Pardubičtí hokejisté vyhráli i své druhé šumperské utkání

Jaroslav Svoboda, pondělí 31.7.2006
Š u m p e r k - Pardubičtí hokejisté si po skalpu celku Hokej Šumperk 2003 připsali další - porazili v pohledném utkání kazašského mistra Karagandu Kazakhmys 4:1. Oba týmy podaly velmi dobrý výkon, který po utkání ocenil i kouč "domácích" Miloš Říha. Dnešní vzájemní soupeři se šumperskému publiku během tohoto týdne představí ještě jednou. Zítra nastoupí Karaganda proti domácímu Šumperku, Pardubice pak ve čtvrtek vyzvou na souboj prvoligovou Mladou Boleslav.

aktualizováno - přidány fotografie z utkání
přát. pondělí 31.7.2006
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Karaganda-Kazakhmys
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Sýkora, 21. Cetkovský (Ondřej), 33. Tvrdík (J. Šeda, Sýkora), 48. Linhart (Ondřej) - 38. Korškov (Jakovenko, Kasatkin). Rozhodčí: Martin Smeták - Rudolf Hlavatý, Marek Tošenovjan. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 3:0 - 3:1 - 4:1.
Růžička (30. Koutský) - Šeda M., Linhart, Nakládal, Vágner, Čáslava, Lesák, Novotný, Koma - Ondřej, Cetkovský, Mrázek - Andrašovský, Rolínek, Havíra - Koukal, Starý, Kolář - Šeda J., Tvrdík, Sýkora
Byzov - Uškov, Ternavskij, Achmetov, Fadějev, Sidulov, Korškov, Kramarenko, Chykalin - Jakovenko, Šumakov, Ivancov - Petrov, Filipov, Kasatkin - Fetisov, Gavrilin, Jeremejev - Tokarev, Kazarin, Šilin - Solarev, Mjakiš, Sviridenko, Obuchov

Rychlý a útočný hokej, co víc by si mohli šumperští fanoušci přát? Snad jen největší pardubické hvězdy na ledové ploše. I bez Čalouna a spol. ale "perníkáři" předčili svého soupeře, který se předvedl ve velmi dobrém světle. Pardubicím stále ještě chyběl brankář Lašák, odpočíval i Adam Svoboda. Výborný výkony v brance tak předvedli Martin Růžička a Vladislav Koutský.

Vyrovnanou první třetinu utkání rozhodla jediná branka. Chybu Kazachů na modré ztrestal bleskurychlý Petr Sýkora, který přesnou střelou nedal v úniku Byzovovi šanci. To běžela desátá minuta a Moeller se konečně dokázal střelecky prosadit, když v předchozím průběhu nevyužil dvě přesilovky.

Aktivní mistři Kazachstánu se snažili vyrovnat i ve druhé třetině, ale Pardubice v čele s jistým Růžičkou a od třicáté minuty stejně kvalitně chytajícím Koutským soupeře ubránili a naopak sami vyráželi do útoků. Navíc jim v tlaku pomáhali svou nedisciplinovaností i hokejisté Karagandy. Hned na úvod třetiny se prosadil Cetkovský, který po přihrávce Ondřeje přelstil Byzova a zvýšil na 2:0. Ve 33. minutě, ve chvíli, kdy Moeller nevyužil opět několik přesilových her, se prosadil po kombinaci Sýkory s Janem Šedou Michal Tvrdík a svěřenci Miloše Říhy se radovali potřetí. Hosté dokázali konečně uspět až necelé tři minuty před druhou přestávkou. Po akci Kasatkin - Jakovenko - Korškov se prosadil posledně jmenovaný, vytahlý bek Kazachů. Jeho ránu Koutský propustil za svá záda a soupeř se tak na chvíli vrátil zpět do hry.

O veškeré šance na vítězství pak ve třetí třetině připravil nepříjemné Kazachy obránce Tomáš Linhart, který svou ránou využil přesilovou hru svého týmu. I v poslední třetině mohli diváci vidět atraktivní podívanou, které ovšem vévodili oba brankáři. Zvláště Koutský se předvedl při trestném střílení hostů, které bylo nařízenou za podražení v 57. minutě.

Po odehrání základní části následovalo mezi oběma týmy dohodnuté prodloužení, to již kromě několika vyloučení změnu skóre nepřineslo. Zimní stadion pak stejně jako ve středu v utkání Pardubic se Šumperkem byl svědkem samostatných nájezdů. V nich uspěli Kazaši, fanoušky dostal ze sedadel zvláště gól vysokého Korškova.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Na druhý zápas to bylo výborné jak z naší, tak ze strany soupeře. A to jak co se týče taktiky, tak i nasazení. Ale pořád je to jen příprava, zkouška některých hráčů. Moc nám toho tento zápas neřekne."