Novotou nablýskaná sestava na Lapači přemohla Vsetín

Martin Schwarz, Kristýna Guricová, úterý 18.8.2015
Nových jmen jako maku. Pakliže šumperští fanoušci čekali na přísun dalších akvizic, dočkali se během venkovního utkání se Vsetínem. Kromě cizince v brankovišti v podobě Brandona Maxwella z Pardubic, nastoupili za Salith i Jiří Půhoný, Daniel Voženílek, Tomáš Fořt a další. Také zásluhou noviců draci na Lapači Valachům spláceli porážku z minulého týdne. Ještě před polovinou základní hrací doby skóroval dvakrát ostrostřelec Daniel Vrdlovec, aby po následných trefách TOMÁŠE FOŘTA a Daniela Vachutky Šumperští vedli již 4:1. S takovým skóre začala třetí třetina. V poslední periodě Valaši korigovali na 3:4, avšak tím pohyb ve výsledku končil. Draci napodruhé Vsetín porazili.
přát. úterý 18.8.2015
VHK ROBE Vsetín - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4
(0:2, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Ondráček (Vítek, Matula), 50. Hryciow (Vaněk), 60. Ambruz (Jurík) – 1. Vrdlovec (Geweise), 14. Vachutka (Voženílek), 26. Vrdlovec (Geweise), 37. Fořt (Vachutka, Voženílek). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1022. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.
Plšek – Žák, Hryciow, Báchor, Vrba, Žabčík, Řezáč, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Finsterle, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Matula – Jurík, Daněk, Ambruz
Maxwell – Drtil, Gewiese, Haloda, Prokop, Drtina, Rusina, Zítka, Slavík – Haas, Vrdlovec, Hroch, Brunec, Milfait, Půlpán, Ostřanský, Šimun, Půhoný, Fořt, Voženílek, Vachutka, Vosyka.

Úvodní branka středečního duelu Vsetína se Šumperkem padla již po 43 vteřinách hry. Zasloužil se o ni Daniel Vrdlovec, který dostal příhru před branku a zavěsil do poloodkryté brány – 0:1. I přes to, že byli v následujících minutách aktivnější domácí a dělali rovněž méně chyb než Draci, srovnat se jim nepodařilo a to ani po šikovné příhře Finsterleho na Vaňka. Vsetínský kapitán totiž zblízka napálil pouze pozorného Maxwella. A tak se znovu prosadili hosté. V čase 13:35 vypálil přes chumel hráčů Vachutka - Plškovi se puk otřel o vyrážečku a zapadl do sítě – 0:2. Do konce první části si mužstva ještě vyzkoušela hru 4 na 4 a Šumperk v jejím závěru dokonce načal přesilovku. Nic podstatného se však již na ledě neudálo.

V úvodu druhé části chytili Draci šanci za pačesy. Svou přesilovku z první třetiny sice zbytečným vyloučením promarnili, hned po jejím skončení však v čase 24:56 zvýšili na 3:0. Vrdlovec dostal přihrávku před branku a s přehledem zavěsil za přemisťujícího se Plška. Šumperská radost ze tříbrankového vedení však trvala jen krátce. Cirka dvě minuty nato si totiž objel bránu Ondráček a našel skulinku u pravé tyče Maxwellovy brány – 1:3.

Krátce na to měl gól na hokejce Brunec. Puk se snažil přehodit přes ležícího Plška. I přes to, že se mu to podařilo, kotouč zůstal ležet na brankové čáře. Následně se v okolí domácí brány strhla mela, která vyústila v potyčku několika hráčů. Hlavní sudí poté rozdal hned 5 trestů. Lépe z této situace vyšli žlutozelení, kteří dostali výhodu přesilové hry. Svou šanci však nevyužili, navíc hned poté inkasovali. Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1 – Vachutka přihrál přímo na hůl Tomáše Fořta, který zblízka bez problémů zakončil do odkryté branky – 1:4. Do kabin tak šli znovu spokojenější hosté.

V úvodu třetí části se u puku střídali hráči obou mužstev, nikdo však výrazně nevyčníval. To platilo až do minuty 49., kdy střelu Vaňka od modré usměrnil za záda Maxwella Hryciow – 2:4. O pár minut později se o slovo výrazně přihlásili hosté - svou šanci však promarnilo hned trio hráčů v modrých dresech. Poslední desetiminutovka přinesla domácí snahu o zdramatizování zápasu. To se jim před zaplněnými tribunami také podařilo. V čase 59:23 našel Jurík Ambruze a ten zakončoval do prázdné – 3:4. Valaši sice ještě sáhli k power play, na vyrovnání však nedosáhli a Šumperk si tak z Lapače odváží nejtěsnější možné vítězství.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Každý zápas je jiný a dnes šance, oproti minulému střetnutí, proměňoval soupeř a ne my. Hlavní rozdíl vidím v přechodu do útočného pásma, kdy my na takovou rychlost nejsme zvyklí a činí nám problémy. Ke konci zápasu jsme se nicméně chopili šance a snížili stav, ale soupeř si stav zkušeně pohlídal. Nutno podotknout, že celý zápas se hrál v lehké mlze.

Libor Pivko (Salith Šumperk): První třetina od nás nebyl zdaleka ideální, i když jsme vedli o dva góly, byly tam mezery. Postupně jsme se zlepšovali s zvýšili náskok, ovšem soupeř předváděl výborný výkon, využil naši pasivitu a snížil na rozdíl jedné branky. Pořád máme hodně co zlepšovat.