Oslabení Draci body na severu Čech i přes drtivý finiš nevyfárali

Jaroslav Svoboda, pondělí 5.11.2012
M o s t - Šumperští hokejisté potvrdili, že se jim nedaří jak na ledě soupeřů, tak na půdě Mostu. Před žalostnou návštěvou 223 diváků domácí dotáhli zápas do vítězného konce, když již v první třetině se Mostečtí prosadili dvakrát, z toho jednou z trestného střílení. Šumperk snížil těsně před sirénou zásluhou MARKA HAASE, který v dalším průběhu zápasu ještě přidal další gól. Mostečtí hokejisté postupně navýšili náskok až na 4:1 ve svůj prospěch, v závěru si ale zadělali ještě na problémy. Mostecký tým ale těžil ze střelecké potence Zdeňka Tauše, který hattrickem vystřílel vítězství svých barev v poměru 5:3.
19.kolo pondělí 5.11.2012
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(2:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Tauš (tr. střílení), 12. Prošek (Vaněk, Kotrla), 37. Tauš (M. Rohan), 47. Kotrla (Prošek), 57. Tauš (Gengel, Parýzek) - 20. Haas (Sedlák, Holík), 53. Vrdlovec (Sedlák), 55. Haas (Holík). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7, navíc Finsterle (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 223. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Závorka - M. Rohan, Charousek, Hranáč, Pavlů, Prošek, Parýzek, Kadela - Tauš, Kuběna, Gengel - Nevyhoštěný, Bojer, T. Rohan - Kotrla, Čurilla, Vaněk - Nedrda
Štůrala - Holík, Novotný, Kovář, Sedlák, Pastor, Suchý - Haas, Plášek, Staněk - Vrdlovec, Rufer, Hulva - Blinka, Skoumal, Finsterle - Kindl, Vachutka

Draci dorazili do Mostu oslabeni o obránce Petra Gewieseho i Jana Tesaříka, chyběli i Martin Podešva, Adam Červenka a Michal Hlinka.

Draci na ledě Mostu začali slibnou šancí Blinky, který ujel v brejku na Závorku, šumperský forvard však nedokázal správně umístit puk. Další pokus vyslal Suchý, pak ale Draci doplatili na vyloučení. Následně byl pak Tauš faulován ve slibné šanci a hlavní rozhodčí nabídl domácím trestné střílení. V něm exekutor uspěl.

Další gól mohl přidat Nevyhoštěný, který v přesilovce na Štůralu nevyzrál. Jakmile se hosté vrátili do pěti, dali znovu o sobě vědět. Závorka však v ideální šanci vychytal Staňka. Ten kryl i příležitost mladého Skoumala, a tak udeřili zase domácí zásluhou Proška. Další tlak hostů skončil vyloučením Kováře, po jeho návratu na led ale poprvé v utkání museli na trestnou lavici i domácí hráči. A v přesilovce pěti proti třem se prosadil Marek Haas, který dorazil do sítě Sedlákovu ránu.

Šumperk pak dlouhou dobu sahal po vyrovnání, Blinka nedal, v obrovské šanci nezakončili ani Kindl se Skoumalem. A tak znovu mohli skórovat Mostečtí, prakticky z prvního náznaku šance v této dvacetiminutovce. Jenže Tauš zamířil do tyčky a Šumperk si mohl oddechnout.

I nadále byl aktivnější Šumperk a Rufer nechal vyniknout lapačku domácího brankáře. Závorka musel zasahovat i proti Haasově pokusu, pak však skončil šumperský tlak vyloučením Hulvy, který se provinil hrou vysokou holí. Hned poté pálil Gengel znovu do tyče, obrovskou šanci ale zahodili i Draci ve vlastním oslabení.

To pádili do zakončení Staněk s Pláškem, puk do mostecké branky však nedostali. Domácí zbytek přesilovku s přehledem ubránili, ke vší smůle však hned poté inkasovali. Taušovi se podařilo dostat puk mezi tyče. Štůrala pak vychytal Gengela, s tím také druhá třetina skončila.

Když v sedmé minutě třetí části hry přidal další gól zkušený Kotrla, zdálo se, že je rozhodnuto. Když následně Most zahodil dvě šance a pohrdl přesilovkou, došlo na trest. Šumperk hrál sice znovu ve čtyřech, ale do brejku se dostal Vrdlovec a specialista na nájezdy nedal Závorkovi přičichnout. Než se domácí vzpamatovali, tak stál před prázdnou brankou Staněk. Tentokrát stáli u Mosteckých všichni svatí, po zásluze je však opustili o několik vteřin později.

Holík našel krásnou nahrávkou Haase, který druhým gólem v zápase vrátil Šumperk do utkání. Domácí ale dokázali nakonec odvrátit pohromu a když se po delší době hostitelé dostali do šance, tak Tauš završil hattrick. Haas pak ještě přestřelil, Novotný trefil tyč. Štěstí tak v závěru zápasu domácím evidentně přálo, Most tak udržel náskok a získal tři body za vítězství 5:3.