O vítězství Techniky se rozhodlo až v poslední minutě utkání, Draci jsou opět bez bodu

Čechová Jitka, Svoboda Jaroslav, Jitka Čechová, Jaroslav Svoboda, středa 1.10.2008
B r n o – Šumperští jeli do Brna s úmyslem protrhnout své bodové trápení a tento úmysl jim na myslích zůstával takřka až do onoho pověstného posledního dechu. Zápas pro Draky nezačal špatně, už ve 13. minutě se totiž pod taktovkou ALEŠE HOLÍKA (na snímku) ujali ve dvojnásobné početní výhodě vedení. Jak se ale později ukázalo, byl to úvodní gól utkání a také první a zároveň poslední branka Draků. O necelých deset minut později se totiž za stejné herní situace prosadili hráči Techniky a rázem bylo téměř na dalších čtyřicet minut vyrovnáno. Nadějné vyhlídky na prodloužení či případné samostatné nájezdy a tím také možnost minimálně jednoho bodu ale domácí tým uhasil 48 sekund před zazněním závěrečné sirény.
6.kolo středa 1.10.2008
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Zapletal (Mráz), 60. Šebek (Mráz) – 13. Holík (Osina). Rozhodčí: Dědek - Lošťák, Hela. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář, Mráz, Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Odehnal, Benýšek, Němec, Tobiáš, Matouš
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Ambruz, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Drábek - Novosad, Čížek, Stejskal - Fischer, Martinka

Draci dojeli do Brna bez zraněného Dušana Bařici, přesto se snahout dotáhnout konečně utkání k bodovému zisku. Dlouho to na něj vypadal, totální propad obrany v poslední minutě však znamenal vítěznou branku Techniky. Drakům setnul hlavu David Šebek, který vstřelil vítězný gól i ve třetím finále 2. ligy 2006/07, kdy pomohl k výhře Hodonína nad Šumperkem.

Od začátku zápasu měli útočníci podstatně větší úspěšnost hry než obrana a tak ve třetí minutě sám před Nešťákem minul Hulva. Na druhé straně přímo z protiútoku pálil kapitán domácích Zdeněk Mráz, orazil však jen tyč. Dlouho se pak valily útoky ze strany na stranu, až v 11. minutě zamířila na trestnou lavici hned dvojice domácích hráčů. Jana Korotvičku následoval jmenovec Habrovec a Šumperk dokázal oproti minulým zápasům tentokrát dvojnásobnou početní výhodu využít. Holíkova bomba od modré změnila před Nešťákem vinou nečekané teče směr a skončila v síti.

Radost hostů mohl podpořit Tomáš Brunec, šumperský odchovanec však neuspěl v souboji s Pavlem Nešťákem. Ovace pak početné skupinky hostujících příznivců sklidil Ján Vrtík, který parádním bodyčekem seslal k ledu jednoho z útočících domácích hráčů. Ten ve vzduchu doslova vykroužil salto. V samotném závěru třetiny měli i domácí příležitost přesilovky 5 na 3 a stejně jako Draci byli i oni úspěšní. Zapletal nejprve orazil břevno, poté dostal v mezikruží dostatek prostoru na přípravu své střely a nemýlil se. Technika v poslední minutě třetiny srovnala a to ještě nikdo netušil, že podobný, ba ještě tvrdší úder na Draky čeká.

Do druhé části vlétli Draci a další branku měl na holí Hulva, jenže zahodil svou tutovku. Podobně se vedlo i Martinu Stejskalovi, který se protlačil před Nešťáka, ten ale pro změnu stavu neměl jakékoliv pochopení. Stejný smysl pro vyrovnaný boj měl i Pavel Maláč, který pochytal akce domácích. Ty však byly jen sporadické a končily střelami od modré čáry, pro které by se hodilo spíše přirovnání jako nahození. Jenže na Draky opět padla deka a puk dostat do sítě brněnské branky byl nadlidský úkon.

Gól na holi měl naopak domácí Špok, projel až před Maláče a svým bekhendem jej pořádně poděsil. Kotouč skončil někde pod gólmanem a zároveň pár centimetrů před brankovou čárou. Vrátit Šumperku vedení mohl Martin Ambruz, Nešťák jej však pár vteřinek před sirénou vychytal a do kabin se tak odpochodovalo za nerozhodného stavu.

Poslední třetina přinesla ovadnutí šumperské aktivity, Draci se najednou nemohli dostat do tempa a naopak domácí častou hrozili. Nepříjemná byla teč z hole Benýška, i bomba Špoka z otočky si vyžádala od domácích příznivců zklamaný povzdech. Draci sice měli více puk na holích, do šancí se ale dostávali domácí. Na Maláče v přesilovce nepříjemně pálil zkušený Liška, následně v oslabený si najel do střelecké pozice Kalafut a jeho rána skončila mimo tyče. Šumperk nevyužil ani kratičkou přesilovku 5 na 3, v závěru se ještě snažil zvrátit vedení na svou stranu, ale nakonec právě on inkasoval. Totální výpadek v obranné hře potrestal Šebek, který od mantinelu dostal přihrávku před branku, kde k údivu všech byl z hráčů ve žlutém pouze gólman Maláč a jinak široko daleko nikdo. Šebek mazácky zakvedlal pukem, gólmana si položil a elegantně rozhodl technickou střelou do horní poloviny branky. Draci si vyžádali ihned time-out, připravili se na hru bez brankáře, jenže ani ta už zbytečně prohraný zápas v bodový zisk nepřetavila.

Draci se hrubou chybou v závěru utkání připravili o možnost bodovat a tak již čtyři kola trvá touha po bodech. Poněvadž Vsetín dokázal i přes marodku zvítězit v Novém Jičíně, favorit 2. ligy se propadl již na 14. místo v tabulce. V nedělním podvečeru se pak odehraje na šumperském zimním stadiónu derby s Uničovem.