. Je škoda, že jsme dnes nezískali všechny tři body, znovu se potvrdilo, že se nám na takové slabší soupeře hraje daleko hůře. Ve třetí třetině a na konci druhé, jsme odehráli spoustu věcí, jak jsme neměli, což nás nakonec potrestalo.